امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به روستای مونسانتو

روستای مونسانتو

پرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا است. پایتخت این کشور شهر لیسبون بوده و زبان رسمی این کشور پرتغالی می باشد. پرتغال کشوری بسیار زیبا و دارای طبیعی زیبا و بکر می باشد و به دلیل طبیعت خارق العاده ای که دارد هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.
پرتغال کشوری است که روستا های زیبا و عجیبی را در خود جای داده است که می توان به روستای پونته دو لیما ‏‎(Ponte De Lima)‎‏، روستای ویلارینهو دافورنا ( Vilarinho da Furna )، روستای مونسانتو (Monsanto) و روستای میراندا دو دورو (Miranda) اشاره کرد. در این مقاله می خواهیم روستای مونسانتو، که یکی از عجیب ترین روستا های پرتغال به شمار می آید را برای شما شرح دهیم. روستای مونسانتو در جنوب شرقی سرادااسترلا و در کشور پرتغال واقع شده است، این روستا در دامنه کوه مونسانتو قرار گرفته است. شکل گیری این روستا حدودا می توان گفت که در قرن 16 اتفاق افتاده است. روستای مونسانتو ، ما بین صخره ها ساخته شده و تمام خانه های این روستا در بین سنگ های عظیم محاصره و خیابان های باریکی در میان سنگ ها به وجود آمدند.این روستا سال هاست که هیچ تغییری نکرده است. برخی خانه های سنگی روستای مونسانتو درگاه عجیبی دارند که به سبک خاصی بنا شده، ویرانه های یک قلعه که در این روستا وجود دارد، منظره باشکوهی را در این منطقه ایجاد کرده است.
در سال 1938 روستای مونسانتو، لقب پرتغالی ترین دهکده در پرتغال را در یک مسابقه ملی به خود اختصاص داد. به همین دلیل پس از برگزاری مسابقه قوانین محدودیت های ساخت و ساز اجازه داد که این روستا تا به الان به شکل یک موزه باقی بماند. دسترسی به روستای مونسانتو با حمل و نقل عمومی آسان نیست و باید بدانید که راه سختی را در پیش دارید، اما طبیعت زیبا و چشم اندازه فوق العاده آن ارزش آن را دارد که گردشگرانی که با تور پرتغال به این کشور سفر می کنند حتما از این روستای زیبا دیدن کنند. اهالی این منطقه به جای جا به‌ جایی این سنگ ‌ها، از آن به عنوان معماری متفاوت در خانه استفاده کرده‌ اند. مردم این منطقه به جای دست کاری این روستای زیبا از سنگ های عظیم الجثه، منحصر به فرد با پوشش خزه های طبیعی و سبز رنگ، برای خود کلبه ها و سر پناه های زیبایی طراحی کرده اند که مانند آن را در هیچ جای دنیا ندیده و اقامت در آن را در طول عمر خود تجربه نکرده اید. برای درک بیشتری از خانه های سنگی روستا با تور پرتغال به این منطقه سفر کرده و تجربه ای به یاد ماندی برای خود رقم زنید. در تمامی نقاط جهان روستاهای عجیب و شگفت انگیز زیادی وجود دارد که روستای مونسانتو پرتغال یکی از این روستاهای بی نظیر می باشد. معماران این روستا از این صخره ها به عنوان دیوار، بدنه و گاهی سقف خانه ها بهره می برند. 

نظرات مردم درباره روستای مونسانتو

ونوس 22 آبان 97
0
واااااااا روستای مونسانتو چه باحاله رو خونه ها که سنگه
درج نظر