باغ شازده ماهانباغ شازده ماهان در 2 کیلومتری شهر ماهان و شهر کرمان واقع گردیده است.گردشگران تور لحظه آخری بدانند که قدمت این باغ به اواخر دوره قاجار باز می گردد که در دامنه های کوه های تیگران قرار گرفته است.در ابتدا این باغ توسط عبدالحمید میرزا ناصرالدوله ساخته و در نهایت حاکم بعدی ساخته و نیمه کاره رها شد.
گردشگران تور کرمان توجه داشته باشند زمانی که از این باغ بازدید می نمایند بخشی از قسمت ها بدون تزئینات و ظریف کاریست که نشان دهنده ی نیمه کاره رها شده ی آن می باشد.
یکی از زیباترین قسمت باغ که مشاهده می کنید ، تضاد سرسبزی داخل باغ با فضای پیرامون خشک و بیابانی آن است.
باغ شازده ماهان دارای 5.5 هکتار مساحت ، در دو مجموعه غربی و شرقی بنا گردیده و از زیبا ترین باغ های ایرانی به شمار می رود.علاوه بر معماری اصیل این باغ می توان به فواره های آن اشاره کرد که با قانون ارتفاع و فیزیک طراحی و ساخته شده است.عرض باغ 122 متر و طول آن 407 متر می باشد.
آب مورد نیاز باغ شاهزاده ماهان از قنات تیگران تامین می شود.این باغ در سال 1357 مرمت گردید ولی متاسفانه در سال 1360 بر اثر زلزله آسیب های جدی دید ، البته مسئولین دوباره آن را مرمت کردند.
جالب بدانید ایت باغ به عنوان سیزدهمین اثر ایرانی در سال 1390 به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه و اهمیت آن بیش از پیش خود و همچنین در این میان پر گردشگر ترین جاذبه ی ایران شد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز باغ شازده ماهان
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری