امتیاز 5 از 5 | از بین 106 امتیاز دهنده به آدرس کیلومتر صفر مسکو

آدرس کیلومتر صفر مسکو

کیلومتر صفر به مکانی مرجع از شهر گفته می شود که فاصله دیگر نقاط کشور، از آن نقطه سنجیده و محاسبه می شود. این نقطه معمولا در پایتخت کشور ها در نظر گرفته می شود و از آنجایی که مسکو پایتخت کشور روسیه می باشد، کیلومتر صفر این کشور، در مسکو قرار دارد. کیلومتر صفر مسکو امروزه یکی از اماکن گردشگری و دیدنی این شهر به شمار می رود، از این رو ما در بخش از وبسایت لحظه آخر می خواهیم اطلاعاتی درباره آدرس کیلومتر صفر مسکو و نحوه دسترسی به آن در اختیار گردشگران قرار دهیم. در صورتی که قصد دارید در سفر به مسکو از این مکان دیدن نمایید، مقاله آدرس کیلومتر صفر مسکو را مطالعه نمایید.معرفی کیلومتر صفر مسکو
کیلومتر صفر که در کشور های مختلف با نام هایی همچون نقطه صفر، ایستگاه کنترل، نقطه کنترل و مایل صفر نیز خوانده می شود، در واقع مبدا سنجش سنتی مسافت است که در اکثر پایتخت کشور ها وجود دارد. اما کیلومتر صفر مسکو (Kilometer Zero Moscow) با داشتن خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد، امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری مسکو تبدیل شده و حتی برای مردم این شهر نیز هنوز تازگی دارد، چرا که از رسمی شدن آن تنها حدود 20 سال می گذرد.
کیلومتر صفر مسکو یک صفحه دایره ای شکل از جنس برنز است که در خیابان نیکولسکایا (Nikolskaya St) و بین میدان سرخ و میدان مانژ، بر روی زمین نصب شده است. نقطه صفر در هر شهر ممکن است معنای خاصی داشته باشد، به طور مثال در شهر های بارنائول و مینسک این نقطه تبدیل به یک یادبود شده است. اما صفحه برنزی که به عنوان کیلومتر صفر مسکو در نظر گرفته اند، یک نشان مهم برای کشور روسیه است که در سال 1985، برای اینکه در کدام شهر نصب شود، اختلافات بسیاری وجود داشت و در همان زمان بود که نشان ناپدید شد. اما خوشبختانه در سال 1995 میلادی نشان پیدا شده و بعنوان نمادی پر افتخار در شهر مسکو نصب شد. به همین خاطر است که کیلومتر صفر مسکو یکی از جاذبه های دیدنی تور روسیه محسوب می شود.بسیاری از مردم و گردشگران تور مسکو، بر اساس یک روایت قدیمی، در زمان بازدید از این مکان روی مرکز صفحه دایره ای شکل آن می ایستند و آرزو می کنند، سپس یک سکه از بالای شانه خود به زمین می اندازند و معتقدند اگر این سکه روی دایره بیوفتد، آرزویشان بر آورده خواهد شد. گاهی اوقات تعداد این سکه های روز زمین افتاده زیاد می شود و بعضی از مردم شهر به جمع آوری آن ها می پردازند. جالب است بدانید در مورد این کار نیز خرافاتی وجود دارد و برخی معتقدقد اگر سکه توسط انسان بدی روی زمین افتاده باشد، برای کسی که آن را بر می دارد، بدیمنی و بیماری به همراه داشته و همین طور بر عکس، اگر انسان خوبی آن را روی زمین بندازد و فردی آن را بردارد، برای اون خوشبختی و سلامتی به ارمغان می آورد.
اگر شما نیز با این توصیفات علاقه دارید به مسکو سفر کرده و از این مکان بازدید کنید، در بخش بعدی این مقاله با همراه باشید تا از آدرس کیلومتر صفر مسکو و نحوه دسترسی به آن مطلع شوید.آدرس کیلومتر صفر مسکو و نحوه دسترسی به آن
کیلومتر صفر مسکو درست رو به روی دروازه معاد مسکو یا همان کلیسای ایبریان (Iberian Gate and Chapel) و در نزدیکی موزه ملی تاریخ واقع شده است. گردشگرانی که خرید تور را برای سفر به روسیه انتخاب کرده اند، برای دسترسی به آدرس کیلومتر صفر مسکو می توانند از خدمات گردشگری و میز تور هتلی که در آن اقامت دارند، استفاده کنند. اما اگر به صورت شخصی به مسکو سفر کرده اید، ابتدا باید با استفاده از خودرو یا وسایل نقلیه عمومی خود را به مرکز شهر رسانده و سپس به صورت پیاده با طی مسافت حدودا یک دقیقه به خیابان نیکولسکایا بروند.
آدرس کیلومتر صفر مسکو: Proyezd Voskresenskiye Vorota, 1А, Moskva, Russia, 109012.
درج نظر