سفر به روسیه

تاریخ انتشار : ۲ اردیبهشت

همیشه در مورد سفر به روسیه  و شهر های معروف ان مثل مسکو و سن پترزبورگ تعریف های خوبی شنیده بودم. من هم چون تمام کشورهای همسایه ایران اعم از ترکیه، گرجستان، ارمنستان، دبی و ... را هر کدام چند بار رفته بودم به دنبال جای جدید و تفریحات متنوع می گشتم تا این که به پیشنهاد یکی از دوستانم تصمیم گرفتم به کشور سرد وتاریخی روسیه سفر کنم. 

البته دوست عزیزم از ان جایی که من همیشه تنها سفر می کنم توصیه های مفیدی را به من متذکر شداز ان جایی که علاقه به سفر رفتن با تور را ندارم  این بار بهتر بود از تورهای ترکیبی سفر به روسیه استفاده کنم تا راحت تر بتوانم همه جای این کشور بی نظیر را ببینم چرا که روسیه کشوری گران با هزینه های رفت و امد بالا می باشد. حال انتخاب تور مناسب برای سفر به روسیه یکی از مسائل مهم و ضروری بود که با برنامه ریزی دقیق و ارائه ی پکیج گردشگری مناسب که در میزان هزینه ی کلی سفر تاثیر بسزایی دارد. 

پس از چند روز پرس و جو در مورد تور مناسب موفق شدم از سایت لحظه اخر تور مورد نظرم را انتخاب کنم. در اخر قرار شد 7 شب و 8 روز با پرواز امن ماهان در روز شنبه سفر کنم. روز موعود فرا رسید هواپیما با دو ساعت تاخیر به روسیه نشست که بلافاصله پس از تحویل گرفتن چمدان هایم با خدمات ترانسفری فرودگاه به هتل 4 ستاره که از قبل رزرو کرده بودم رسیدم پس از انتخاب تحویل اتاقم دوش گرفتم و کمی استراحت کردم. من در بهترین ماه سال یعنی خرداد رفتم ولی باز هم هوا کمی سرد بود و به توصیه دوستم که گفته بود لباس گرم با خودت ببر و من به حرف هایش اهمیت داده بودم پس لباس مناسبم را پوشیدم و تصمیم گرفتم به محیط اطراف هتل بروم تا هم با محیط هتل اشنا بشم. چون دیر وقت رسیدم در رستوران هتل شام مختصری خوردم و خوابیدم تا صبح با انرژی بیشتر به دیدن جاذبه های گردشگری بپردازم. 7 صبح بیدار شدم و در غذاخوری هتل صبحانه مفصلی با انواع پنیرها، سوسیس، کالباس، املت و... خوردم. ساعت 10 اتوبوس جلو درب اماده بود که پس از نشستن تور لیدر به دو زبان فارسی و انگلیسی برنامه ی ان روز را توضیح داد که قرار است چه جاهایی بریم. 

طی این 8 روز هر روز برنامه به همین روش پیش می رفت تقریبا اکثر اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری روسیه مثل: دریاچه بایکال، کلیسای جامع سنت باسیل، کاخ کرملین مسکو، کوه های البروس، کاخ پترگوف، دره اب فشان ها، میدان سرخ، گالری ترتیاکوف، متروی مسکو، اتاق های سوهو، پل neva ، سالن تئاتر گربه های مسکو و ... را طی این مدت دیدن کردم و لذت بردم. 

هیچ وقت فکرش رو هم نمی کردم این کشور سردسیر بتواند این قدر جذاب باشد که پس از گذشت 8 روز باز ه م دلم بخواهد بمانم ولی چاره ای نبود جز بازگشت. هنگام امدن با به روسیه با 2 ساعت تاخیر پرواز کلی خسته شدم ولی هنگام بازگشت بدون هیچ معطلی به فرودگاه امام رسیدم که خانوادم به استقبالم امده بودند. به طور قطعی می توانم بگویم که سفر به روسیه یکی از بهترین سفرهایی بود که تا به این سن رفته بودم و هرچند بار که بتوانم باز هم به این کشور با قدمت و قدیمی با جاذبه های فوق العاده و منحصر به فردش می روم، البته این بار با خانواده.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره سفر به روسیه

صبوری آبان 1397
اگر قصد سفر به روسیه رو دارید حتما فصل گرم رو انتخاب کنید چون تو فصل سرما نمی تونید طاقت بیارید
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به سفر به روسیه