کیلومتر صفر مسکو

کیلومتر صفر مسکو را با نمادی دایره ای شکل از جنس برنز که به روی زمین حک شده نمایش می دهند. کیلومت صفر به محلی گفته می شود که از آن جا فاصله ی کشورهای دیگر را با این نماد اندازه می گیرند. در حال حاضر کیلومتر صفر در شهر مسکو درست در نزدیکی کلیسای معروف و قدیمی ایبریان همچنین با فاصله ی کمی از میدان سرخ مسکو قرار گرفته است. امروزه برای مسافرین تور روسیه این مکان تبدیل به یک جاذبه ی گردشگری جذاب شده است به طوری که گردشگران بر روی مرکز این دایره برنزی ایستاده و آرزو می کنند در عین حال با قرار دادن یک سکه از سر شانه ی خود پرتاب می کنند مردم بر این باورند که اگر این سکه بر روی دایره بیفتد آرزویشان برآورده می شود. 
این باور شاید که نه حتما یک نوع خرافات می باشد ولیکن که خود مردم روسیه هم بارها این کار را برای برآورده شدن آرزویشان انجام می دهندو با این که همه اعتقاد قلبی به این افسانه ندارند ولی باز هم سکه را پرتاب می کنند زیرا که آدمیزاد به امیدهای کوچک زنده است. با رفتن به کیلومت صفر هم می توانید از میدان سرخ مسکو دیدن فرمایید هم کاخ کرملین که این سه جاذبه در فاصله کمی از هم قرار دارند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کیلومتر صفر مسکو
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
amir 20 مرداد 1397
4
کیلومتر صفر مسکو خیلی زیباست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری