میدان سرخ

میدان سرخ واقع در مسکو پایتخت روسیه است که به عنوان سمبل یا نماد کشور روسیه شناخته شده است. این میدان یکی از معروف ترین و بزرگ ترین میادین جهان به حساب می اید. سرخ به عقیده مردم روس به معنی زیبا می باشد که به اشتباه به کمونیست ها و دیوارهای کاخ کرملین ربط می دهند. 
طول این میدان 600 متر مربع و عرض ان 50 متر مربع است که طراحی و اجرای  ان هم زمان با ساخت کاخ کرملین بوده و محل مناسبی برای دست فروشان و بازرگانان برای خرید و فروش اجناس و کالای خود به صورت تک یا عمده بوده است. در زمان های قدیم میدان سرخ محلی شبیه به بازار بوده که پس از گذشت مدت زمانی درست روبه روی ان کلیسای سنت باسیل ساخته شد و در طی 10 سال اخیر دروازه ورودی با شکوهی برای این میدان طراحی و ساخته شد در زمان مراسم هایهشت صدو پنجاهمين سالگرد تأسيس شهر مسكو تصميم گرفته شد.
 بنای ميدان سرخ تا حد امكان به حالت قدیمی آن برگردانده شود و به همين دليل اين دروازه بسيار چشم گیر كه كليساي كوچكي هم در داخل ديوار آن بنا شده است به ميدان سرخ اضافه شد. بازارچه موسوم به گوم  در مجاورت این میدان قرار دارد که از گران­ترین بازار های مسکو به شمار می رود. میدان سرخ در زمان گورباچف یک بار دیگرشهرت فوق العاده ای یافت. دلیل این شهرت، فرود یک هواپیمای تک موتوره توسط جوان آلمانی مهاجری در این محل بود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز میدان سرخ
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
محسن 7 شهریور 1397
1
تو همین میدان سرخ کلی جاذبه های گردشگری دیگه وجود داره که یه روز کامل سفرتان را برای بازدید از ان ها و یا بیشتر باید در نظر بگیرید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری