میدان سرخ

میدان سرخ واقع در مسکو پایتخت روسیه است که به عنوان سمبل یا نماد کشور روسیه شناخته شده است. این میدان یکی از معروف ترین و بزرگ ترین میادین جهان به حساب می اید. سرخ به عقیده مردم روس به معنی زیبا می باشد که به اشتباه به کمونیست ها و دیوارهای کاخ کرملین ربط می دهند.
طول این میدان 600 متر مربع و عرض ان 50 متر مربع است که طراحی و اجرای ان هم زمان با ساخت کاخ کرملین بوده و محل مناسبی برای دست فروشان و بازرگانان برای خرید و فروش اجناس و کالای خود به صورت تک یا عمده بوده است. در زمان های قدیم میدان سرخ محلی شبیه به بازار بوده که پس از گذشت مدت زمانی درست روبه روی ان کلیسای سنت باسیل ساخته شد و در طی 10 سال اخیر دروازه ورودی با شکوهی برای این میدان طراحی و ساخته شد در زمان مراسم هایهشت صدو پنجاهمين سالگرد تأسيس شهر مسكو تصميم گرفته شد.
بنای ميدان سرخ تا حد امكان به حالت قدیمی آن برگردانده شود و به همين دليل اين دروازه بسيار چشم گیر كه كليساي كوچكي هم در داخل ديوار آن بنا شده است به ميدان سرخ اضافه شد. بازارچه موسوم به گوم در مجاورت این میدان قرار دارد که از گران­ترین بازار های مسکو به شمار می رود. میدان سرخ در زمان گورباچف یک بار دیگرشهرت فوق العاده ای یافت. دلیل این شهرت، فرود یک هواپیمای تک موتوره توسط جوان آلمانی مهاجری در این محل بود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره میدان سرخ

محسن 7 شهریور 97
1
تو همین میدان سرخ کلی جاذبه های گردشگری دیگه وجود داره که یه روز کامل سفرتان را برای بازدید از ان ها و یا بیشتر باید در نظر بگیرید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر