معبد هارماندیر صاحب هند

کشور هند از دیرباز تا کنون سالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران می باشد و علت این امر نیز وجود جاذبه های گردشگری متعدد در آن می باشد یکی از این جاذبه ها معبد هارماندیر صاحب هند می باشد که این مقاله به معرفی این جاذبه اختصاص دارد بنابراین اگر قصد سفر به هند یا آشنایی با معبد هارماندیر صاحب هند را دارید در ادامه با لحظه آخر همراه باشید.
معبد هارماندیر صاحب هند یکی از مقدس ترین معابد هند محسوب می شود که در ارمریتسار واقع شده است، این معد به حدی زیبا است که نظر تمامی گردشگران را به سوی خود جلب می کنند و سالانه افراد بسیاری از آن بازدید می کنند.
معماری ساختمان معبد هارماندیر صاحب هند ترکیبی از معماری اسلامی و هندو می باشد و این امر زیبایی های آن را دوچندان کرده است.
خوب است بدانید که قسمت فوقانی این معبد پوشیده از طلا است و در قسمت پایینی که از جنس سنگ مرمر می باشد منقش به طرح هایی بسیار زیبا از گل ها و حیوانات می باشد و تمامی این زیبایی ها باعث شده است که این بنا نامزد ثبت در لیست جهانی یونسکو شود.
در نزدیکی این مجموعه دریاچه ای بسیار زیبا نیز وجود دارد که گردشگران می توانند در هنگام بازدید از معبد صاحب هند از این دریاچه نیز دیدن کنند.
پوشش طلایی این معبد باعث شده است که این مجموعه بارها مورد حمله اقوام مختلف قرار بگیرد البته لازم به ذکر است که امروزه ساختمان معبد کاملا بازسازی شده و محافظت می شود.
گردشگران تور هند باید توجه داشته باشند که معبد صاحب هند مهم ترین و مقدس ترین عبادتگاه قوم سیک می باشد بنابراین هنگام بازدید از این مجموعه آداب و قوانین آن را رعایت کنید.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور هند برایتان مفید واقع شود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره معبد هارماندیر صاحب هند

صفدری 21 مهر 97
4
تو گوشه و کنار معبد هارماندیر صاحب هند می تونید آثار زیبایی ببنید که شما را به سمت خود جذب می کنند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر