صومعه جرونیموس

شهر لیسبون یکی از شهرهای زیبای کشور پرتغال است که جاذبه های گردشگری زیادی را در دل خود جای داده است. یکی از جاذبه های این شهر صومعه جرونیموس نام دارد که به منظور بزرگداشت "وسکو د گاما" دریانورد پرتغالی بنا شده است. عملیات ساخت صومعه جرونیموس به دستور شاه مانوئل در سال 1501 توسط دیوگو دو بواتاکا (معمار فرانسوی) آغاز شد و تا سال 1600 به طول انجامید که در طراحی این صومعه آثاری از رنسانس نیز قابل مشاهده است. در سال 1755 زمین لرزه ای در شهر لیسبون رخ داد که بخش هایی از این صومعه را تخریب کرد ولی بعدها مورد ترمیم و بازسازی قرار گرفت. صومعه جرونیموس در سال 1833 تحت استملاک دولت قرار گرفت و تا سال 1940 از آن به عنوان کالج بهره برداری می شد.
صومعه جرونیموس به سبک معماری مانوئلین بنا شده و در آن طرح ها و نقوشی مربوط به دریانوردی نیز به چشم می خورد و تعداد زیادی از آثار این مکان زندگی جرونیمو را به تصویر می کشند که گردشگران تور پرتغال می توانند از آن ها بازدید کنند. راهروهای این بنا در 2 طبقه طراحی شده که طبقه تحتانی دارای سقفی مزین شده به تزئینات چشم نواز می باشد. آثاری که در راهروهای این صومعه قرار دارد بسیار زیبا است و نظر گردشگران تور لیسبون را به خود جلب می کند. 
هزینه های لازم برای ساخت این بنا از محل اکتشافات حاصل از آسیا، آمریکای جنوبی و آفریقا تامین شد. این بنا در ابتدا صومعه مریم مقدس بلم نامیده می شد و در طی سال ها به صومعه جرونیموس تغییر نام داد. گردشگران تور لیسبون جالب است بدانند که آرامگاه شاه مانوئل اول نیز در این صومعه قرار دارد و آن ها به هنگام بازدید از بخش های مختلف صومعه می توانند از آرامگاه او نیز بازدید کنند. علاوه بر شاه مانوئل، افراد سرشناس دیگری مانند فرناندو پسوا و ارکولانو نیز در این مکان دفن شده اند. 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره صومعه جرونیموس

شریفی 7 مرداد 97
3
من به شخصه عاشق صومعه جرونیموس هستم فوق العاده زیباست و همه ی مردم این کشور هم ارادت خاصی بهش دارن
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر