موزه آتاتورک آنتالیا

موزه آتاتورک آنتالیا (Ataturk Museum) یکی از هزاران مکان دیدنی زیبای شهر آنتالیا می باشد. این موزه در ابتدا ساختمانی دو طبقه بود که مصطفی کمال آتاتورک (مصطفی کمال پاشا معروف به آتاتورک، رزمنده جنگ استقلال ترکیه و دولت ‌مرد و بنیان‌گذار جمهوری ترکیه بود) در هنگام سفر های کاری خود ما بین سال های 1930 تا 1935 در این اقامتگاه که متعلق به فرمانداری استان بوده است اقامت داشت. این ساختمان در سال 1984 به وزیر فرهنگ و گردشگری اهدا شد تا به یک موزه تبدیل شود، اما به علت پروژه عریض سازی خیابان، این ساختمان را تخریب کردن و سال ها بعد با کمک های مالی شرکت محلی توزیع نیروی برق یک ساختمان همانند ساختمان قبلی در همان مکان قبلی ساخته شد و به عنوان موزه در سال 1986درب های آن برای بازدید عموم باز شد. موزه آتاتورک به جز روز های دوشنبه همه روزه جهت بازدید همگان باز می باشد. موزه آتاتورک آنتالیا محل نگهداری وسایلی است که در گذشته مورد استفاده بنیان گذار جمهوری ترکیه یعنی آتاتورک قرار می گرفته است. در طبقه پایینی این موزه، اتاق ها، حمام و آشپزخانه قرار گرفته است. در گذشته آتاتورک در اتاق بالکن دار طبقه دوم استراحت کرده است و به همین دلیل این اتاق معروف تر از بقیه اتاق های این ساختمان است. در طبقه اول موزه، تصویر و وسایل شخصی آتاتورک قرار گرفته است، مانند تلگرافی که آتاتورک در زمان حیات به آلانیا فرستاده بود. در موزه آتاتورک آنتالیا یک پیراهن، یک جفت جوراب، یک ژاکت نظامی، یک جفت لباس خواب، یک شال گردن، یک لباس صبحگاهی، یک برس کفش، یک چنگال و یک مجموعه چاقو که متعلق به آتاتورک می باشد، وجود دارد. اتاق های طبقه دوم با مبلمان ها و اشیای قومی حاکی بر سنت های محلی تزیین شده است، این اتاق ها شامل یک تختخواب می باشد. از اتاق هایی که در طبقه دوم این موزه قرار دارد می توان به اتاق بچه، اتاق نشیمن، اتاق مهمان و اتاق مطالعه اشاره کرد. موزه آتاتورک آنتالیا هر ساله گردشگران زیادی را که با تور آنتالیا به این شهر می آیند را به خود جذب می کند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به موزه آتاتورک آنتالیا
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

لی لی 13 بهمن 97
3
جناب اقای محمد خان چرا رفتی که میموندی از هزار موزه ایران بازدید میکردی
محمد 13 مرداد 97
3
والا موزه آتاتورک آنتالیا خیلی کوچیکه ارزش دیدن نداره والا ایران هزار برابر اونجا موزه داره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور آنتالیا اسفند 98 ویژه نوروز 99
6 شب
ماهان
وقت سفر
28 اسفند - 10 فروردین

تور آنتالیا بهمن 98
6 شب
اطلس گلوبال
آیسو سفر پارسه
4 بهمن - 2 اسفند

تور آنتالیا 3 بهمن 98
6 شب
SunExpress Airline
معراج گشت
3 بهمن - 9 بهمن

تور آنتالیا 5 دی 98
6 شب
ماهان
معراج گشت
5 بهمن - 11 بهمن

تور آنتالیا نوروز 99
6 شب
ماهان
کاخ سپید ملل
28 اسفند - 13 فروردین

تور آنتالیا 5 بهمن 98
6 شب
ماهان
کاخ سپید ملل
5 بهمن - 11 بهمن

تور آنتالیا 4 بهمن 98
6 شب
Nordwind
جانیار پرواز
4 بهمن - 10 بهمن

تور آنتالیا بهمن 98
6 شب
اطلس گلوبال
کاخ سپید ملل
3 بهمن - 17 بهمن

تور آنتالیا نوروز 99
6 شب
ماهان
آرانا پرواز
28 اسفند - 15 فروردین

تورآنتالیا 4 بهمن ۹۸
6 شب
اطلس گلوبال
کهن آکام پارسیان
4 بهمن - 10 بهمن