امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به قصر دراکولا

قصر دراکولا

کشور رومانی واقع در جنوب شرقی اروپا، یکی از کشور های مهم در این منطقه محسوب می شود. سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این کشور، تور رومانی را در برنامه سفر خود قرار می دهند. این شهر دارای جاذبه های دیدنی بسیاری می باشد. یکی از جاذبه های دیدنی و ترسناک این کشور قصر دراکولا نام دارد. در این بخش از وب سایت لحظه قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با قصر دراکولا در اختیار شما قرار دهیم.
داستان دراکولا یکی از داستان های معروف در دنیا می باشد، که نویسنده آن برن استوکر است. قصر دراکولا مکانی است که دراکولا در این داستان در آن جا زندگی می کند. نویسنده این کتاب از داستان زندگی شاهزاده ای در رومانی به نام ولاد تپش الهام گرفته است که در 500 سال قبل در این قصر در والاچیای رومانی سکونت داشته است.
در کوه های والاچیا در کشور رومانی یک دژ به نام پوئناری وجود دارد که به قصر دراکولا معروف است. این بنا در اوایل قرن سیزدهم میلادی ساخته شده است. در آن زمان این قصر، یکی قلعه نظامی بوده است که در مسیر بین ترانسیلوانیا به جنوب رومانی واقع شده است.
یکی از سایت های این کشور مسابقه ای برگزار کرده است که در آن افراد باید داستانی تخیلی برای این قصر بنویسند، برنده ی بهترین داستان اجازه یک شب اقامت در قصر دراکورا را دریافت می کند، برنده باید سر میز دراکولا به صرف شام بپردازد. همچنین شخص برنده باید در تابوت های این قصر که به عنوان تخت خواب استفاده می شوند، بخوابد.
امروزه قصر دراکولا یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی در بین گردشگران تور رومانی می باشد. سالانه در حدود 700 هزار نفر از این بنای ترسناک بازدید می کنند.
این مکان در روز ها موزه ای است که چندان ترسناک نمی باشد، اما با شروع شب و روشن شدن شمع ها در این قصر فضایی بسیار ترسناک به وجود می آید.
درج نظر