گود ترین غار دنیا

به طور کلی غار ها حفره هایی بزرگند که به دلایل مختلف داخل کوهستان ها به مرور زمان شکل می گیرد در این میان غار های وجود دارند که با وجود خصوصیتی که دارند آن ها را از دیگر غار ها متمایز کرده است در این میان می توانیم به گود ترین غار دنیا نیز اشاره کرد.در ادامه گردشگران را با گود ترین غار دنیا بیش تر آشنا خواهیم کرد تا به وجد آیند.
 
 
گود ترین غار دنیا ، غار کروبرا نام دارد که البته آن را هم غار ورونیا هم می نامند که در سال 2013 میلادی عنوان عمیق ترین غار را به خود اختصاص داده و نام خود را در فهرست رکورد های گینس به ثبت رسانده.
محل دقیق غار کروبرا در تور گرجستان است که سالانه ماجراجویانی که اهل هیجان و غارنوردی هستند با تجهیزات کامل خود را به گرجستان رسانده و آماده غار نوردی در گود ترین غار جهان می شوند.
غار کروبرا از دهانه آن تا عمیق ترین قسمتی که کشف شده 2197 متر می باشد که در سال 2001 میلادی توسط گروهی غارنوردان اکراینی نوردیدن و با آخرین تلاش خود توانستند تا عمق 1710 متری غار را بپیمایند به همین خاطر از آن پس این غار با نام غار دو کیلومتری نیز شناخته شد.در نهایت در سال 2013 میلادی یک غار نورد اکراینی به نام گنادی سموکن توانست رکورد جدیدی را به ثبت و تا عمق 2197 متری را بپیماید و رکورد وی در گینس به ثبت رسید.جالب بدانید افراد زیادی در تلاشند که این رکورد را بشکنند اما تا به حال هیچکس قادر به رکورد شکنی نشد.
پس از غار کروبرا غاری در استرالیا به نام Lamprechtsofen  رکوردار عمیق ترین غار دنیا را به خود اختصاص داد این غار که دارای سنگ های آهکی وعمقش به 1632 متر اندازه گیری شده است.
 
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما