امتیاز 5 از 5 | از بین 103 امتیاز دهنده به طولانی ترین قطار مسافربری دنیا

طولانی ترین قطار مسافربری دنیا

در این قسمت کاربران عزیز لحظه آخر را با طولانی ترین قطار مسافربری دنیا بیش تر آشنا خواهیم کرد.آیا تا به حال به این فکر کرده اید طولانی ترین مسیر ریلی قطار در کجای جهان واقع شده است ؟ جواب این سوالتان را ما می دهیم ، این قطار با ۱۷۳۲.۹ متر طول لقب طولانی ترین مسافربری دنیا را در بلژیک از آن خود کرده است.
طولانی ترین قطار دنیا توسط یک شرکت راه آهن ملی بلژیکی با نام اختصاری معروف ( NMBS ) ساخته شده است.این قطار با 1732.9 متر طول تماما الکتریکی بوده و مانند بمب در جهان ترکید و اولین سفر خود را ما بین شهر گنت تا شهر اوستند تور بلژیک طی کرد.
طولانی ترین قطار در ماه بیست و هفتم آوریل و در سال 1991 میلادی نام خود را در گینس ثبت و تا کنون هیچ شرکتی رکورد آن را نشکانده است و همچنان در لیست اول گینس جای خوش کرده است.
وزن این قطار 2.786 تن می باشد و با سرعت متوسط به میانگین سرعت 52.8 کیلومتر در ساعت به مقصد مورد نظر نیز می رسد.جالب است بدانید شرکت های زیادی در تلاشند این رکورد گینس را بشکنند اما تا به حال در این زمینه موفق نشده اند.
یکی از کار های قشنگی که صاحبان این قطار انجام دادند ، هزینه ی یکی از سفر های قطار را به انجمن خیریه بیماران سرطانی اهدا کردند که همین کار باعث شد این قطار به خوش نام ترین وسایل نقلیه عمومی تبدیل گردد.
از وسایل نقلیه زیاد می توان برای کسب رکورد های گینس استفاده کرد به عنوان مثال کوتاه ترین قطار دنیا ، پر سرعت ترین قطار دنیا ، بیش ترین مسافتی که قطار طی کرده ، بزرگ ترین هواپیمای مسافر بری ، طولانی ترین سفر با ماشین آتشفشانی ، بیش ترین فردی که با قطار سفر کرده و غیره نیز نام برد.
 
درج نظر