امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به چند شهر از چند فرهنگی ‌ترین های جهان

چند شهر از چند فرهنگی ‌ترین های جهان

آمستردام

آمستردام به عنوان شهری که پذیرای مهاجران و پناهندگان است شناخته می شود، بزرگترین شهر هلند و دارای جمعیتی گونا‌گون است. این شهر تقریبا ۱۷۸ زمینه متفاوت فرهنگی، آمیزه ای از مردمی مهربان که از سرتاسر جهان به این شهر آمده‌اند. آمستردام یک شهر بین المللی محسوب می‌شود که خیلی از مردم چندزبانه را در خود جای داده است. همچنین برای ساکنان جدیدی که نمیتوانند به زبان هلندی صحبت کنند نیز کلاسهای زبان برگزار می‌شود که بیشتر آنها مجانی هستند. آمستردام همچنین سالانه وقایع فرهنگی بسیار زیادی را میزبانی می‌کند و این موضوع به این شهر اعتبار جهانی می‌بخشد. جشن درونگو (DRONGO Festival)  که برای چند زبانها در کتابخانه عمومی آمستردام برگزار میشود، یکی از این رخدادهای فرهنگی است.

لندن

لندن بزرگترین شهر در انگلستان به شمار می‌رود و یکی از متنوع ترین جمعیت ها را به لحاظ نژادی در خود جای داده است. در این شهر افرادی از هند گرفته تا جامائیکا، غنا و کشورهای دیگر حضور دارند و به این ترتیب چشم ‌اندازی از جمعیت جهان در این شهر زنده و پرتحرک نمایان است. تقریبا یک سوم لندنیها در خارج بدنیا آمده‌اند و با این وجود که زبان رسمی آنها انگلیسی است. خیابانهای لندن مملو از افرادی است که به زبانهای مختلف صحبت می‌کنند و مردم به حدود ۲۰۰ زبان مختلف در این شهر تکلم می‌کنند. گفتنی است؛ درحالیکه بسیاری از افراد لندن را برای محل سکونت جدیدشان انتخاب کرده‌اند، ولی هنوز عاشق فرهنگ خودشان هستند و به اشاعه آن نیز مبادرت می‌کنند. آنها سعی می‌کنند که غذاهای خوشمزه محلی خود و برخی جشنها مانند جشن ناتینگ هیل (Notting Hill Carnival) را به دیگران معرفی کنند.

پاریس

مهاجرت به فرانسه نیز برای بسیاری از مردم جهان اهمیت دارد و به این ترتیب، پاریس به عنوان پایتخت این کشور از جمعیتی متنوع با فرهنگ‌های جهانی مختلف برخوردار است. اگرچه تعیین شمار دقیق خارجیهایی که در پاریس زندگی میکنند دشوار است (با توجه به این موضوع که بر اساس قوانین فرانسه پرسیدن درباره قومیتها در سرشماری‌ها ممنوع است)، گزارش‌های مستقل اعلام کرده‌اند که ۱۴ تا ۲۰ درصد از جمعیت مهاجران از خارج از اروپا به پاریس می‌آیند. توریستها میتوانند مناطق زنده و پویایی را در پاریس پیدا کنند، برای مثال، “محله چینیها” در ناحیه ۱۳ جمعیتی است از فرهنگهای متنوع آسیایی در حالی که بلویل (Belleville)   که شامل ناحیه ۱۰،۱۱،۱۹ و۲۰ پاریس است، مکانی زیبا و چند فرهنگی به شمار می‌رود که از اقوام آفریقای شمالی، یهودی و آسیایی تشکیل شده است.

نیویورک

نیویورک نیز یکی از شهرهای بزرگ بین المللی و یک کلان شهر مهیج به شمار می‌رود که در ساحل شرق آمریکا قرار دارد. نیویورک از ۵ بخش تشکیل شده است که کوئینز (Queens) به لحاظ جمعیتی متنوع‌‌ترین بخش آن است و در آن برای مثال مردمی از هند، کره و برزیل زندگی می‌کنند. دوستداران مهاجرت، دفتر شهردار مربوط به امور مهاجرت را در این شهر تاسیس کرده‌اند که چند دستور اجرایی و قانون را برای کمک به آنهایی که از خارج آمده‌اند -حدود ۳۶% توده مردم- ایجاد کرده است.

سنگاپور

سنگاپور، شهری در جنوب شرقی آسیا و یک شهر چند فرهنگی منحصر به فرد است که نه تنها یک دولت-شهر به شمار می‌رود بلکه بسیار جوان است؛ زیرا در سال ۱۹۶۵ استقلال پیدا کرد. این کشور جزیره‌ای، به فرهنگ‌ها و ادیان متنوعش که دوستانه با یکدیگر زندگی می‌کنند، افتخار می‌کند. در حالیکه بیشتر ساکنان سنگاپور چینی هستند، ۴۰% دیگر اقوام مانند مالاییها، هندیها و اروپاییها در خارج متولد شدهاند و جمعیت کمتری شامل مردمی از ایالات متحده و کانادا میشوند. برای اطمینان از برقراری روابط راحت، در این شهر ۴ زبان اصلی شامل انگلیسی، مالزیایی، چینی و تامیل وجود دارد.

تورنتو

از آنجا که نیمی از جمعیت تورنتو در خارج از این کشور متولد شده‌اند، این شهر به عنوان “متنوع ترین شهر از نظر فرهنگی در جهان” شناخته می شود. حتی اگر تورنتو متنوع‌ترین شهر به لحاظ فرهنگی در جهان نباشد قطعاً یکی از متنوعترین شهرها است. تورنتو که در کانادا واقع شده است، ۲۰۰ گروه قومی را شامل میشود که مسلط به ۱۴۰ زبان دنیا هستند. برای مثال مردمی از انگلستان، ایرلند، چین و ایتالیا در این شهر زندگی می‌کنند که تعدادشان زیاد است، امّا، گروههای قومی کوچکتر شامل مردمی از ایران، هلند، نپال و رومانی نیز در این شهر ساکن هستند. تورنتو همچنین مکانهای قومی بسیار زیادی دارد که توریست‌ها می‌توانند به آنجا سفر می‌کنند. در این ارتباط به طور مثال می‌توان به محله چینیها و یونانیها، روستای رونسسوالس (Roncesvalles Village) که همان لهستان کوچک است، ایتالیای کوچک و هند کوچک اشاره کرد.

درج نظر

تورهای داخلی

تور کیش از شیراز 30 خرداد
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
دانیار سفر پارسیان
30 خرداد - 2 تیر

تور کیش 30 خرداد
5 شب
تابان تابان
وارش وارش
سیف گشت
30 خرداد - 4 تیر

تور کیش خرداد 1400
4 شب
قشم ا ... قشم ایر
کیش ا ... کیش ایر
قصر آریا
30 خرداد - 7 تیر

تور کیش 30 خرداد
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
آتا آتا
آریو پرواز
30 خرداد - 2 تیر

تور چابهار 10 تیر
3 شب
ایران ... ایران ایر
ایران ... ایران ایر
فرجام پرواز کیان
10 تیر - 13 تیر

تور کیش 29 خرداد
4 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
گردشگر زمان
29 خرداد - 2 تیر

تور قشم خرداد
4 شب
تابان تابان
تابان تابان
آرشین پرواز
30 خرداد - 6 تیر

تور کیش 30 خرداد ( اقساطی )
3 شب
زاگرس زاگرس
کیش ا ... کیش ایر
پیام توسعه صبا
30 خرداد - 2 تیر

تور مشهد 4 تیر
2 شب
آتا آتا
تابان تابان
فرجام پرواز کیان
4 تیر - 6 تیر