قدیمی ترین پارک ملی جهان

یلو استون قدیمی ترین پارک ملی جهان می باشد که در ایالات متحده ی آمریکا واقع گردیده است و همچنین اولین و قدیمی ترین پارک ملی دنیا به شمار می رود.در این بخش گردشگران را با قدیمی ترین پارک ملی جهان بیش تر آشنا خواهیم کرد.


پارک ملی یلو استون در سال 1872 میلادی افتتاح گردید و رئیس جمهور وقت آمریکا یولیسیز سایمن گرانت عقیده داشت یلو استون به مکانی پر طرفدار برای تفریح مردم و لذت بردن از طبیعت تبدیل می شود و همچین اتفاقی هم افتاد و به مکانی محبوب و پر بازدید در جهان و آمریکا تبدیل شد.
قدیمی ترین پارک ملی جهان مساحتی برابر 8.980 کیلومتر دارد که بخش بزرگ تر آن در ایالات وایومینگ واقع گردیده است.
از ویژه گی های این پارک ملی می توان به پوشش گیاهی ، جانوری و طبیعت بکر آن اشاره کرد ، گردشگران تور لحظه آخری بدانند که در ابتدا این پارک تنها در وایومینگ بوده و با گذشت زمان قسمت هایی از آن وارد ایالات آیداهو و مونتانا شده است.به طور کلی پارک ملی از  کوهستان ، دشت وسیع ، دره های عمیق ، رودخانه های خروشان و جنگل های پوشیده از جنگل تشکیل شده که هر کدام آن ها زیبایی خاص خود را دارند.
با سفر به این پارک ملی انواع و اقسام حیوانات و گیاهان را خواهید دید.سالانه تعداد زیادی از عکاسان و مستند سازان برای شکار لحظات و به تصویر کشیدن لحظات شگفت انگیز به یلو استون سفر می کنند.در بسیاری از فیلم های تبلیغاتی و سینمایی ردپایی از پارک ملی یلو استون را خواهید دید که نشانه محبوبیت این پارک ملی می باشد.
از جاذبه های دیدنی یلو استون می توان به دشت لامار ، دره بزرگ ، چشمه آب گرم ، هی دن (طبیعت وحشی ) ، دریاچه یلو استون ، آبشار یلو استون ، کالدرا (کوه آتشفشان) و کوه واشبورن نیز اشاره کرد.گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما