انفجار شهر وان ترکیهقابل توجه گردشگران تور وان ، در پی انفجار شهر وان ترکیه یک عدد خودروی بمب گذاری شده در جنوب شرقی ترکیه 48 نفر زخمی شدند که دو نفر آن ها پلیس و 46 نفر مابقی مردم عادی هستند.این خودروی بمب گذاری شده حوالی ظهر روز دوشنبه مصادف با 12 سپتامبر مقابل دفتر حزب توسعه و عدالت در شهر وان ترکیه منفجر گردید.
به نقل از فرماندار شهر وان ترکیه ، خودروی بمب گذاری شده مقابل پست بازرسی این حذف منفجر و دو نفر نگهبان حاضر در مقابل ساختمان زخمی شدند.
به گزارش از خبرگزاری ایسنا ، به نقل از سفارت ایران در آمریکا تعدادی از ایرانیان در جمع مجروحین بوده و حال یکی از این مجروحین وخیم گزارش گردیده است.
شاهدانی که در این محل حضور داشتند به خبرنگاران گفتند : شیشه های ساختمان اطراف دفتر حزب بر اثر موج انفجار تخریب و شکستند.
جالب است بدانید حمله روز دوشنبه 12 سپتامبر درست پس از بر کناری 28 شهردار منتخب و طرفدار کرد ها درشهر کرد نشین انجام گردید.
طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه طی سخرانی روز دوشنبه در استانبول ، ضمن دفاع از برکناری شهرداران مناطق کرد نشین تاخیر داشته و می بایست این امر زودتر انجام می گردید.
اردوغان فرمود : باید جلوی این کار ها را گرفت که شورا های شهر و شهرداران از گروه های تروریستی پشتیبانی کنند.
به نقل از خبرگزاری فرانسه ، پس از کودتای نا فرجام 15 ژوئیه سرکوب کرد ها شدت گرفته است.افراد مسلح پ ک ک این حملات را پاسخ می دهند که در پی این حملات ده ها سرباز و پلیس کشته شدند.

نظرات مردم درباره انفجار شهر وان ترکیه

پرنیان 15 مرداد 97
2
انفجار شهر وان ترکیه خیلی خبر بد و وحشتناکی بود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر