انفجار شهر وان ترکیه

طی انفجار شهر وان ترکیه در مقابل دفترحزب حاکم ترکیه ده ها نفر زخمی شدند.سفارت ایران در ترکیه خبر دادند که در انفجار شهر وان ترکیه ایرانی ها در لیست مجروحان قرار گرفتند.مقامات ترکیه پ ک ک را مسئول این فاجعه می دانند.


قابل توجه گردشگران تور وان ، در پی انفجار شهر وان ترکیه یک عدد خودروی بمب گذاری شده در جنوب شرقی ترکیه 48 نفر زخمی شدند که دو نفر آن ها پلیس و 46 نفر مابقی مردم عادی هستند.این خودروی بمب گذاری شده حوالی ظهر روز دوشنبه مصادف با 12 سپتامبر مقابل دفتر حزب توسعه و عدالت در شهر وان ترکیه منفجر گردید.
به نقل از فرماندار شهر وان ترکیه ، خودروی بمب گذاری شده مقابل پست بازرسی این حذف منفجر و دو نفر نگهبان حاضر در مقابل ساختمان زخمی شدند.
به گزارش از خبرگزاری ایسنا ، به نقل از سفارت ایران در آمریکا تعدادی از ایرانیان در جمع مجروحین بوده و حال یکی از این مجروحین وخیم گزارش گردیده است.
شاهدانی که در این محل حضور داشتند به خبرنگاران گفتند : شیشه های ساختمان اطراف دفتر حزب بر اثر موج انفجار تخریب و شکستند.
جالب است بدانید حمله روز دوشنبه 12 سپتامبر درست پس از بر کناری 28 شهردار منتخب و طرفدار کرد ها درشهر کرد نشین انجام گردید.
طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه طی سخرانی روز دوشنبه در استانبول ، ضمن دفاع از برکناری شهرداران مناطق کرد نشین تاخیر داشته و می بایست این امر زودتر انجام می گردید.
اردوغان فرمود : باید جلوی این کار ها را گرفت که شورا های شهر و شهرداران از گروه های تروریستی پشتیبانی کنند.
به نقل از خبرگزاری فرانسه ، پس از کودتای نا فرجام 15 ژوئیه سرکوب کرد ها شدت گرفته است.افراد مسلح پ ک ک این حملات را پاسخ می دهند که در پی این حملات ده ها سرباز و پلیس کشته شدند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره انفجار شهر وان ترکیه

پرنیان 15 مرداد 97
2
انفجار شهر وان ترکیه خیلی خبر بد و وحشتناکی بود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما