بلند ترین درخت جهان

دنیای ما پر است از عجایب و رازهای فراوان و مخلوقاتی که هر روز می‌توانند ما را شگفت‌زده‌ کنند. در این مقاله، شما را به جنگل‌های ردوود کالیفرنیا خواهیم برد تا با بلندترین درخت جهان آشنا شوید.
 
 
قابل توجه گردشگران تور لحظه آخری ، تا سال 2006 عنوان بلند ترین درخت جهان از آن یک درخت عظیم الجثه 112 متری در کالیفرنیا و معروف به غول استراتوسفر در پارک ایالتی هامبولت بود که برای لمس بیش تر آن می توان گفت ارتفاع آن دو برابر مجسه آزادی بدون احتساب پایه های آن می باشد.اما دیری نگذشت که دو طبیعت شناس به تحقیق درخت های واقع در پارک ملی ردوود کالیفرنیا پرداختند و متوجه شدند که این درخت از تمامی درخت هایی که تا کنون دیده اند مرتفع تر می باشند.در نهایت با اندازه گیری به این نتیجه رسیدند که این درخت از درخت استراتوسفر بلند تر است.
 
 
بلند ترین درخت جهان که هایپریون نام دارد 115 متر است که سه متر از درخت استراتوسفر بلند تر است.در سال  2006 میلادی تیمی از دانشگاه هامبولت استیت به این پارک رفته و بار دیگر شروع به اندازه گیری کردند و برای صحت این امر به نوک درخت رفته و نواری را از بالا به سمت پایین پرتاب کردند و این لحظه ی دیدنی و حماسی را برای نشنال جئوگرافی فیلم گرفتند.
قابل توجه مسافران تور لحظه آخری ، درخت هایپریون در حال حاضر با شانس باقی مانده است چرا که تنها چند صد متر آن طرف تر این درخت در دهه 70 کاملا خالی از درخت شدند.تنها چند هفته قبل از این که این جنگل به دست چوب بر ها برسد این منطقه به پارک ملی تبدیل گردید اما متاسفانه درختان ردوود خیلی خوش شانس نبود و در دهه 1970 حدود 15 درصد درختان جنگل ردوود آمریکا قطع و امروزه تنها 4 درصد این درختان باقی مانده اند.
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما