معروف ترین آبنمای دنیا

رم یکی از مهم ترین و در عین حال مشهور ترین شهر های اروپا به شمار می رود.در این شهر تاریخی شاهد تعداد زیادی بنا های تاریخی می باشید که یکی از آن ها معروف ترین آبنمای دنیا است.در ادامه ی مقاله گردشگران عزیز را با معروف ترین آبنمای دنیا بیش تر آشنا خواهیم کرد.


در سال 1762 میلادی فواره ی تروی و یا همان آبنمای دختر دوشیزه بنا گردید و به عنوان معروف ترین آبنمای دنیا شناخته شد که سالانه گردشگران تور رم برای بازدید آن به این شهر زیبا و تاریخی سفر می کنند.
در ابتدا فواره تروی در 35 کیلومتری شرقی شهر قرار داشت اما با گسترش رم آبنما جز مرکز شهر به حساب آمد.
قابل توجه گردشگران تور ایتالیا ، معروف ترین آبنمای دنیا 49.15 متر عرض و 26.3 متر ارتفاع دارد و با اولین نگاه متوجه خواهید شد که در ساخت این آبنما چه ظرافت و سلیقه ای به کار رفته است.
هر کدام از مجسمه هایی که در این فواره می بینید به یکی از افسانه ها و خدایان باز می گردد ، اگر مقداری از افسانه های رومی را بدانید متوجه خواهید شد که تمامی این مجسمه ها به طور دقیق در جای خود قرار گرفته اند و قطعا شما را به وجد می آورند.


بد نیست بدانید ایده ی ساخت فواره تروی از پاپ اوربان هشتم بود که طرح های گوناگونی برای آن پیشنهاد شد ، در پایان پروژه را به شخصی به نام نیکولا سالوی واگذار کردند که یکی از مشهور ترین معماران آن زمان بوده است.
یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات این آبنمای زیبا پرتاپ سکه درون آب می باشد.بازدیدکنندگان آبنمای تروی برای بر آوردن آرزو سکه هایی درون آب پرتاب می کنند که رسوم خاص خود را دارد.جالب بدانید پرتاپ کردن یک سکه کافی نیست ، بلکه باید سه سکه درون آب پرتاپ نمایید که هر کدام آن ها معنای خاص خود را دارد :
سکه اول : عاشق شدن
سکه دوم : تضمین کننده بازگشت دوباره  شما به شهر رم
سکه سوم : تضمین کننده ازدواج
روش پرتاب سکه بدین صورت است که ابتدا پشت به فواره می شوید و دست راست خود را بر شانه ی چپ قرار می دهید و با همان دست سکه را پرتاب می کنید.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره معروف ترین آبنمای دنیا

سارینا 21 مرداد 97
0
چقدر معروف ترین آبنمای دنیا زیباست .اقعا از دیدنیش آدم لذت میبره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما