امتیاز 5 از 5 | از بین 104 امتیاز دهنده به قلعه طاعون

قلعه طاعون

تور سنت پترزبورگ می تواند دنیایی از جاذبه های دیدنی و گردشگری زیبایی داشته باشد که در کل سفرتان از دیدنی های آن خسته نشوید. این شهر در زمان های دور از تعداد زیادی دژ و قلعه برای محافظت از شهر در مقابل حمله های دریایی ساخته شده بود که یکی از مهم و مشهور ترین آن قلعه طاعون نام دارد که در ادامه بیش تر راجب آن توضیح می دهیم.
 
 
در بین سال های 1838 تا سال 1845 قلعه طاعون و یا دژ الکساندر به دستور حاکم آن دوران به نام  نیکلای اول ساخته شد و نام این قلعه به نام طاعون داستان جالبی دارد.
در آن زمان بیماری طاعون یکی از خطرناک ترین بیماری های واگیر داری بود که هنوز ریشه کن نشده بودکه در آن زمان به خیلی از شهر های آفریقا ، اروپا و آسیا وارد شد و افراد زیادی در اثر این بیماری جان خود را از دست داده بودند. به همین دلیل در این قلعه آزمایشات زیادی در رابطه با بیماری های طاعون ، تیفوس ، وبا و کزاز شد و از آن به بعد نام قلعه طاعون روی این دژ مستحکم قرار گرفت. این قلعه به دلیل قرار گیری و محصور شدن در دریا به مکانی ترسناک تبدیل شده بود و مردم آن زمان جرات نداشتند در چند قدمی قلعه طاعون قدم بردارند.
 
 
برای ساخت این قلعه زیبا در تور روسیه از معماری و تکنولوژی بسیار جالبی استفاده شده است. در داخل آب دریا 5535 ستون ساخته شده است که ارتفاع بسیار بلندی دارند که قلعه طاعون دست بر روی این ستون ها بنا شده است. در داخل این قلعه بین ستون ها جای خالی وجود ندارد و بین آن ها با شن پر شده و بر روی آن ها بلوک های بزرگی از جنس بتن قرار گرفته است که به دلیل جلوگیری از ریزش قلعه از این تکنولوژی استفاده کرده اند.
قلعه طاعون مساحتی 5400 متری امروزه به عنوان وحشتناک ترین جاذبه گردشگری سنت پترزبورگ به شمار می رود اگر به تور سن پترزبورگ سفر می کنید حتما از این قلعه زیبا که جان خیلی از مردم در زمان قدیم در اثر بیماری طاعون از دست داده اند را از نزدیک تماشا کنید.
 

نظرات مردم درباره قلعه طاعون

علی 29 دی 97
4
چه هیجان انگیزه قلعه طاعون. خوراک جونای نترس ماست. البته برخی هم با ذکر بسم الله خدایا جن نخورتم میرن تو :)))
assdff 28 دی 96
4
این قلعه زیبا که جان خیلی از مردم در زمان قدیم در اثر بیماری طاعون از دست داده اند?? منظور گویا نیست
مینا 13 تیر 96
0
تور روسیه برای مرداد ماه چه قیمتی است؟
تینا 13 تیر 96
3
از تعریف های که از قلعه طاعون کردید آدم مشتاق میشه بره ببینه
درج نظر