افتتاح 10 اقامتگاه بوم‌گردی جدید در یزد تا پایان سال

 معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: تا پایان سال 10 اقامتگاه بوم‌گردی جدید در استان اماده بهره‌برداری خواهد شد که با احتساب هفت اقامتگاه فعلی، تعداد آنها به 17 اقامتگاه خواهد رسید.

مصطفی فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه یزد، با بیان اینکه بوم‌گردی به عنوان سبک جدیدی از گردشگری در کشورمان در حال شکل گرفتن است، یزد را به دلیل زندگی سنتی و بافت تاریخی شهری و روستایی برخوردار از ظرفیت‌های بالقوه‌ی فراوان و خوبی در این زمینه دانست.

وی، هدف از اجرای بوم‌گردی در استان را معرفی سبک جدیدی از گردشگری به گردشگران داخلی و خارجی ذکر کرد و گفت: خوشبختانه تاکنون استقبال خوبی از سوی گردشگران در این رابطه صورت گرفته است.

به گفته‌ی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان، تاکنون قریب 90 درخواست برای پیوستن به طرح اقامتگاه‌های بوم‌گردی در استان دریافت شده است که برای حدود 50 متقاضی مجوز موقت صادر شده و تاکنون هفت اقامتگاه نیز در همین راستا مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: از مجموع هفت اقامتگاه بوم‌گردی بهره‌برداری شده، چهار اقامتگاه در یزد و مابقی در شهرستان‌های مهریز، میبد و اشکذر قرار دارد.

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان با اشاره به اینکه استقبال خوبی در تمام شهرستان‌های استان برای دریافت مجوز به منظور ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی صورت گرفته است، گفت: در شهر تاریخی یزد بیشترین تمایل در این مورد از سوی مالکان خانه‌های ثبتی واقع در بافت تاریخی بوده است.

وی همچنین از استقبال برخی از روستاهای استان برای ایجاد این اقامتگاه‌ها خبر داد و در این باره تصریح کرد: روستاهایی مانند خرانق در شهرستان اردکان، باقرآباد در شهرستان بافق و برخی روستاهای شهرستان ابرکوه برای ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی روستایی مجوز گرفته‌اند تا از این طریق بتوانند زندگی در این روستاهای تاریخی را برای گردشگران تداعی کنند.

فاطمی با بیان اینکه بوم‌گردی روستایی در استان عمدتاً مربوط به تورهای طبیعت‌گردی و منطبق بر جاذبه‌های طبیعی استان اعم از کویر یا کوهستان است، گفت: در این تورها معمولاً می‌توان گردشگران را بیشتر به استفاده از فضا‌ها و غذاهای طبیعی، سنتی و بومی هر منطقه تشویق کرد و حتی علاوه بر اقامت سنتی برای آنها پوشش‌های سنتی و بومی را نیز تهیه کرد.

وی ابراز امیدواری کرد، با توجه به نامگذاری سال 95 به عنوان "سال خوشامدگویی به یزد"، از این طریق بتوان زیرساخت‌های مناسب‌تر و خدمات بیشتری را به گردشگران داخلی و خارجی ارائه کرد.

منبع: ایسنا
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره افتتاح 10 اقامتگاه بوم‌گردی جدید در یزد تا پایان سال

محدثه 23 دی 94
0
بسیاااااااار عالی
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش 7 و 8 مهر 99
3 شب
تابان تابان
ایران ... ایران ایر تور
فرجام پرواز کیان
7 مهر - 11 مهر

تور قشم 8 و 9 مهر 99
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
آتا آتا
افق بال فرشتگان
8 مهر - 12 مهر

تور قشم 5 مهر 99
5 شب
آتا آتا
آتا آتا
گردشگر زمان
5 مهر - 10 مهر

تور زمینی مشهد 6 مهر 99
2 شب
قطار ... قطار نورالرضا
قطار ... قطار نورالرضا
دانیار سفر پارسیان
6 شهریور - 9 شهریور

تور قشم 5 و 6 مهر 99
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
معراج معراج
قصر آریا
5 مهر - 9 مهر

تور قشم 5 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
فرجام پرواز کیان
5 مهر - 8 آبان

تور مشهد 5 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
گردشگر زمان
5 مهر - 8 مهر

تور کیش 7 و 8 و 9 مهر 99
3 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
قصر شایان
7 مهر - 12 مهر

تور کیش 15 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
رادین گشت پایتخت
15 مهر - 18 مهر

تور قشم 5 و 18 و 25 مهر 99
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
معراج معراج
قصر شایان
5 مهر - 28 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما