کلیسای آنتوان مقدس

شمال ایران مملو از جاذبه های طبیعی و جاذبه های دیدنی دیگر می باشد که هر کدام از آن ها جذابیت خاص خود را دارند.جاذبه های شمال ایران به قدری زیاد است که نمی توانید تمام آن ها را در مدتی کوتاه بگردید.کلیسای آنتوان مقدس یکی از همان جاذبه به شمار می رود که از محبوبیت بالای برخوردار می باشد.در ادامه با ما همراه شوید تا با کلیسای آنتوان مقدس بیش تر آشنا شوید.


کلیسای آنتوان مقدس در دهکده ساحلی به نام هایکاشن در رویان و در استان زیبای مازندران واقع شده است.
گردشگران تور شمال بدانند که این کلیسا زیبا و دیدنی به واسطه مردم ارامنه کاتولیک مذهب در ایران ساخته شده که کار ساختمان آن در سال 1974 میلادی به اتمام رسید و توجه بسیاری از گردشگران به سوی خود جلب کرد.
دیوار های داخلی کلیسا آنتوان با گچ و دیوار های خارجی آن را با سیمان پوشانده اند.
توریست های تور لحظه آخری توجه داشته باشند که پلان کلیسا به صورت هشت ضلعی و بر روی هر یک از اضلاع آن یک جفت نور گیر کم عرض تعبیه کرده اند.
از آن جایی که شمال ایران دارای آب و هوای مرطوب است ، کلیسا آنتوان را بر روی صفه ای به ارتفاع 5 متر ساخته اند به همین دلیل برای ورود به کلیسا در مقابل ناقوسخانه پلکانهایی در نظر گرفته اند.
سقف کلیسا آنتوان به شکل گنبد می باشد که در ناحیه میانی خود گنبدی کوچک تر با ساقی 8 ضلعی و به ارتفاع 5.1 متر با هشت نور گیر به چشم می خورد که زیبایی بنا را چندین برابر کرده است.
ناقوسخانه درب جلوی بنا دارای گنبدی با شش ستون می باشد که در بدو ورود با آن رو به رو می شوید.
اگر آن دسته از گردشگرانی هستید که به بازدید از مکان های خاص علاقه دارید به هیچ عنوان بازدید از کلیسای آنتوان مقدس را از دست ندهید.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کلیسای آنتوان مقدس

دنیا 22 آذر 94
0
من رفتم واقعا بی نظیره به همه پیشنهاد میدم برن
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما