وحشتناک ترین پل های جهان

به طور کل می‌توان چنین گفت که هر پلی فلسفه و کاربردی دارد و به منظوری ساخته می‌شود. اصولا پل‌ها به منظور اتصال دو نقطه به هم در مناطق صعب العبور احداث می‌شوند. امروزه سعی بر این شده که این سازه‌ها با در نظر گرفتن تمام نکات ایمنی در نقاط مختلف ساخته و به طبیعت گردی پرداخته شوند. اما گاها پیش می‌آید که با پل‌های محلی مواجه می‌شویم. این پل‌ها اصولا بر بالای رودخانه‌های خروشان و یا بر فراز ارتفاعات بنا شده‌اند و مناظر فوق‌العاده ترسناکی را برای افرادی که قصد عبور و مرور بر روی آنها دارند فراهم می‌کن



 Aiguille du Midi Bridge، فرانسه

اگر قصد دارید از روی این پل عبور کنید یادتان باشد که به فضای پائین پل نگاه نکنید، چراکه با منظره‌ای فوق العاده ترسناک روبه رو می‌شوید. خوشبختانه طول این پل کوتاه است و می‌توانید با قدم‌های بلند خودتان را به نقطه‌ی امن برسانید. اما به طور حتم آن دسته افرادی که ترس از ارتفاع دارند حتی از نگاه کردن به پل هم وحشت می‌کنند چه برسد به اینکه بخواهند از روی آن عبور کنند. این پل بر روی ارتفاع 9,200 متری در کوهستان آلپ بنا شده و به دلیل جذابیت‌های خود مقصد بسیاری از گردشگران تور طبیعت گردی است.



 Trift Suspension Bridge، سوئیس

این پل به عنوان بلند‌ترین و طولانی‎ترین پل عابر پیاده‌ی معلق در دنیا شناخته می‌شود. این پل در سال 2004 برای اتصال کوهنوردان به یخچال‌های طبیعی آن سوی کوهستان ساخته شد. این پل فوق العاده در سال 2009 بازسازی شد و در این پروژه بلند ترین نرده‌ی دستی برای محافظت از خطرات احتمالی که ممکن است در روزهای طوفانی کوهنوردان را تهدید کند به آن متصل شد. این پل همچنان یکی از محبوب‌ترین مسیرهایی است که کوهنوردان طی تورطبیعت گردی خود با آن مواجه می شوند.



Capilano Suspension Bridge، کانادا

پل کاپیلانو در واقع در سال 1989 در این محل احداث شد. این پل در ارتفاع یکی از انبوه‌ترین نواحی جنگلی کانادا به بهره برداری رسیده است. این پل معلق که طول نسبتا قابل توجهی هم دارد بین تورهای طبیعت گردی و توریست های تورهای یک روزه محبوب است چرا که برای بازدید از زیبایی‌های طبیعت ناحیه در فصل بهار لازم است که از روی آن عبور کنند و صد البته که ارتفاع زیاد پل مانع نمی‌شود که بازدید از طبیعت زیبای این جنگل را به خاطر ترس از عبور از روی این پل کنار بگذارند.



Hussaini Hanging Bridge، پاکستان

به طور حتم این پل یکی از وحشتناک‌ترین پل‌هایی است که هر شخصی می‌تواند در طول عمر یک بار از روی آن عبور کند. اگرچه عبور از روی پل‌های کابلی و معلق در این ناحیه از پاکستان امری عادی محسوب می‌شود اما این پل یکی از خطرناک ترین معابر عبور و مرور برای افرادی است که مجبورند برای گذر کردن از رودخانه‌ی خروشان زیر پل از روی آن بگذرند.



Iya Valley Vine Bridges، ژاپن

شیکوکو که یکی از کوچک‌ترین جزایر چهار گانه‌ی ژاپن است. خواستگاه سه فقره از فوق العاده‌ترین پل‌های دست ساز معلق است. نمونه‌ی اولیه‌ی این پل چوبی از الوارهایی ساخته شده بود که به طور کامل سطح پل را نپوشانده بودند و شخص تنها می‌توانست با استفاده از آنها از روی پل عبور کند.اگرچه در نمونه‌ی بازسازی شده‌ی پل که امروزه با آن مواجه هستیم تمام سطح پل پوشیده از الوار است و می توان بدون دغدغه از روی آن عبور کرد و همچنین دستگیره‌ای که کار را برای عابرین بسیار ساده تر کرده است. پل به عنوان یکی از مسیر های عبور مرور همواره مورد استفاده‌ی توریست های تورهای طبیعت گردی منطقه قرار می‌گیرد.


گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش 5 و 6 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
قصر آریا
5 مهر - 9 مهر

تور قشم 5 مهر 99
3 شب
معراج معراج
معراج معراج
رادین گشت پایتخت
5 مهر - 8 مهر

تور کیش 7 و 8 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
آرشین پرواز
7 مهر - 11 مهر

تور کیش 11 مهر 99 (اقساطی)
3 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
پیام توسعه صبا
11 مهر - 14 مهر

تور کیش 5 و 6 مهر 99
2 شب
زاگرس زاگرس
کیش ا ... کیش ایر
سلام پرواز
5 مهر - 9 مهر

تور کیش 5 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر تور
سیف گشت
5 مهر - 8 مهر

تور زمینی مشهد 6 مهر 99
2 شب
قطار ... قطار نورالرضا
قطار ... قطار نورالرضا
دانیار سفر پارسیان
6 شهریور - 9 شهریور

تور مشهد 6 و 7 مهر 99
3 شب
آتا آتا
کاسپین کاسپین
آرشین پرواز
6 مهر - 10 مهر

تور مشهد 5 مهر 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
معراج گشت
5 مهر - 8 مهر

تور زمینی مشهد 8 مهر 99 (اقساطی)
2 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار رجا
ندا پرواز
8 مهر - 10 مهر




رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما