آیا آب شرب تهران به کرونا ویروس آلوده است؟

چند روزی است که خبرهایی مبنی بر آلودگی آب شرب تهران به گوش می رسد و سبب ایجاد نگرانی های دوچندان در شهروندان تهرانی شده است. در این مقاله ما قصد داریم به جزئیات این خبر و درست یا غلط بودن آن بپردازیم. 
در پی انتشار خبر آلودگی آب شرب تهران به کرونا ویروس، قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران بیان نموده این اخبار صحت ندارند و آب شرب تهران عاری از این ویروس است. او در واکنش به آلودگی آب شهر پاریس اظهار کرده که آب پاریس دارای دو شبکه مجزا بوده که یکی از آن ها حاوی آب شرب با کلر است و دیگری مربوط به آب بدون کلر و خام است که مورد دوم به کویید 19 آلوده شده است اما شبکه آب تهران محدود به یک شبکه بوده که آن هم دارای کلر باقی مانده می باشد و از آن جایی که سازمان بهداشت جهانی اعلام نموده آبی که حاوی کلر باقی مانده باشد به ویروس کرونا آلوده نمی شود، شایعه های موجود خاتمه می یابد. سازمان بهداشت جهانی معتقد است که این ویروس در آبی که کلر دارد زنده نمی ماند و این نوع آب تحت هیچ شرایطی به کرونا آلوده نمی شود. 

 

آلودگی آب تهران به کرونا صحت دارد؟


محمدرضا احمد نسب در ادامه به شبکه فاضلاب تهران هم اشاره نموده و می گوید پساب فاضلاب به سمت کانال های زهکشی و آبیاری برای زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جایی که سطح ایستایی آب در چاه های تهران بیش از 200 متر می باشد، پساب فاضلاب نمی تواند در این فاصله وارد آب شرب شود و خطری ایجاد کند لذا آب تهران پاک بوده و جزء بهترین آب های دنیا محسوب می شود. او خاطر نشان می کند که آب تهران توسط شرکت آبفا تحت کنترل بوده و در آزمایشگاه هایی با تجهیزات مدرن و به روز دنیا مورد آزمایش قرار می گیرد و هم اکنون با صراحت اعلام می کنم که آب تهران هیچ گونه مشکلی ندارد. 

 

آیا آب تهران به کرونا ویروس آلوده است؟


آب شرب تهران از منابع سطحی با نسبت 75 درصد و منابع زیرزمینی با نسبت 25 درصد تامین می شود؛ در منابع سطحی آب پشت سدها وارد تصفیه خانه می شوند و پس از انجام مراحل تصفیه فیزیکی و شیمیایی، کلر باقی مانده نیز به آب اضافه می گردد. این اقدامات سبب می شود که جی هیچ گونه نگرانی برای مردم وجود نداشته باشد و آن ها با اطمینان از آب شرب تهران استفاده نمایند. 
 

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره آیا آب شرب تهران به کرونا ویروس آلوده است؟

محمدجواد 13 آبان 99
0
آیا می تواند آبی که کلر زده می شود آلوده باشد؟ چون ویروسها و باکتریها که همیشه بوده، دوم اینکه خود لایه های مختلف زمین می تواند بعنوان یک فیلتر طبیعی عمل کند. و بیشتر ین مشکل ما نظرات کارشناسی افراد ناوارد می باشد و دشمن هم از همین طریق هر طور بخواهد موج سواری می کند.
درج نظر