پروژه‌ افزایش چهار برابری سرعت اینترنت خانگی کلید خورد

گلایه و شکایت از سرعت پایین اینترنت خانگی معظلی است که همواره با آن روبرو هستیم. اما به تازگی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود اعلام نموده "پروژه‌ افزایش چهار برابری سرعت اینترنت خانگی کلید خورد" که خبری خوش برای کاربران اینترنت خانگی می باشد. او در این پست نوشته است: در ادامه تلاش هایی که شروع کردیم، امروز خودم مجددا پای سیستم رفتم. منتظر کاغذ بازی نموندیم و شبانه‌روزی تلاش می‌کنیم که با نصب سیستم‌های VDSL سرعت اینترنت ثابت را چهار برابر کنیم. سامانه ثبت‌نام از هفته‌ی آینده در خدمت شما خواهد بود تا ثبت‌نام کنید و VDSL تحویل بگیرید.

این خبر در روزهایی که کرونا ویروس به دغدغه ای بزرگ تبدیل شده، کمی مردم را خوشحال کرده است.

 

افزایش 4 برابری سرعت اینترت خانگی

 

مرسوم ترین نوع اینترنت خانگی در غالب سرویس DSL در اختیار کاربران قرار می گیرد که بر اساس استانداردهایی عرضه می شود. اتصال این سرویس از طریق خط تلفن صورت می گیرد که البته همچون دوران گذشته خط تلفن شما اشغال نمی گردد. DSL نسبت به سایر سرویس های اسنترنتی، قیمتی مناسب دارد که همین امر دلیل مهمی برای محبوبیت آن به شمار می رود. 
نکته قابل توجه این است که سرعت سرویس DSL با افزایش فاصله ایستگاه سویچینگ از استفاده کننده کاهش پیدا می کند که امری طبیعی می باشد. ADSL زیر مجموعه ای از DSL بوده که در آن سرعت دانلود و آپلود متفاوت بوده و سرعت دانلود بیشتر از سرعت آپلود است. VDSL نیز نوعی DSL است اما با این تفاوت که سرعت بالاتری را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد و نیازی به سیم کشی مجدد ندارد زیرا روی بستر سیم های مسی ارائه می گردد.

 

افزایش 4 برابری سرعت اینترت خانگی


از دیگر سرویس های اینترنتی که قابل استفاده می باشد می توان به Wireless، FTTH، TD-LTE و اینترنت همراه اشاره کرد. Wireless هیچ گونه ارتباطی با خط تلفن ندارد و به صورت بی سیم و از طریق فرکانس رادیویی ارائه می شود. در FTTH از فیبر نوری برای برقراری ارتباط استفاده می شود. در TD-LTE وجود مودم و سیم کارت های مخصوص الزامی است. اما اینترنت همراه یکی از محبوب ترین انواع سرویس اینترنت است که مورد توجه قرار دارد؛ این سرویس مبتنی بر شبکه های سلولی بوده که سرعت بالایی داشته اما هزینه آن هم زیاد می باشد.
 

درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش خرداد 99
2 شب
ایران ایر تور
پرواز ایرانیان
17 خرداد - 22 خرداد

تور کیش 19 و 20 خرداد 99
3 شب
زاگرس
آرشین پرواز
19 خرداد - 23 خرداد

تور کیش خرداد 99
3 شب
کیش ایر
ندا پرواز
11 خرداد - 23 خرداد

تور کیش 17 خرداد 99
3 شب
وارش
رادین گشت پایتخت
17 خرداد - 20 خرداد

تور مشهد خرداد 99
2 شب
کاسپین
پرواز ایرانیان
11 خرداد - 17 خرداد

تور قشم 11 خرداد 99
3 شب
قشم ایر
ندا پرواز
11 خرداد - 14 خرداد

تور کیش 16 و 17 خرداد 99
3 شب
کیش ایر
ندا پرواز
16 خرداد - 20 خرداد

تور قشم 11 و 12 خرداد 99
3 شب
قشم ایر
ارزین سیر ایرانیان
11 خرداد - 15 خرداد

تور مشهد ویژه تعطیلات 13 خرداد 99
2 شب
ایران ایر
ارزین سیر ایرانیان
13 خرداد - 15 خرداد

تور قشم خرداد 99
2 شب
قطار کویر
دانیار سفر پارسیان
14 خرداد - 27 خرداد