امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به نمایش گنجینه فرعون در کشورها

نمایش گنجینه فرعون در کشورها

کشور مصر با قدمت تاریخی کهن و چند هزار ساله، همواره یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای علاقمندان تاریخ و آثار باستانی بوده است. یکی از معروف ترین جاذبه های تاریخی و توریستی این کشور، آثار باستانی به جا مانده از دوران حکومت فراعنه است که وزارت میراث فرهنگی – گردشگری مصر یک بار در تاریخ 24 مارس سال 2018، اقدام به نمایش گنجینه فرعون در مرکز علمی و فرهنگی کالیفرنیا کرده بود که با استقبال بی نظیر مردم رو به رو شد. از این رو این وزارتخانه قصد دارد، بار دیگر به نمایش گنجینه فرعون در کشورها پرداخته و زمینه را برای پیشرفت هرچه بیشتر صنعت گردشگری در این کشور، فراهم کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نمایش گنجینه فرعون در کشورها در ادامه این بخش از سایت لحظه آخر با ما همراه باشید.
همان طور که پیش از نیز اشاره کردیم، نمایش گنجینه فرعون در کشورها یک بار در مارس 2018 صورت گرفته بود که جذب بیش از 700 هزار نفر بازدید کننده را در پی داشته و سود حاصل از آن را حدود 5 میلیون دلار برآورد کردند. با توجه به بازخورد مثبت این رویداد، وزارت آثار باستانی مصر چندی پیش، از برگزاری یک نمایشگاه تحت عنوان "شاه توت‌ عنخ آمون" خبر داده و اعلام داشته این نمایشگاه قرار است در تعدادی از کشور های اروپایی و دیگر کشور های جهان برگزار شود. دولت مصر هدف از برگزاری این نمایشگاه را علاوه بر جذب توریست، بهبود و توسعه روابط فرهنگی مصر با دیگر کشور های دنیا بیان کرده است.در نمایشگاه مذکور کلکسیونی از حدود 150 اثر باستانی و ارزشمند از آرامگاه توت‌ عنخ آمون که در سال 1922 میلادی، توسط یک باستان شناس و مصر شناس معروف بریتانیایی به نام هاوارد کاتر کشف شده بود، در معرض دید عموم قرار گرفته شده و به نمایش گذاشته خواهد شد. گردشگران تور اسپانیا خوب است بدانید که این نمایشگاه در برخی از کشور های اروپایی مثل فرانسه و اسپانیا و همچنین کشور های کره جنوبی، کانادا، ژاپن و غیره بر پا خواهد شد. اگر شما نیز از علاقمندان تاریخ مصر باستان و بازدید از نمایشگاه شاه توت‌ عنخ آمون هستید، در ادامه این مطلب با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعات جالب و مفیدی درباره این پادشاه مصری، در اختیارتان قرار دهیم.
توت‌ عنخ آمون یکی از معروف ترین پادشاهان مصر بوده که در سن 10 سالگی به حکومت رسیده است. این فرد در واقع یازدهمین فرعون بوده و پدر او آخناتون و مادرش زنی به نام نفرتیتی بوده است. پادشاه توت‌ عنخ آمون تنها 9 سال حکومت کرده و در سال 1324 پیش از میلاد مسیح، از دنیا رفته است. گردشگران تور لحظه آخری مصر جالب بدانید که علی رغم تلاش های آخناتون پدر توت‌ عنخ آمون برای ترویج یکتاپرستی، او مجددا اقداماتی برای بازگرداندن بت پرستی و دین چندخدایی انجام داد که در نهایت نیز، بی نتیجه ماند.
همان طور که گفتیم این پادشاه جوان پس از 9 سال حکومت یعنی حدودا در سال 19 سالگی از دنیا رفته بوده و نقل شده که از مشکلات و بیماری های جسمی بسیاری رنج می برده است و حتی در آن زمان تنها به وسیله عصا، قادر به راه رفتن بوده است. همین امر حس کنجکاوی باستان شناسان را برانگیخته و باعث شده به بررسی جسد مومیانی شده این پادشاه بپردازند. کشف و بررسی جسد توت‌ عنخ آمون، شایعاتی مبنی بر آزاد شدن یک طلسم از مقبره او به دنبال داشته که باعث شهرت هرچه بیشتر او شده و توجه افراد را به خود معطوف کرد. اکنون با نمایش گنجینه فرعون در کشورها، شاید قدری از حس کنجکاوی علاقمندان باستان شناسی و تاریخ مصر باستان ارضا شود.در آخر گردشگران تور کانادا خوب است بدانید که گنجینه توت‌ عنخ آمون شامل اقلام و اشیایی است که همگی از طلا ساخته شده اند. 
درج نظر