کشف نقاشی به قدمت 40 هزار سال


نقاشی کشف شده که در مقدمه از آن یاد کردیم، در واقع یک نقاشی غاری به عرض 1.5 متر است که ممکن است تصویری از گاو وحشی یا هر حیوانی مانند آن باشد. گردشگران تور اندونزی جالب است بدانید، پس از انجام آزمایشاتی که دانشمندان و محققین بر اساس ذخایر معدنی خاص روی این نقاشی انجام داده اند، به این نتیجه رسیدند که قدمت آن به حدود 40000 سال پیش بر می گردد و بر همین مبنا می توان گفت که این نقاشی، قدیمی ترین نقاشی غاری جهان محسوب می شود.

این نقاشی قرمز رنگ بر روی دیواره های یک غار آهکی به نام لوبانگ جریجی سالح (Lubang Jeriji Saléh) کشیده شده است. لازم به ذکر است که غار لوبانگ جریجی سالح در جزیره بورنئو اندونزی و منطقه کالیمانتان آن واقع شده است. همچنین گفتنی است اطراف این نقاشی غاری، نقاشی های دیگری از جمله جای دست و انگشتان انسان های اولیه و غیره نیز کشیده شده است. گردشگران تور اندونزی خوب است بدانید پیش از کشف نقاشی با قدمت 40 هزار ساله در جزیره بورنئو، قدیمی ترین نقاشی غاری جهان با قدمت 35 هزار و 400 سال، متعلق به تصویری از یک خوک بود که در غار تیمپسنگ واقع در جزیره سولاوسی اندونزی پیدا شده بود.
در آخر جالب است بدانید، باستان شناسی به نام Maxime Aubert که محقق اصلی این پروژه بوده است، طی گزارشی اعلام داشته که این نقاشی با داشتن قدمتی در حدود 40 هزار سال، علاوه بر اینکه قدیمی ترین نقاشی غاری کشف شده در دنیا است، قدیمی ترین اثر هنری – تصویری جهان نیز به شمار می رود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کشف نقاشی به قدمت 40 هزار سال

نظرات کاربران

سیما 13 آذر 97
1
مطلبتون در رابطه با کشف نقاشی به قدمت 40 هزار سال خیلی خوب و عالی بود ممنون
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.