امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کشف نقاشی به قدمت 40 هزار سال

کشف نقاشی به قدمت 40 هزار سال

اندونزی، واقع در جنوب شرقی آسیا از جمله کشور هایی است که از منابع طبیعی و مناظر بکر و دیدنی بسیاری برخوردار بوده و همچنین دارای تاریخ کهنی می باشد. چندی پیش محققان در این کشور موفق به کشف نقاشی به قدمت 40 هزار سال شده اند که باعث حیرت آن ها شده است، چرا که دانشمندان از دیرباز معتقد بودند که قدیمی ترین نقاشی های جهان در کشور های اروپایی مثل اسپانیا و فرانسه کشیده اند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره کشف نقاشی به قدمت 40 هزار سال کسب کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.
نقاشی کشف شده که در مقدمه از آن یاد کردیم، در واقع یک نقاشی غاری به عرض 1.5 متر است که ممکن است تصویری از گاو وحشی یا هر حیوانی مانند آن باشد. گردشگران تور بالی جالب است بدانید، پس از انجام آزمایشاتی که دانشمندان و محققین بر اساس ذخایر معدنی خاص روی این نقاشی انجام داده اند، به این نتیجه رسیدند که قدمت آن به حدود 40000 سال پیش بر می گردد و بر همین مبنا می توان گفت که این نقاشی، قدیمی ترین نقاشی غاری جهان محسوب می شود.
این نقاشی قرمز رنگ بر روی دیواره های یک غار آهکی به نام لوبانگ جریجی سالح (Lubang Jeriji Saléh) کشیده شده است. لازم به ذکر است که غار لوبانگ جریجی سالح در جزیره بورنئو اندونزی و منطقه کالیمانتان آن واقع شده است. همچنین گفتنی است اطراف این نقاشی غاری، نقاشی های دیگری از جمله جای دست و انگشتان انسان های اولیه و غیره نیز کشیده شده است. گردشگران تور اندونزی خوب است بدانید پیش از کشف نقاشی با قدمت 40 هزار ساله در جزیره بورنئو، قدیمی ترین نقاشی غاری جهان با قدمت 35 هزار و 400 سال، متعلق به تصویری از یک خوک بود که در غار تیمپسنگ واقع در جزیره سولاوسی اندونزی پیدا شده بود.
در آخر جالب است بدانید، باستان شناسی به نام Maxime Aubert که محقق اصلی این پروژه بوده است، طی گزارشی اعلام داشته که این نقاشی با داشتن قدمتی در حدود 40 هزار سال، علاوه بر اینکه قدیمی ترین نقاشی غاری کشف شده در دنیا است، قدیمی ترین اثر هنری – تصویری جهان نیز به شمار می رود.

نظرات مردم درباره کشف نقاشی به قدمت 40 هزار سال

سیما 13 آذر 97
1
مطلبتون در رابطه با کشف نقاشی به قدمت 40 هزار سال خیلی خوب و عالی بود ممنون
درج نظر