امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به ارزشمندترین گنجینه هنری آمستردام

ارزشمندترین گنجینه هنری آمستردام

ارزشمندترین گنجینه هنری آمستردام که موزه ملی ریجکس نام دارد که یکی از دیدنی ترین موزه های شهر آمستردام به شمار می آید و سالانه پذیرای تعداد زیادی از گردشگران می باشد، اگر قصد دارید به پایتخت هلند رفته و از ارزشمندترین گنجینه هنری آمستردام دیدن کنید در این مقاله با لحظه آخر همراه باشید تا این موزه بسیار ارزشمند و مهم را به شما معرفی کنیم.

 

ارزشمندترین گنجینه هنری آمستردام یا موزه ملی ریجکس در سال 1885 توسط پیر کایپرز طراحی و ساخته شده و یکی از شاهکار های معماری موجود در شهر آمستردام به شمار می آید.
در موزه ملی ریجکس بیش از 1 میلیون اثر هنری ارزشمند نگهداری می شود که عمدتاً به قرن 17 ام میلادی تعلق دارند، از معروف ترین آثار موجود در این مجموعه می توان به تابلوی دختر شیردوش، تابلوی نگهبان شب، سلف پرتره ون گوگ اشاره کرد.
گردشگران تور آمستردام می توانند هنگام بازدید از این موزه اطلاعات بسیاری در رابطه با تاریخ کشور هلند کسب کنند، از این جهت بازدید از این مجموعه را به علاقمندان تاریخ توصیه می کنیم.
ساختمان این موزه دارای چهار طبقه مجزا می باشد که از صفر تا سه شماره گذاری شده اند و گردشگران می توانند از تمامی طبقات و آثار موجود در آن ها بازدید کنند، خوب است بدانید که طبقه صفر موزه به آثار قرون وسطا، قرن های 18 و 19 میلادی، طبقه اول به آثار قرن 17 ام میلادی و طبقات فوقانی به آثار قرن بیستم تعلق دارند.
یکی از محبوب ترین تالار های این موزه تالار تجلیل می باشد که در طبقه اول قرار دارد و اغلب آثار مشهور این مجموعه را در خود جای داده است.
گردشگران تور هلند باید بدانند که در این مجموعه یک پاویون آسیایی وجود دارد که دارای ساختاری مجزا می باشد و در آن آثاری ارزشمند از کشور هایی نظیر چین، اندونزی، ژاپن، هندوستان و غیره نگهداری می شود.
از دیگر بخش های موزه ملی ریجکس می توان به اتاق پذیرایی هارلم و کتابخانه کایپرز اشاره کرد.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور آمستردام برای گردشگران این شهر مفید واقع شود.

 

نظرات مردم درباره ارزشمندترین گنجینه هنری آمستردام

یسنا 30 آبان 97
4
ارزشمندترین گنجینه هنری آمستردام واقعا توی این موزه هست من که بی نهایت لذت بردم
درج نظر