نخستین معبد تایوان

تایوان کشوری در شرق آسیا می باشد که جاذبه های اعجاب انگیزی را در خود جای داده است و گردشگران زیادی هرساله از دیدن آن ها مات و مبهوت می شوند. یکی از پرطرفدارترین مکان های تاریخی موجود در این کشور نخستین معبد تایوان می باشد که 2 سال بعد از درگذشت کنفوسیوس برای یادبود او بنا گشت. کنفوسیوس از فیلسوفان نامداری است که مکتب کنفوسیوس را تاسیس نموده است.
نخستین معبد تایوان که در شهر کائوسیونگ واقع شده، نزد گردشگران تور تایوان به "معبد کنفوسیوس" شهرت پیدا کرده است. این معبد در ابتدا وسعت چندانی نداشت ولی به مرور زمان که مکتب کنفوسیوس شناخته تر شد و به مکتب رسمی کشور تایوان تبدیل شد، بازسازی هایی در آن انجام گرفت و وسعت آن را افزایش دادند. بنای کنونی که مساحت آن حدود هزار متر مربع بوده و بسیار باشکوه و مجلل می باشد، در قرن 18 میلادی مورد مرمت قرار گرفته و هرساله در این مکان مراسم بزرگداشت وی را برگزار می کنند.
معبد شکوهمند کنفوسیوس 9 حیاط مجزا دارد که مجموعا 50 اتاق در آن ها قرار دارد. از جمله آثار ارزشمندی که از این فیلسوف بزرگ در معبدش به یادگار مانده می توان به کلاه و لباس او اشاره کرد، همچنین ظروف بسیار زیبایی از پادشاهان گوناگون در این معبد به یادگار مانده است که نظر گردشگران تور تایوان را به خود جلب کرده است.
یکی از مهم ترین بخش های نخستین معبد تایوان "قصر داچن" می باشد که در سمت راست آن قرار دارد و ارتفاع آن به حدود 30 متر می رسد و معماری بسیار زیبایی در آن به کار رفته است. در معبد کنفوسیوس تعداد بی شماری لوح سنگی وجود دارد که هر یک مربوط به سلسه ای خاص می باشد. وقتی وارد نخستین معبد تایوان می شوید، وجود درختان باستانی و بسیار زیبا چشمان شما را نوازش می دهد. 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره نخستین معبد تایوان

ساغر 30 آبان 97
3
من نخستین معبد تایوان رفتم بسیار زیبا و دیدنی بود خیلی خوشم اومد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما