جنگلی از سنگ ها


قطعا این سوال برای شما هم پیش آمده که چرا به این جنگل، جنگلی از سنگ ها یا همان جنگل سنگی می گویند. در واقع این جنگل را قطعه سنگ های بزرگ استوانه ای شکلی تشکیل می دهند که از دور بیشتر شبیه به ویرانه های باقی مانده از یک بنای تاریخی یا کاخ باستانی می باشد. اما گردشگران تور وارنا جالب است بدانید که این سنگ ها پدیده های کاملا طبیعی هستند که نظریه های متعددی از چگونگی به وجود آمدنشان توسط دانشمندان مطرح شده است. از جمله این نظریه ها می توان به تئوری های تحجر سنگ های آهکی، صخره های فوران کننده ائوسن و رشد مرجان ها اشاره کرد. که لازم به ذکر است، نظریه تحجر سنگ های آهکی، با شواهد علمی موجود همخوانی بیشتری دارد.

سنگ های تشکیل دهنده جنگل سنگی معمولا بین پنج تا هفت متر ارتفاع داشته و قطرشان به سه متر هم می رسد. درون برخی از سنگ های این جنگل توسط شن و ماسه پر شده است و بعضی از آن ها تو خالی هستند. نکته جالب دیگری که در رابطه با این جنگل وجود دارد این است که سنگ های آن به طور نا منظم در نزدیکی سواحل دریای سیاه پراکنده شده و مناظر زیبایی را به وجود آورده و نظر گردشگران تور بلغارستان را به خود جلب کرده است. طول این حاشیه به حدود 8 کیلو متر می رسد.

گردشگران تور وارنا جالب است بدانید که جنگلی از سنگ ها دارای قدمت حدودا 200 ساله می باشد و همچنین گفتنی است که با وجود آن که سنگ های این جنگل از زمان باستان کشف شدند، با این حال، در سال 1828 میلادی توسط جامعه علمی به ثبت رسیده و در اواخر دهه 1930 میلادی به عنوان یکی از آثار طبیعی بلغارستان معرفی شد.
جنگل سنگی در واقع در یک منطقه بیابانی حدودا 50 کیلو متر مربعی واقع شده، به همین دلیل پوشش گیاهی و جانوری موجود در آن نادر و اغلب رو به انقراض هستند. در انتها لازم به ذکر است که این منطقه، از جمله معدود مناطق بیابانی اروپا به شمار می رود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز جنگلی از سنگ ها
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
داوری 14 مهر 97
3
از جنگلی از سنگ ها مثل این که خیلی نقاط دیگری هم هست درسته ؟ چون من چندین جار رو دیدم تو مطالبات
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.