مجلل ترین کلیسای جهان

کلیسا ها و اماکن مذهبی اغلب به صورت ساده ساخته می شود اما ساخت کلیسای سانتاماریا به گونه ای است که این کلیسا لقب مجلل ترین کلیسای جهان را به خود اختصاص داده است. مجلل ترین کلیسای جهان در کشور مکزیک قرار دارد و ما در این مقاله قصد داریم این کلیسا را به گردشگران تور مکزیک و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم.
مجلل ترین کلیسای جهان یا همان کلیسای سانتاماریا در شهر پوئبلا واقع شده است و به سبب معماری بی نظیر و قدمتی که دارد همواره مورد توجه گردشگران تور مکزیک بوده است.
تمامی دیوار های این کلیسا با نقش ها و طرح های نمادی تزئین شده است و حتی یک دیوار ساده نیز در این مجموعه وجود ندارد. نمای بیرونی کلیسا با رنگ های کرمی و قرمز تزئین شده است و نظر هر بیننده را به خود جلب می کند.
خوب است بدانید بر روی برخی از دیوار ها و سقف های این کلیسا مجسمه های هنری آویزان هستند که به زیبایی های این مجموعه افزوده اند.
نام مجلل ترین کلیسای جهاندر گذشته آزک تونتا (نام یک الهه باستانی) بوده است اما امروزه به احترام مریم مقدس نام سانتاماریا را برای این کلیسا انتخاب کرده اند.
معماری این مجموعه در واقع ترکیبی از معماری سنتی کشور مکزیک و معاری اروپایی می باشد لازم به ذکر است که تاریخ ساخت این بنای زیبا به قرن 17 ام میلادی باز می گردد با این وجود تکمیل تزئینات این کلیسای زیبا در دهه اخیر انجام شده است.
اگر قصد سفر با تور مکزیک را دارید بازدید این کلیسای زیبا را فراموش نکنید، چرا که این کلیسا تزئینات منحصر به فردی دارد.
باید بدانید که اغلب گچ کاری های موجود در این کلیسا دارای روکش هایی از جنس طلا می باشند. 
گردشگران تور مکزیک باید توجه داشته باشند که عکاسی در این مجموعه ممنوع می باشد علت این امر نیز محافظت از طرح ها و نقش های بی نظیر دیوار های کلیسا می باشد.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر