گرجستان چهارمین کشور در توسعه گردشگری

شاید بسیاری از افراد بدانند که گرجستان چهارمین کشور در توسعه گردشگری است، به طوری که حتی می توان گفت این کشور یکی از پر طرفدار ترین مقاصد گردشگری برای مردم ایران به حساب می آید. به همین منظور ما در این بخش از سایت لحظه آخر قصد کردیم، این مطلب را شرح دهیم که گرجستان چهارمین کشور در توسعه گردشگری به شمار می آید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.
گرجستان کشوری در منطقه قفقاز اوراسیا است. پایتخت و بزرگ ترین شهر آن تفلیس است. مساحت گرجستان حدود 70 کیلومترمربع، جمعیت آن در سال 2016 میلادی در حدود 4 میلیون نفر بوده ‌است. این نکته نیز برای گردشگران تور گرجستان لازم به ذکر که بدانند کشور گرجستان یکی از کشور هایی است که در هر دو قاره اروپا و آسیا واقع شده است. طبق گزارش سازمان جهانی توریست و گردشگریجهان، کشور گرجستان از نظر شاخص رشد در رتبه ی چهارم جهان قرار گرفته است. بنا بر این گزارش بالاترین رشد گردشگری به ترتیب متعلق به کشورهای مصر، توگو، ویتنام و گرجستان بوده که گردشگری گرجستان با رشد 28 درصدی در این جایگاه قرار گرفته است.
این نکته نیز برای گردشگران تور گرجستان شایان ذکر است که بنا بر این گزارش در سال گذشته تعداد گردشگرانی که به این کشور سفر کرده اند هفت میلیون و 555 هزار نفر بوده که در آمد حاصل از آن نیز معادل دو میلیارد و 700 میلیون دلار بوده است. بنابراین گزارش رشد گردشگری گرجستان در سال 2016 نیز رتبه ی اول را در اروپا کسب نموده بود. گرجستان بیشترین در آمد از حوزه گردشگری را در ماه های، جولای(تیر)، آگوست (مرداد) و سپتامبر (شهریور) دارد. 
میزان درآمد این کشور در ماه جولای حدود 379 میلیون دلار ، در ماه اگوست حدود 395 میلیون دلار و در ماه سپتامبر نیز حدود 307 میلیون دلار بوده است. یش از همه شهروندان کشورهای ارمنستان ، جمهوری آذربایجان ، روسیه ، ترکیه و ایران به این کشور سفر کردند.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما