امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به فستیوالی برای عاشقان فیلم و سینما

فستیوالی برای عاشقان فیلم و سینما

شهر دبی یکی از شهرهایی است که در طول سال فستیوال ها و جشنواره های متعددی در آن انجام می شود و بسیاری از جهانگردان برای تماشای این فستیوال ها به این شهر سفر می کنند. یکی از جشنواره های مهم و محبوب دبی فستیوالی برای عاشقان فیلم و سینما است.
فستیوالی برای عاشقان فیلم و سینما بین ماه های آذر و دی برگزار می شود که در آن مهم ترین فیلم های سینمایی دنیا معرفی می شود و گردشگران تور دبی می توانند در آن شرکت کنند. فیلم های برجسته ای که در این فستیوال به نمایش در می آید محصولی از کمپانی های معروف و معتبر مانند: بالیوود، هالیوود و غیره می باشد. گردشگران تور دبی و عاشقان فیلم و سینما می توانند در این جشنواره فیلم های محبوب خود را بدون پرداخت هزینه به تماشا بنشینند و از آن لذت ببرند.
جشنواره بین المللی فیلم دبی ابتدا در سال 2004 با شعار "برخورد اندیشه ها، پیوند فرهنگ ها" شروع به کار کرد. این جشنواره با وجود نوظهور بودن توانسته توجه تعداد زیادی از کارگردانان و بازیگران معروف را به خود جلب کند و اعتبار زیادی در زمینه فیلم پیدا کند، همین امر سبب شده گردشگران تور امارات تمایل زیادی به شرکت در این فستیوال پیدا کنند. این فستیوال بیشتر بر روی سینمای آفریقا و سینمای جهان عرب متمرکز است و پس از جشنواره های قاهره، دمشق و مراکش در رتبه چهارم جشنواره های سینمایی کشورهایی که عرب زبان هستند، قرار دارد. این جشنواره دارای بخش های مختلفی است که فیلم های کوتاه، فیلم های بلند و مستندها را شامل می شود. لازم به ذکر است که در دوره های نخست این فستیوال تعداد فیلم هایی که به نمایش در می آمد کمتر بود و با گذشت زمان و برگزاری دوره های مختلف، این تعداد هر ساله افزایش یافت. 

نظرات مردم درباره فستیوالی برای عاشقان فیلم و سینما

شهره عبدی 7 مرداد 97
4
وااای من عاشق فیلمم و خیلی دوست دارم تو فستیوالی برای عاشقان فیلم و سینما شرکت کنم عالیه
درج نظر