چشمه شفا دهنده ماتسستا

شهر سوچی یکی از شهرهای پرتوریست کشور روسیه می باشد که به دلیل آب و هوای بسیار خوبی که دارد و همچنین وجود جاذبه های گردشگری جذاب هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است. یکی از این جاذبه ها چشمه شفا دهنده ماتسستا می باشد که دلیل نام گذاری این چشمه به ماتسستا دمای بالای آب چشمه است و ماتسستا به معنای آب آتش می باشد.

دمای آب به اندازه ای زیاد است که رنگ پوست قرمز می شود ولی وقتی به خواص درمانی آن فکر می کنید از گرمای آب هم لذت می برید. چشمه شفا دهنده ماتسستا به دلیل خاصیت شفابخشی و پزشکی و همچنین به دلیل قصه قوچ زرین شهرت جهانی پیدا کرده است. این چشمه دارای ترکیباتی نظیر: ید، کولویدال سولفور، بروم، سولفید هیدروژن و فلورین است که خواص درمانی آن را سبب می شوند. این چشمه در ابتدا توسط یونانیان کشف شد و آن ها نیز از خواص درمانی این چشمه بهره مند شدند و امروزه در اختیار عموم مردم و گردشگران تور روسیه قرار گرفته است.
از خواص درمانی چشمه شفا دهنده ماتسستا می توان به درمان بیماری های پوستی، بیماری های زنان، بیماری های قلبی و عروقی و اختلالات حرکتی و عصبی اشاره کرد که این امر موجب شده تا تعداد زیادی از گردشگران با تور سوچی به این چشمه بروند. هم اکنون تعداد زیادی مکان آب درمانی و هتل در اطراف این چشمه ساخته شده است که گردشگران تور سوچی می توانند از آن ها بهره ببرند.
داستان قوچ زرین که به این چشمه ارتباط داده شده است به شرح زیر است: روزی چند تن مسافر دلیر برای پیدا کردن پشم قوچ به سمت سواحل دریای سیاه به راه افتادند و در مسیر حرکت خود با مدیا که زنی شاداب و جوان بود و توانایی شفای مردم با آب و آتش و سولفور را داشت همسفر شدند و به این ترتیب اسم این افسانه برگرفته از آن است. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز چشمه شفا دهنده ماتسستا
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
پرستو صمدی 14 مرداد 1397
0
چشمه شفا دهنده ماتسستا خوبه اگر از تور لیدرتون هم بخواید با تور می برتتون
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری