بزرگ ترین چرخ و فلک های جهان

یکی از مهیج ترین تفریحات در جهان، سوار شدن در کابین های چرخ و فلک و حرکت در فراز آسمان ها است. چرخ و فلک علاوه بر اینکه تفریحی محبوب بین کودکان است، جوانان و بزرگسالان نیز به آن علاقه دارند. در همه نقاط جهان تعداد بی شماری چرخ و فلک وجود دارد، اما در بعضی کشور ها چرخ و فلک های بزرگی ساخته شده که امروزه به جاذبه های گردشگری آن مقصد تبدیل شده و سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. اگر شما نیز به تفریح چرخ و فلک علاقه دارید، با ما همراه باشید تا با بزرگ ترین چرخ و فلک های جهان آشنا شوید.

های رولر
بزرگ ترین چرخ و فلک جهان در واقع چرخ و فلکی است به نام های رولر که در کشور آمریکا و شهر لاس وگاس قرار دارد. این چرخ و فلک حدود 167 متر قطر داشته و حدود 28 کابین را شامل می شود. ظرفیت هر کابین این چرخ و فلکی حدودا 40 نفر است.

پرنده سنگاپوری
پس از های رولر، بزرگ ترین چرخ و فلک جهان پرنده سنگاپوری است. گردشگران تور سنگاپور خوب است بدانید که این چرخ و فلک حدودا 165 متر ارتفاع داشته و تا سال 2008 میلادی به عنوان بزرگ ترین چرخ و فلک جهان شناخته شده بود. این چرخ و فلک دارای ظرفیتی حدود 784 نفر می باشد.

ستاره نانچانگ
سومین چرخ و فلک بزرگ جهان در کشور چین و در شهر نانچانگ واقع شده است. گردشگرانی که با تور چین به این کشور سفر می کنند خوب است بدانند که این چرخ و فلک دارای ارتفاع 145 متری بوده و حدود 36 واگن دارد.

چشم لندن
چهارمین چرخ و فلک بزرگ جهان، در شهر زیبای لندن است. این چرخ و فلک دارای ارتفاعی حدود 135 متر بوده و در سال 2000 میلادی احداث شده است. چشم لندن تا سال 2006 میلادی به عنوان بزرگ ترین چرخ و فلک جهان شناخته شده بود. نکته دیگری که شاید برای گردشگران تور اروپا جالب باشد این است که چشم لندن بزرگ ترین چرخ و فلک قاره اروپا بوده و در سواحل شرقی رودخانه تایمز قرار گرفته است.
در این مقاله سعی داشتیم تا کاربران و گردشگران عزیز را با بزرگ ترین چرخ و فلک های جهان آشنا ساخته تا در سفر هایشان از آن ها دیدن کرده و لحظات خوشی را در سفرشان تجربه کنند.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما