شهری بدون خیابان

📅 انتشار : 1397/02/05 📅 بروزرسانی : 1402/08/25 ⏱ مطالعه : 2 دقیقه بازدید : 1513
کشور هلند یکی از زیباترین کشور های دنیا می باشد، که در شمال غربی قاره اروپا واقع شده است. هر ساله گردشگران بسیاری برای بازدید از زیبایی های آن به این کشور سفر می کنند. یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری این کشور شهری بدون خیابان می باشد. گیتورن دهکده ای واقع در منطقه اویریسیل در شهری به نام استینویکرلند در 5 کیلومتری شهر استینوک می باشد.
 
روستای بدون خیابان

شهر گیتورن

در گذشته ماشین ها در شهر گیتورن اجازه عبور و مرور نداشته اند و شهر فقط دارای پیاده رو ها بوده است، به همین دلیل آن را شهری بدون خیابان می نامند. همچنین این شهر به عنوان ونیز هلند و ونیز شمال نیز مشهور است. همین امر سبب شده که این دهکده دارای آب و هوای بسیار مناسب، همراه با پوشش گیاهی زیبا داشته باشد. شهری بدون خیابان از مکان های دیدنی مورد علاقه گردشگران تور اروپا می باشد. 
این شهر در سال 1958 پس از اکران کمدی از کارگردان معروفی به نام برت هانسترا، مشهور تر از قبل شد. شهر گیتورن به عنوان یکی از توریستی ترین شهر های هلند و جهان شناخته می شود. امروزه در قسمت قدیمی این شهر هنوز هم هیچ خیابانی وجود نداشته و رفت و آمد محلی ها و گردشگران تور هلند از طریق کانال های آب (مانند شهر ونیز) که به عنوان خیابان ها در این دهکده هستند، از طریق قایق انجام می شود.
 

همه چیز درباره کشور هلند 🌹🌼🌻 اگرچه هلند کشوری ایده آل برای زندگی است اما این کشور معایبی هم دارد که در این مقاله می توانید آن ها را مطالعه کنید. 

 
همچنین دریاچه های موجود در این شهر زیبا به علت استخراج زغال سنگ، شکل گرفته اند. شهری بدون خیابان امروزه دارای یک مسیر دوچرخه سواری برای تفریح و رفت و آمد می باشد.
تاریخچه پیدایش و توسعه این شهر به سال 1200 میلادی باز میگردد. شغل اصلی ساکنین این دهکده در آن زمان کشاورزی بوده است. کشاورزان در طول انجام مراحل کشاورزی زمین های خود تعداد زیادی شاخ بز وحشی پیدا کرده اند، که مربوط به جاری شدن سیل در سال 1170 میلادی می باشد، این سیل باعث از بین رفتن بز های این منطقه شده است. به همین دلیل نام این شهر را Geytenhoren گذاشته اند، امروزه نام این شهر کوتاه شده و شهری بدون خیابان به نام Giethoom شناخته می شود. در آن زمان این دهکده به عنوان یک پارک حفاظت شده در کشور هلند بوده است.
 
گردشگران تور هلند بهتر است صبح زود را برای گشتن در کانال های آب شهری بدون خیابان  انتخاب کنند، زیرا در طول روز به دلیل عبور و مرور افراد محلی این منطقه، کانال ها شلوغ بوده و به زیبایی صبح ها نمی باشد. بر روی کانال های آب پل های کوچکی برای رفت و آمد افراد به منطقه های مختلف دهکده وجود دارد. همچنین این شهر در نزدیکی شهر آمستردام است و مکان های مناسبی برای اقامت گردشگران دارد. تمام خانه های این شهر به صورت قدیمی و یک طبقه ساخته شده اند و در اطراف آن ها درختان و گیاهان بسیاری وجود دارد.

تصاویر روستای گیتورن

 

زیباترین روستاهای جهان
 
 
 
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.1 از 5 | از 100 کاربران به شهری بدون خیابان