شهری بدون خیابان

در گذشته ماشین ها در شهر گیتورن اجازه عبور و مرور نداشته اند و شهر فقط دارای پیاده رو ها بوده است، به همین دلیل آن را شهری بدون خیابان می نامند. همچنین این شهر به عنوان ونیز هلند و ونیز شمال نیز مشهور است. همین امر سبب شده که این دهکده دارای آب و هوای بسیار مناسب، همراه با پوشش گیاهی زیبا داشته باشد. شهری بدون خیابان از مکان های دیدنی مورد علاقه گردشگران تور اروپا می باشد.
این شهر در سال 1958 پس از اکران کمدی از کارگردان معروفی به نام برت هانسترا، مشهور تر از قبل شد. شهر گیتورن به عنوان یکی از توریستی ترین شهر های هلند و جهان شناخته می شود. امروزه در قسمت قدیمی این شهر هنوز هم هیچ خیابانی وجود نداشته و رفت و آمد محلی ها و گردشگران تور هلند از طریق کانال های آب (مانند شهر ونیز) که به عنوان خیابان ها در این دهکده هستند، از طریق قایق انجام می شود. همچنین دریاچه های موجود در این شهر زیبا به علت استخراج زغال سنگ، شکل گرفته اند. شهری بدون خیابان امروزه دارای یک مسیر دوچرخه سواری برای تفریح و رفت و آمد می باشد.

تاریخچه پیدایش و توسعه این شهر به سال 1200 میلادی باز میگردد. شغل اصلی ساکنین این دهکده در آن زمان کشاورزی بوده است. کشاورزان در طول انجام مراحل کشاورزی زمین های خود تعداد زیادی شاخ بز وحشی پیدا کرده اند، که مربوط به جاری شدن سیل در سال 1170 میلادی می باشد، این سیل باعث از بین رفتن بز های این منطقه شده است. به همین دلیل نام این شهر را Geytenhoren گذاشته اند، امروزه نام این شهر کوتاه شده و شهری بدون خیابان به نام Giethoom شناخته می شود. در آن زمان این دهکده به عنوان یک پارک حفاظت شده در کشور هلند بوده است.
گردشگران تور هلند بهتر است صبح زود را برای گشتن در کانال های آب شهری بدون خیابان  انتخاب کنند، زیرا در طول روز به دلیل عبور و مرور افراد محلی این منطقه، کانال ها شلوغ بوده و به زیبایی صبح ها نمی باشد. بر روی کانال های آب پل های کوچکی برای رفت و آمد افراد به منطقه های مختلف دهکده وجود دارد. همچنین این شهر در نزدیکی شهر آمستردام است و مکان های مناسبی برای اقامت گردشگران دارد. تمام خانه های این شهر به صورت قدیمی و یک طبقه ساخته شده اند و در اطراف آن ها درختان و گیاهان بسیاری وجود دارد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به شهری بدون خیابان

نظرات کاربران

عالیه 9 خرداد 97
3
من پارسال از این منطقه ی بسیار زیبا بازدید کردم .واقعا هیجان انگیز بود.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.