امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به برترین جاذبه های گردشگری چین

برترین جاذبه های گردشگری چین

چین یکی از کشور های توریستی جهان می باشد و سالانه گردشگران ‏زیادی از اقسی نقاط جهان به این کشور سفر می کنند در این مقاله قصد ‏داریم برترین جاذبه های گردشگری چین را معرفی کنیم.
دیوار بزرگ چین: 
دیوار بزرگ چین یکی از معروف ترین و برترین جاذبه های گردشگری چین ‏می باشد. قدمت این دیوار بیش از 2300 سال است و در گذشته به منظور ‏حفاظت از امپراطوری چین در مقابل قبایل شمالی ساخته شد.  
امروز برخی از نقاط این دیوار از بین رفته است و قسمت های به جا مانده ‏اغلب متعلق به زمان سلسه مینگ است، خوب است بدانید سالانه حدود ‏‏63 میلیون نفر از این دیوار بازدید می کنند. 
معبد لاما: 
معبد لاما به قدری معروف و محبوب است که برخی از توریست ها فقط ‏برای بازدید از این معبد به شهر پکن سفر می کنند. سلختمان معبد لاما از ‏‏6 سالن اصلی و 7 حیاط مجزا تشکیل شده است و بسیار وسیع می باشد. 
این عبادتگاه شهرت خود را مدیون پنجمین امپراطور سلسه چینگ یعنی ‏یونگ ژنگ می باشد این مرد بزرگ در زمانی که شاهزاده بوده در این معبد ‏زندگی می کرده است. معماری این معبد یکی از نمونه های بارز معماری ‏بودایی است و نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. 
شهر ممنوعه پکن: 
این مجموعه بی نظیر یکی از بهترین جاذبه های کشور زیبا و توریستی ‏چین می باشد. این کاخ در گذشته محل زندگی خانواده سلطنتی بوده و ‏افراد معمولی اجازه ورود به آن را نداشتند به همین دلیل شهر ممنوعه نام ‏گرفته است. قدمت شهر ممنوعه به سال 1406 باز می گردد و گردشگران تور ‏چین در بازدید از این مجموعه می توانند اطلاعاتی در رابطه با تاریخ غنی ‏چین بدست آورند چرا که این کاخ مظهر تاریخ و هنر چین محسوب می ‏شود. 
پارک بیهای چین: 
این پارک محبوب ترین پارک شهر پکن است و از برترین جاذبه های ‏گردشگری چین محسوب می شود گردشگرانی که در فصل زمستان با تور ‏چین با تور پکن سفر می کنند می توانند در دریاچه این پارک اسکی روی ‏یخ را تجربه کنند پارک بیهای علاوه بر جاذبه های طبیعی که دارد معبد ‏سفید داگوبای که یکی از بهترین و زیبا ترین معبد های پکن می باشد را ‏نیز در خود جای داده است. 
برج طبل و برج ناقوس: 
گولو و ژانگلو نام سازه هایی است که امروزه به برج طبل و برج ناقوس معروف شده اند.  این برج ها ‏در گذشته مکانی برای ثبت اوقات رسمی کارمندان بوده است که به مرور زمان به ‏یکی از جاذبه های کشور چین تبدیل شده است و سالانه گردشگران زیادی ‏از آن بازدید می کنند. گردشگران اگر بتوانند از پله های شیب دار این برج ‏ها بالا بروند نمایی کلی و بسیار زیبا از شهر پکن را می بینند. 
امیدواریم این مقاله برای کاربران سایت مفید واقع شود.  
درج نظر