بزرگ‎ ‎ترین جشن آب بازی

📅 بروزرسانی : ۴ فروردین ۱۳۹۷ بازدید : 407
سنکرون یک جشن سال نو باستانی است که در کشور تایلند و در تاریخ 13 تا 15 آوریل ‏‏(24 تا 26 فروردین ماه) برگزار می شود این جشن از اهمیت زیادی میان مردم تایلند ‏برخوردار است. این فستیوال سه روز به طول می انجامد و هر روز آن مختص به امور ‏خاصی است به طور مثال روز اول آن به سالمندان تعلق دارد و جوان های تایلندی طی ‏یک مراسم خاص آبی معطر را به دست سالمندان ریخته و از آن ها می خواهند تا برای ‏خوشبختی جوانان دعا کنند. یکی دیگر از قسمت های جشن سنکرون آب بازی است به ‏جرأت می توان گفت این مراسم بزرگ‎ ‎ترین جشن آب بازی دنیا می باشد که بر خلاف ‏تصور عموم هدف از برگزاری آن صرفاٌ تفریح و خوشگذرانی نمی باشد و دلیل این جشن ‏شستن تمام بدشانسی و بد اقبالی سال های گذشته می باشد. مردم تایلند معتقدند با ‏برگزاری بزرگ‎ ‎ترین جشن آب بازی دنیا بدی ها را از خود می زدایند و با پاکی و خوش ‏اقبالی به سراغ سال جدید می روند و این امر سبب می شود تا در سال جدید سرنوشت ‏خوبی برای آن ها رقم بخورد در گذشته رسومات این جشن در نهایت احترام و با ریختن ‏آب با کاسه بر سر همسایگان، دوستان و آشنایان انجام می شد اما امروزه سنکرون ‏بیشتر جنبه تفریحی دارد و کاسه ها جای خود را به شلنگ آب و سطل های بزرگ داده ‏اند.  
اگر قصد سفر با تور تایلند و شرکت در بزرگ‎ ‎ترین جشن آب بازی دنیا را دارید باید ‏بدانید این جشن بسته به مکانی که در آن قرار دارید به شیوه های مختلفی برگزار می ‏شود ولی به عقیده مردم تایلند بهترین و مفرح ترین جشن در منطقه سیلوم شهر بانکوک ‏برگزار می شود از این رو در ایام برگزاری سنکرون تعداد قابل توجهی از مردم کشور تایلند ‏به این منطقه آمده و در خیابان 5 کیلومتری پت پومگ جمع شده به برگزاری جشن می ‏پردازند بی شک آب بازی در دمای 40 درجه و هوای بسیار گرم می تواند به یکی از لذت ‏بخش ترین تجربه های سفر با تور تایلند تبدیل شود پس اگر در زمان برگزاری این جشن ‏به کشور تایلند می روید شرکت در این فستیوال هیجان انگیز را از دست ندهید. 
همچنین لازم به ذکر است مدت زمانی برگزاری این جشن به طور رسمی سه روز بوده و ‏در مناطق مختلف این کشور بسته به اعتقادات مردم آن منطقه متفاوت است.  
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور تایلند همچنین کاربران سایت لحظه آخر مفید ‏واقع شود.‏
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/22231-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%E2%80%8E-%E2%80%8E%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%B4%D9%86-%D8%A2%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به بزرگ‎ ‎ترین جشن آب بازی