کاخ ایده آل فرانسه

📅 بروزرسانی : ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ بازدید : 405
 
کاخ ایده آل در فرانسه
 

معرفی کاخ ایده آل فرانسه

 کاخ زیبا اپیک یک نمونه بی همتا از معماری ساده است که یک هنرمند فرانسوی به نام فردیناند شوال، در مدت حدود 33 سال کار بی وقفه آن را ساخته است. فردیناند شوال یک پستچی فرانسوی بود که در روستا هاتیرویس در جنوب شرقی فرانسه ساکن بود. او با هدف این که بتواند روزی کاخ ایده آل خود را بسازد، هر روز در مسیری که برای رفتن به سرکار می پیمود، سنگ ها را در مکانی جمع آوری می کرد. این کاخ دارای سبک های متفاوت معماری می باشد و جالب است بدانید که تمامی سبک های مذکور از کتاب مقدس و منابع مذهبی الگو برداری شده. 
 

ماجرای ساخت کاخ ایده آل فرانسه

فردیناند شوال در تاریخ آوریل 1879 عملیات ساخت این کاخ را شروع کرد. بعد از این که یکی از دوستانش تکه سنگی حکاکی شده را برایش هدیه آورد، شوال شروع به جمع کردن سنگ ها و صخره های دیگر کرد و بعد از مدتی شغل خود را رها کرده به صورت جدی به حکاکی روی سنگ ها پرداخت. فردیناند شوال هیچ گونه تخصصی در زمینه معماری نداشت و برای ساخت کاخ ایده آل فرانسه تنها به ذوق و استعداد درونی خود اتکا کرد و در طی مدت زمان نسبتا طولانی با سختی فراوان، به جمع آوری صخره ها و سنگ ها و حکاکی روی آن ها و وصل کردن سنگ ها به یکدیگر پرداخت و به این روش نمای بیرونی کاخ سنگی خود را ساخت. او این سنگ ها را با همت فراوان و به شکلی عجیب حفاری کرده و این سازه فوق العاده را بنا نموده است. وی همیشه دوست داشت زمانی که فوت می کند در کاخی که خودش ساخته دفن شود ولی دولت وقت فرانسه این اجازه را نداد و او را در مکانی اطراف کاخش به خاک سپردند.
 

همه چیز درباره فرانسه - اگر قصد سفر به فرانسه را دارید حتما این مقاله را مطالعه فرمایید تا سفری لذت بخش تر به این کشور داشته باشید.


این هنرمند سال های پایانی عمر خود را در این کاخ سپری کرد و به تکمیل کار خود پرداخت تا کاخ ایده آل فرانسه به عنوان اثری تاریخی و فرهنگی در فرانسه به ثبت برسد. هم اکنون این کاخ یکی از جاذبه های مورد استقبال گردشگران تور فرانسه حسوب می شود.  بازدید این کاخ در تمام طول سال برای عموم مردم آزاد بوده و معمولا کنسرت ها و نمایشگاه ها در این مکان برگزار می شود و گردشگران تور فرانسه می توانند از تماشای آن لذت ببرند.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره کاخ ایده آل فرانسه

مهناز فروردین 1400
9 نفر پسندیدند
من الان فیلمش و دیدم...باورم نمیشد واقعیت باشه...فوق العاده ست...کاش بتونم ببینمش از نزدیک
پرند محمدیان خرداد 1399
26 نفر پسندیدند
به نظر من اگر فرد علاقه ی به کاری که داره کوچیک یا بزرگش فرقی نداره این عالی ترین مطالعه من در مورد کار های انسان ها بوده

lahzeakhar.com/news/22219-%DA%A9%D8%A7%D8%AE-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%84-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به کاخ ایده آل فرانسه