فرانسه

زمان مطالعه: 9 دقیقه
بروزرسانی: 1403/04/13
بازدید: 57056

فرانسه، کشوری که اغلب گردشگران و مسافرین آن را با نام کشور مد و فشن می‌‍شناسند؛ به عنوان یکی از جاذبه‌های منحصربه‌فرد و جذاب برای همه مسافرانی است که قصد دارند چهارفصل سال را در یک کشور داشته باشند. در ادامه قصد داریم درباره این کشور قاره اروپایی اطلاعاتی دهیم تا همه مسافرین از جذابیت‌های آن باخبر شوند. فرانسه کشور بسیار زیبایی به حساب می‌آید که در جنوب غربی قاره اروپا قرار گرفته است، می‌توان گفت که فرانسه با دارا بودن مساحتی غالب بر 643 کیلومتر مربع، بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ قاره اروپا محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که فرانسه در همسایگی کشورهای مهمی همچون المان، سوئیس، ایتالیا، بلژیک و غیره واقع شده است. کشور فرانسه با توجه به وسعت و موقعیت مکانی‌ای که دارد، دارای متنوع‌ترین وضعیت آب و هوایی در جهان است و گردشگران می‌توانند انواع دشت‌ها، کوهستان‌ها، سواحل و رشته کوه‌های مرتفع را مشاهده کنند. خوب است بدانید که تنها سه کشور وجود دارد که از سواحل آن‌ها به دریای اطلس و برخی دیگر نیز به دریای مدیترانه راه دارند، یکی از این سه کشور فرانسه است و این امر نشان دهنده وسعت زیاد این کشور می باشد. فرانسه بالغ بر 69 میلیون نفر جمعیت دارد و دومین کشور پر جمعیت اتحادیه اروپا می باشد. خوب است بدانید که مردم این کشور اغلب به زبان فرانسوی که زبان رسمی جمهوری فرانسه می باشد، تکلم می کنند. همچنین لازم به ذکر است که اغلب مردم فرانسه مسیحی کاتولیک می باشد، یعنی حدود 88 درصد کل جمعیت و بقیه مردم (حدود 12 درصد) را نیز مسلمان و مسیحیان پروتستان تشکیل می دهد. البته باید بدانید که حدودا 1 درصد از قوم یهود نیز در این کشور زندگی می کنند. نکته جالب در رابطه با مردم این کشور این است که تمامی آن ها با وجود تفاوت در نژاد و دین به یکدیگر احترام می گذارند.

پرچم کشور فرانسه

فرانسه کجاست؟

فرانسه بزرگترین کشور اروپای غربی است و جزو اتحادیه اروپا است. فرانسه سومین کشور بزرگ در قاره اروپا است که جمعیتی حدود 67.8 میلیون نفر دارد و پس از آلمان در دومین رتبه پرجمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا قرار گرفته است. 

پایتخت فرانسه

پاریس به عنوان پایتخت فرانسه، اصلی‌ترین شهر این کشور است که مرکز اصلی مبادلات تجاری، فرهنگی و حتی سیاسی است. پاریس که یکی از شهرستان‌های بخش ایل-دو-فرانس است، یکی از برجسته‌ترین شهرهای جهان در زمینه اقتصاد، مُد، پوشاک، اقتصاد، فرهنگ، تحصیلات، گردشگری و حتی علم است. پاریس به عنوان بزرگ‌ترین شهر اقتصادی اروپا شناخته شده و همچنین پنجمین شهر جهان، از نظر سطح تولیدات ناخالص داخلی است. پاریس به تنهایی 25 درصد از تولیدات ناخالص کشور فرانسه را به خود اختصاص داده است. جمعیت پاریس با احتساب حومه آن، نزدیک به 12 میلیون نفر است. این شهر که یکی از پٌر جمعیت‌ترین شهرهای اروپا به شمار می‌رود، از دیرباز تاکنون مقصد توریست‌های بسیاری بوده و سالانه بیش از 45 میلیون توریست از این شهر زیبا دیدن می‌کنند. بد نیست بدانید که پاریس با دارا بودن بیش از 48 هزار درخت، سبزترین پایتخت اروپا لقب گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر معرفی کامل شهر پاریس را می توانید در لینک آبی رنگ بخوانید. 👉

برج ایفل در پاریس

پرچم کشور فرانسه

پرچم فرانسه از سه رنگ آبی، سفید و قرمز متشکل شده است که نماد خاصی را برای این کشور دارد. رنگ آبی نماد آزادی و در افسانه های فرانسه شنل مارتین مقدس، رنگ سفید نماد برابری شاهان فرانسوی و رنگ قرمز نماد برادری را نشان می دهد. این پرچم در انقلاب ماه جولای 1830 توسط فردی به نام شاه فلیپ مطرح شد؛ اما در سال 1849 در جمهوری دوم این طرح با خط عمودی به رسمیت شناخته شد.

پرچم سه رنگ کشور فرانسه

مساحت و جمعیت فرانسه 2022

لقب فرانسه کشور شش ضلعی است؛ این کشور پهناور با وسعت 550 هزار کیلومتر مربع، وسیع‌ترین کشور در اروپای غربی بوده و نزدیک به یک پنجم از مساحت اتحادیه اروپا را در اختیار دارد. برای مقایسه بد نیست بدانید که مساحت فرانسه در حدود یک سوم ایران است. این کشور از شمال شرقی، شرق و جنوب غربی، دارای مرزهای مشترک با کشورهایی نظیر بلژیک، لوکزامبورگ، ایتالیا، آلمان، اسپانیا و موناکو است.

مساحت فرانسه

فرانسه 22 امین کشور پُر جمعیت جهان بوده، جمعیت فرانسه در سال 2022 چیزی نزدیک به 67.8 میلیون نفر بود. 81.5 درصد از کل جمعیت کشور فرانسه در مناطق شهری سکونت داشته و میانگین سنی این مردم 42.3 سال است. امید به زندگی نیز برای مردان 80.4 سال و برای زنان هم 85.8 سال است.

202264,626,628
202164,531,444
202064,480,053
201964,399,759
201864,277,808

جغرافیا کشور فرانسه

کشور فرانسه از لحاظ موقعیت جغرافیایی در اروپای غربی واقع شده است؛ اما قسمتی از آن را می توان در آمریکای جنوبی، کارائیب و اقیانوس هند پیدا کرد. در نقشه جهان این کشور با اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه هم مرز محسوب می شوند.

همسایگان فرانسه

کشور فرانسه هم مانند تمامی کشورهای دنیا از لحاظ جغرافیایی با کشورهایی همسایه محسوب می‌شود که در زیر به آن ها اشاره کرده:

سوئیسبلژیکلوکزامبورگآلمان
ایتالیاموناکوآندورااسپانیا

 

همسایگان فرانسه

قوانین کشور فرانسه

در کشور فرانسه هم مانند بسیاری از کشورهای دیگر قوانینی وجود دارد که در این قسمت قصد داریم به برخی از این قوانین اشاره کنیم:

مالیات در فرانسه چقدر است؟

مالیاتی که در این کشور هرساله توسط پارلمان فرانسه تعیین می‌شود، متفاوت است و این تفاوت در نوع دریافت مالیات هم صدق می‌کند. برای پرداخت مالیات مردمان باید به اداره جات و مراکز دولتی مراجعه داشته باشند. این اداره جات فرانسوی از 3 نوع نهاد تشکیل شده‌اند که عبارت‌اند از:

 • دولت ملی
 • دولت محلی
 • انجمن تامین اجتماعی

در این کشور مالیات‌های گوناگونی دریافت می‌شود؛ مانند: مالیات بر ثروت، مالیات بر درآمد، مالیات‌های اجتماعی، مالیات محلی، مالیات شرکت، مالیات حرفه‌ای و ...

قوانین کشور فرانسه

قوانین در بخش مدنی

قوانینی که کشور فرانسه دنبال می‌کند، می‌توان به قانون دموکرات روز و قانون بخش مدنی اشاره داشت که از قانون بخش مدنی فقط کشور آلمان و این کشور پیروی می‌کند. قانون بخش مدنی به این معناست که سیستم‌های حقوقی این کشور از حقوق روم معروف به قانون مدنی پیروی می‌کند که از قانون عمومی متمایز به حساب می‌آید.

رانندگی در قوانین این کشور

کشور فرانسه از جمله کشورهایی محسوب می‌شود که قوانین محکمی برای رانندگان در نظر گرفته است. برخی از این قوانین عبارت‌اند از:

 • استفاده از کاپشن ایمنی برای موتور سواران
 • استفاده از هدست برای جواب دادن تماس‌های تلفنی غیرقانونی است.
 • حد الکل افرادی که کمتر از 3 سال تجربه رانندگی را دارند باید 0.2 گرم لیتر باشد و برای باقی افراد، 0.5 مجاز است.

برای رانندگی کردن در این کشور رانندگان باید گواهینامه معتبری از کشور اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا را داشته باشند؛ همچنین وجود برچسب GB بر روی ماشین الزامی است. مدارک لازم برای رانندگی در کشور فرانسه:

 • گذرنامه
 • اسناد بیمه
 • دارای گواهی V5C
 • گواهینامه رانندگی

رانندگی در فرانسه

  قوانین ازدواج

  سن ازدواجی 18 سالگی در این کشور قانونی محسوب می‌شود و برای افرادی که زیر سن 18 سال را دارند و خواهان ازدواج هستند باید رضایت والدین را جلب نمایند؛ همچنین برای معتبر بودن ازدواج باید هر دو نفر در ازدواج حضور داشته باشند. از دیگر قوانین که در این کشور برای ازدواج وجود دارد، میتوان به اقامت 40 روزه قبل از ازدواج اشاره داشت که خود یا شریک زندگیتان باید قبل از ازدواج اقامت 40 روزه را در این کشور داشته باشید و از این رو بتوانید این اقامت را ثابت کنند؛ همچنین لازم به ذکر است بدانید که قوانین کشور فرانسه برای ازدواج از قانون مدنی پیروی می‌کند.

  مراسم ازدواج در فرانسه

  قانون پناهندگی در این کشور

  این کشور برخلاف برخی از کشورهای اروپایی و آمریکایی همواره پذیرای پناهندگان بوده و این امر تا به امروز ادامه دارد؛ اما این امر می‌تواند فقط برای افرادی که موجب آزار و اذیت کشورشان قرار گرفته باشند صدق شود و برای افرادی که پرونده جرمی نظیر قتل را دارند، رد شود. متقاضیان پناهندگی باید در خاک این کشور یا در گذرگاه مرزی که به این کشور متصل می‌شود، حضور داشته باشند تا بتوانند درخواست پناهنگی خود را ثبت نمایند. از این رو می‌توانید به سفارتخانه ها یا کنسولگری های فرانسه مراجعه داشته باشید تا بتوانید درخواست ویزای پناهندگی کنید.

  گشت و گذار در زیباترین شهرهای اروپا

  زبان و مذهب مردم فرانسه

  زبان رسمی مردم فرانسه، فرانسوی است. زبان فرانسوی نوعی زبان هند و اروپایی از خانواده زبان‌های رومی بوده که امروزه به عنوان زبان اصلی بیش از 136 میلیون نفر از مردم جهان شناخته می‌شود. افزون بر فرانسه، بخش‌هایی از آفریقای شمالی و مرکزی نیز به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. چیزی نزدیک به 200 میلیون نفر در سراسر جهان، زبان فرانسوی را به عنوان زبان دوم انتخاب کرده و با آن صحبت می‌کنند. افزون بر فرانسه، نزدیک به 29 کشور دیگر به این زبان سخن می‌گویند. زبان فرانسوی ماحصل تغییرات بومیان این کشور، در زبان لاتین است. زبان فرانسوی، زبان رسمی و اصلی بیش از 88 درصد از مردمان این کشور بوده و تعداد کمی از مردم در مناطق خاص نیز به زبان‌های فنلاندی، عربی و ایتالیایی صحبت می‌کنند. روز ملی این کشور 14 ژوئیه بوده و حاکمیت این کشور به همراه بخش اعظم جمعیت فرانسه، از دین مسیحیت کاتولیک پیروی می‌کنند. با این وجود تعداد زیادی از مردم و مهاجران، با دین‌های مسیحیت پروتستان، یهودی و مسلمان در این کشور مشغول به زندگی هستند. دین رسمی کشور فرانسه کاتولیک است چراکه 88 درصد مردم این کشور از آن تبعیت می‌کنند.

  مردم فرانسه

  نژاد مردم فرانسه

  امروزه کشور فرانسه مهد تلاقی فرهنگ و نژادهای گوناگون است. مردم فرانسه خود متشکل از چندین گروه قومی متفاوت هستند که حتی در زمان انقلاب بزرگ فرانسه، تنها نیمی از مردم این کشور قادر به صحبت با زبان فرانسوی بودند. یک درصد از جمعیت این کشور را مردمان متعلق به دین یهود شکل می‌دهند. می‌توان گفت که نژاد مردم این کشور ترکیبی از اقوام گل‌ها، ژرمن‌ها، سلت‌ها و فرانک‌ها است.

  عکس کشور فرانسه

  اختلاف ساعت ایران و فرانسه - مشاهده ساعت فرانسه به صورت لحظه‌ای

  فرهنگ و آداب و رسوم مردم فرانسه

  فرانسه را می‌توان کشوری پیشرو در زمینه جای دادن فرهنگ‌های گوناگون در جهان دانست که شهر پاریس نیز پرچمدار شهرهای این کشور، در این زمینه است. فرانسه از قرن هفدهم میلادی مرکز فرهنگی دنیا بوده و علاقه مردم این کشور به تئاتر، سینما، رستوران‌ها، آثار هنری و مواردی از این دست زبان زد است. در فرانسه مدرن، زندگی مردم و قوم‌های گوناگون کاملاً پذیرفته شده و حتی از این مسئله برای ترکیب دستورهای آشپزی گوناگون نیز استفاده شده است. مردم فرانسه به غذا اهمیت فراوان داده و آشپزی در این کشور بسیار مهم قلمداد می‌شود. آشپزی فرانسوی با دقت بسیار، یکی از مدرن‌ترین آشپزی‌های جهان است که در آن به جزئیات توجه فراوانی شده است. طبق آداب و رسوم فرانسه، آشپزی در مناطق گوناگون وابسته به محصولات و مواد اولیه مرسوم در آن منطقه است. مردم فرانسه در زمینه وقت شناسی بسیار سخت گیر هستند؛ حتی در مهمانی‌های رسمی نیز نیازمند پیروی از قوانینی خاص هستید که از جمله آنها می‌توان به ارسال گل پیش از ورود اشاره کرد.

  آداب و رسوم فرانسه

  جاهای دیدنی پاریس - معرفی 51 جای دیدنی پاریس که در سفر خود حتما باید از آن‌ها دیدن کنید. + عکس

  در فرهنگ مردم این کشور، اهمیت به لباس حتی لباس‌های راحتی بسیار رایج است. لباس رسمی مردم این کشور که به منظور حضور در مراسمات و یا مهمانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، با دقت فراوانی انتخاب شده و آنها در این زمینه با مردمان دیگر بخش‌های اروپا بسیار متفاوت هستند. فرانسه و خصوصاً شهر پاریس، مهد مد و فشن هستند. در این کشور شاهد برندهایی بسیار معروف در این زمینه هستیم که از جمله آنها می‌توان به دیور، شنل، لویی و هرمس اشاره کرد. همچنین این کشور میزبان چندین برند معتبر جهانی در زمینه عطر و ادکلن است که بدون شک شما نیز از این مسئله آگاه هستید. فرانسوی‌ها دارای آداب و رسوم خاص هستند. به عنوان مثال، برای دادن گل به شخصی دیگر بهتر است که عددی فرد (به جز عدد 13) را انتخاب کرده و باید در نظر داشته باشید که انتخاب گل‌ها، بر اساس سن طرف مقابل باشد. مردم فرانسه در زمینه اعتقادات دینی خود، ملت و دولت تعصب داشته و از این رو بسیار مشهور هستند. مردم فرانسه اکثر نظرات منفی به دولت و حکومت را توهین تلقی کرده و بهتر است که اگر در نقش گردشگر وارد این کشور می‌شوید، از صحبت‌های منفی سیاسی پرهیز کنید.

  فرهنگ و آداب و رسوم فرانسه

  شهرهای مهم فرانسه

  با اینکه فرانسه کشور بسیار توریستی و پر گردشگری به حساب می‌آید اما قبل از سفر به آن باید همه چیز درباره فرانسه را بدانید تا در هنگام سفر با تور فرانسه مشکلی نداشته باشید. اگر بخواهید همه چیز درباره فرانسه را بدانید باید اطلاعاتی در زمینه آب و هوای این کشور نیز داشته باشید. آب و هوای فرانسه به طور کلی معتدل است و گردشگران تور فرانسه می‌توانند چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان را در این کشور تجربه کنند. در قسمت جنوبی فرانسه آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای، در قسمت غرب و شمال غربی آب و هوای سرد همراه با بارش برف و باران، در قسمت شمال شرقی آب و هوای کوهستانی با وزش باد و در قسمت جنوب غربی آن آب و هوای گرم و مرطوبی حاکم است.

  کشور فرانسه با داشتن بیش از 80 نوع منطقه و جاذبه گردشگری توانسته سالیانه چند هزار گردشگر را به خود جذب کند که این امر به چرخه صنعتی این کشور کمک چشمگیری کرده است. البته لازم به ذکر است که فرانسه با دارا بودن صنایع فلزی، ماشین الات، هواپیما سازی، کشاورزی (گندم، جو، سیب زمینی، چغندرو ...)، دامپروری (پرورش گوسفند، خوک، گاو و ...) به طور کلی کشور ثروتمندی محسوب می‌شود و صنعت گردشگری تنها بخش کوچکی از درآمد این کشور را تأمین می‌کند. گردشگران تور فرانسه هنگام سفر به این کشور می‌توانند از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر آن دیدن کنند. برخی از بهترین جاذبه‌های موجود در فرانسه می‌توان به موزه لوور، برج ایفل، کاخ ورسای، قصر تویلری و غیره اشاره کرد. اگر قصد سفر با تور فرانسه را دارید باید بدانید که این شهرهای مهم بسیاری دارد که عبارت‌اند از پاریس، مارسی، بوردو، بورژ، لیون، لیل و غیره اما توجه داشته باشید اغلب گردشگران شهرهای پاریس و مارسی را برای گردشگ در میان تمامی شهرهای مهم فرانسه انتخاب می‌کنند. پاریس به عنوان پایتخت کشور فرانسه شناخته می‌شود و یکی از بهترین و زیباترین شهرهای دنیا به شمار می‌آید. اغلب جاذبه‌های معروف فرانسه نیز در این شهر قرار دارند.

  نمای شهر پاریس

  موزه لوور - یکی از معروف ترین موزه های جهان و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهر پاریس

  از آنجایی که قرار است در این مقاله همه چیز در باره فرانسه را بیان کنیم باید متذکر شویم که این کشور از نظر فرهنگی به 8 قسمت مختلف تقسیم می‌شود که قسمت‌های آن به شرح زیر هستند:

  • شمال فرانسه: این قسمت در طی جنگ جهانی دوم خسارت های بسیاری دیده است.
  • ایل دو فرانس: به پاینخت و مناطق اطراف آن در مجموع ایل دو فرانس گفته می‌شود.
  • شمال شرقی فرانسه: مردم ساکن در این منطقه دارای فرهنگی به خصوص هستند که از ادغام فرهنگ فرانسوی و فرهنگ اروپایی به ویژه آلمانی پدید آمده است.
  • غرب بزرگ: مردم این بخش از کشور فرانسه اغلب به کشاورزی مشغول‌اند و غرب بزرگ در واقع قطب کشاورزی فرانسه به شمار می‌آید.
  • فرانسه مرکزی: این منطقه نیز کشاورزان بسیاری را در خود جای داده است و از روستاها و قلعه‌های تاریخی موجود در آن می‌توان به قدمت زیاد منطقه پی برد.
  • جنوب غربی فرانسه: این منطقه دارای سواحل بسیار زیبا و نزدیک به اسپانیا است.
  • جنوب شرقی فرانسه: این منطقه یکی از مهم‌ترین مناطق کشور فرانسه هست و پس از پاریس توریستی‌ترین بخش کشور محسوب می‌شود و علت این امر وجود شهر مارسی در آن است.

  جمعیت شهرهای مهم فرانسه 

  • پاریس: ۲٬۱۳۹٬۰۰۰ میلیون نفر
  • مارسی: ۷۹۵٬۰۰۰ هزار نفر
  • تولوز: ۴۳۳٬۰۰۰ هزار نفر
  • لیون: ۴۷۲٬۰۰۰ هزار نفر
  • نیس: ۳۳۹٬۰۰۰ هزار نفر
  • بوردو: ۲۳۲٬۰۰۰ هزار نفر
  • لیل: ۲۲۸٬۰۰۰ هزار نفر
  • مون‌پلیه: ۲۴۸٬۰۰۰ هزار نفر
  • استراسبورگ: ۲۷۵٬۰۰۰ هزار نفر
  • نانت: ۲۷۷٬۰۰۰ هزار نفر
  • نانسی: ۱۰۵٬۰۰۰ هزار نفر
  • گرونوبل: ۱۵۹٬۰۰۰ هزار نفر

  فستیوال های فرانسه

  همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم جمعیت فرانسه دارای ادیان و فرهنگ‌های متفاوتی هست و مدیریت صحیح این موضوع باعث شده است که فرهنگ این کشور هر لحظه در حال رشد باشد. همچنین لازم به ذکر است که امروز کشور فرانسه نقش بسیار مهمی در هنرهایی نظیر مد، فیلم‌سازی و آشپزی دارد. اگر قصد سفر با تور فرانسه را دارید باید بدانید که حکومت جمهوری است و قانون اساسی این کشور با نتیجه رفراندومی که در تاریخ 4 اکتبر سال 1958 برگزار شد، به رسمیت شناخته شده است. از آنجایی که فرانسه یکی از اعضای اتحادیه اروپا هست برای سفر به آن گردشگران باید ویزای شینگن دریافت کنند. خوب است بدانید با در دست داشتن ویزای شینگن می‌توانید به برخی از کشورهای اروپایی نظیر اتریش، بلژیک، چک، دانمارک و غیره نیز سفر کنید. از دیگر نکاتی که در مقاله همه چیز درباره فرانسه باید ذکر کنیم می‌توان به تلفن و اینترنت کشور فرانسه اشاره کرد. کد کشور فرانسه 0033 بوده و شماره‌های آن نیز 10 رقمی هستند، همچنین لازم به ذکر است که خطوط اینترنتی این کشور بر مبنای فناوری +ADSL2 می باشد که سرعتی معادل 28 مگابایت بر ثانیه دارد.

  همانطور که می‌دانید یکی از دلایل توریستی بودن کشور فرانسه جاذبه‌های گردشگری متعددی است که در آن وجود دارد اما باید بدانید که بسیاری از گردشگران تنها با هدف شرکت در جشنواره‌ها و فستیوال‌هایی که در فرانسه برگزاری می‌شود به این کشور سفر می‌کنند. اگر قصد سفر با تور فرانسه و شرکت در فستیوال‌های این کشور را دارید باید بدانید که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از جشنواره فیلم کن، جشنواره روز باستیل، جشنواره روز موسیقی، فستیوال اونیون، جشنواره نیس، فستیوال راک ان سن، فستیوال محله‌ای تابستانی، فستیوال کراژی اورانژ و غیره. 

  برگزاری فستیوال در فرانسه

  هزینه های سفر به فرانسه

  یکی دیگر از نکاتی که لازم است در مقاله همه چیز درباره فرانسه ذکر شود هزینه‌های سفر به این کشور است. گردشگران تور فرانسه هنگام سفر به این کشور باید توجه داشته باشند که فرانسه کشور نسبتاً گرانی هست و ما در ادامه اطلاعاتی کلی در رابطه با هزینه‌های سفر به آن کشور بسیار لوکس را در اختیار گردشگران تور فرانسه قرار می‌دهیم. برای اقامت در شهرهای کشور فرانسه گردشگران می‌توانند هتل‌ها یا هاستل‌های موجود در شهر را انتخاب کنند، لازم به ذکر است هزینه اقامت در هتل‌های نسبتاً لوکس برای هر فرد به ازای یک شب بین 160 تا 200 یورو متغیر است. گردشکران تور فرانسه برای صرفه جویی در هزینه‌های سفر خود می‌توانند در هاستل‌ها اقامت کرده و به ازای هر شب هزینه‌ای بین 15 تا 40 یورو پرداخت کنند. رستوران‌های فرانسه معمولا دارای منوی گران قیمتی هستند و به طور مثال برای صرف یک وعده غذایی در رستوران‌های این کشور باید حدود 40 یورو هزینه کنید، برای مدیریت هزینه‌های سفر به فرانسه بهترین روش تهیه مواد اولیه و پخت غذا است. همچنین باید بدانید که بازدید از جاذبه‌های گردشگری این کشور نیز رایگان نیستند و برای ورود به اغلب آن‌ها باید هزینه‌ای بین 9 تا 20 یورو پرداخت کنید. بنابراین همانطور که مشاهده کردید فرانسه کشور گرانی است و اگر بودجه کمی برای سفر در نظر گرفته‌اید این کشور مناسب شما نیست! اگر بخواهیم به همه چیز درباره فرانسه اشاره کنیم لازم است متذکر شویم که مهم‌ترین نماد هر کشور پرچم آن است و پرچم کشور فرانسه شامل رنگ‌های آبی، سفید و قرمز است که به ترتیب و به صورت عمودی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. خوب است بدانید یکی دیگر از مهم‌ترین نمادهای کشور فرانسه برج ایفل هست. در این مقاله اطلاعات جامعی در رابطه با شهرهای این کشور، آب و هوا، موقعیت مکانی، هزینه سفر، جاذبه‌های گردشگری، مردم و غیره را در اختیار گردشگران تور فرانسه قرار دهیم.

  کشور فرانسه چگونه کشوری است

  اقتصاد فرانسه

  واحد پول فرانسه، یورو است. دست کم در 300 سال گذشته، فرانسه جزو کشورهای قدرتمند از نظر فرهنگ و اقتصاد بوده است. دولت این کشور در کمپانی‌های مشهور بسیاری سهامدار بوده و یا در صورت لزوم از آنها حمایت می‌کند. به عنوان مثال می‌توان به کمپانی خودروسازی رنو اشاره کرد. بسیاری از شرکت‌های بزرگ و موسسه‌های بیمه و حتی بانک‌های فرانسه توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند. شرکت ایرباس که از بزرگ‌ترین سازندگان هواپیما در جهان به شمار می‌رود، متعلق به کشور فرانسه بوده و در زمینه اشتغال زایی و کسب درآمد، دست کمی از شرکت‌های خودروسازی مطرح این کشور ندارد. از جمله مهم‌ترین صنایع فرانسه که در بخش اقتصاد این کشور تأثیر فراوانی دارند می‌توان به صنایع خودروسازی، هواپیماسازی، نظامی، منسوجات و البسه، لوازم آرایش و عطر، الکترونیک، ماشین آلات، فلزکاری، پتروشیمی و کشتی سازی اشاره کرد. صنعت توریست نیز همه ساله پول‌های هنگفتی را به این کشور سرازیر می‌کند؛ همه ساله بیش از 7 میلیون گردشگر از برج ایفل دیدن کرده و بیش از 12 میلیون نفر برای بازدید از موزه و کاخ لوور مراجعه می‌کنند. برای مثال می‌توان گفت که شهر پاریس به تنهایی نزدیک به 533 میلیارد یورو از تولید ناخالص ملی را به نام خود ثبت کرده است. دورنمای اقتصاد فرانسه بسیار پویا بوده و نرخ تورم در این کشور چندان زیاد نیست.

  اقتصاد فرانسه

  آب و هوای فرانسه

  فرانسه دارای جو آب و هوایی بسیار متفاوتی است؛ به طوری که با سفر از یک شهر به شهر دیگر، شاهد تغییرات آب و هوایی نسبتاً گسترده خواهیم بود. می‌توان گفت که این تنوع آب و هوایی در نوع خود کم نظیر است. اگر به دنبال آب و هوای خنک و معتدل هستید، بهتر است که قسمت‌های شمالی و شمال شرقی کشور فرانسه را انتخاب کنید. قسمت‌های غربی فرانسه از آب و هوای اقیانوسی بهره برده و در نتیجه تابستان‌هایی گرم و زمستان‌هایی معتدل دارد. قسمت جنوبی این کشور نیز دارای اکوسیستم آب و هوایی مدیترانه‌ای است. بارش برف در پاریس به ندرت صورت گرفته و حتی بخش اعظم بارش‌های باران نیز به صورت نم نم است. خشک‌ترین بخش از خاک فرانسه را می‌توان در سواحل مدیترانه‌ای جستجو کرد. همچنین در ماه مه، فرانسه خشک‌ترین ماه خود را سپری می‌کند. در بخش اعظم خاک فرانسه، خبری از تابستان‌های گرم و طاقت فرسا نیست. یکی از دلایل حضور متعدد توریست‌ها در این فصل نیز همین مسئله است. همچنین در اکثر شهرهای فرانسه، خبری از زمستان‌هایی سرد با بارش سنگین برف نبوده و در یک دید کلی، می‌توان گفت که غالب بخش‌های این کشور از آب و هوایی معتدل بهره می‌برند.

  آب و هوای فرانسه

  سوغات و صنایع دستی کشور فرانسه

  بزرگ‌ترین سوغاتی‌هایی که می‌توان از فرانسه تهیه کرد، انواع البسه، عطر و ادکلن‌های برندهای معتبر، لوازم آرایش و کیف و کفش است. فرانسه مملو از موزه و مراکز تاریخی و فرهنگی است که بسیاری از آنها، دارای تندیس و مجسمه‌های کوچک هستند که می‌توانند به عنوان یادگاری و یا سوغاتی خریداری شوند. عروسک‌های دیزنی فرانسه نیز به عنوان یکی از معروف‌ترین عروسک‌های جهان، نظر گردشگران را به خود جلب می‌کنند. شیرینی ماکارون یکی از سوغاتی‌های خاص فرانسه است که به ماکرون پاریسی نیز مشهور است. این شیرینی که البته ظاهر بسیاری زیبایی هم دارد، بسیار خوش طعم بوده و در تهیه آن از انواع اسانس‌ها نظیر اسانس چایی نیز استفاده می‌شود. به طور کلی، انواع شیرینی و خوراکی‌های فرانسه را می‌توان در زمره محصولات و صنایع دستی خاص این کشور قرار داد. آثار هنری، نقاشی‌های نقاشان معروف، آثار تجسمی هنرمندان مدرن معاصر و مواردی از این دست نیز می‌توانند جزو سوغات و خریدهای شما از این کشور باشند.

  سوغات فرانسه

  نقشه فرانسه

  در ادامه مطلب می توانید نقشه کشور فرانسه را مشاهده نمایید.

  نقشه کشور فرانسه

  نقشه فرانسه به فارسی

  عکس فرانسه

  نکته: برای مشاهده عکس‌های باکیفیت فرانسه، کلیک کنید!

  برج ایفل فرانسه

  میدان آزادی فرانسه

  فرانسه در شب

  پاییز فرانسه

  کلام آخر

  در این مقاله سعی شد هر آنچه که نیاز است درباره کشور فرانسه بدانید را توصیف کنیم، اگر نکته ای وجود دارد که بهتر است به این صفحه اضافه شود، ممنون میشویم آن را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. 

  سوالات متداول

  نظرات کاربران

  • مسعود مسعود 1402/10/05
   0 نفر پسندیدند
   فرانسه جز جاهایی بود که بیشترین زیبایی و نهایت زشتی رو همزمان توی زندگی مردم دیدم واقعا شهر عجیبی بود!
  • مینا مینا 1402/10/27
   0 نفر پسندیدند
   چه جالب شما پاریس رفتید؟
  • مهدیس مهدیس 1402/09/18
   0 نفر پسندیدند
   من عاشق سفر به فرانسه ام هر چی فیلم درباره پاریس هست دیدم
  • شیما سجادی شیما سجادی 1402/09/18
   0 نفر پسندیدند
   همه فکر میکنن فرانسه فقط پاریسه در حالی که جنوبش خیلی خیلی قشنگه
  • احمد احمد 1402/08/11
   2 نفر پسندیدند
   پول داشته باشی همه چیز وهمه جا زیباست
  • دکتر پارسا دکتر پارسا 1402/04/29
   5 نفر پسندیدند
   سلام و درود. دفرنمانند دیگر کشورهای سکولار "دین رسمی" وجود نداد.ممکن است جمعیت برخی مذاهب بیشتز باشد اما سکولاریسم و از همه مهمتر لائیک بودن فرانسه مطلقا مفهوم دین رسمی ندارد.و این که 40% مردم فرانسه آتئیست هستن و مطلقا به هیچ دینی باور ندارند.و از این منظر فرانسه حداقل مذهب را در اروپا دارد.
  • محسن محسن 1402/03/31
   5 نفر پسندیدند
   خیلی عالی بود. اطلاعات کاربردی و جامعی از فرانسه قرار دادین، قسمت جاهای دیدنی خیلی کمکم کرد برای برنامه ریزی سفر. اطلاعات مربوط به تور فرانسه رو نتونستم تو سایتتون پیدا کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید
  • لحظه آخر لحظه آخر 1402/03/31
   4 نفر پسندیدند
   سلام دوست عزیز، خوشحالیم که مقاله فرانسه براتون مفید بوده و ممنون از به اشتراک گذاشتن نظرتون. برای پیدا کردن تورهای فرانسه، به ابتدای صفحه که برید، سمت چپ یک سرچ باکس هست، داخل اون کلمه تور فرانسه رو سرچ کنید و به راحتی به صفحه تور وصل خواهید شد. اگر به راهنمایی بیشتری نیاز داشتید، برامون کامنت بذارید. خوشحال میشیم بتونیم کمکتون کنیم.
  • Hakimeh Hakimeh 1397/04/27
   54 نفر پسندیدند
   بسیار عااالی از مطالب مفیدتون راجب کشور زیبای فرانسه👌😍

  مجله گردشگری

  مشاهده همه مقالات
  امتیاز 4.4 از 5 | از 208 کاربر