همه چیز درباره فرانسه

فرانسه یکی از بهترین کشور های اروپایی می باشد و سالانه گردشگران بسیاری از کشور های مختلف از جمله ایران به کشور فرانسه سفر می کنند از این رو قصد داریم در این مقاله همه چیز درباره فرانسه را  بیان کنیم پس در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا همه چیز درباره فرانسه را بدانید. 

فرانسه

 

فرانسه کشوری بسیار زیبایی می باشد که در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است، می توان گفت که فرانسه با دارا بودن مساحتی غالب بر 643 کیلومتر مربع، بزرگ ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ قاره اروپا محسوب می شود. لازم به ذکر است که فرانسه در همسایگی کشورهای مهمی همچون المان، سوئیس، ایتالیا، بلژیک و غیره واقع شده است.  کشور فرانسه با توجه به وسعت و موقعیت مکانی ای که دارد، دارای متنوع ترین وضعیت آب و هوایی می باشد و گردشگران می توانند انواع دشت ها، کوهستان ها، سواحل و رشته کوه های مرتفع را مشاهده کنند. خوب است بدانید که تنها سه کشور وجود دارد که از سواحل آن ها به دریای اطلس و برخی دیگر نیز به دریای مدیترانه راه دارند، یکی از این سه کشور فرانسه است و این  امر نشان دهنده وسعت زیاد این کشور می باشد. فرانسه بالغ بر 69 میلیون نفر جمعیت دارد و دومین کشور پر جمعیت اتحادیه اروپا می باشد. خوب است بدانید که مردم این کشور اغلب به زبان فرانسوی که زبان رسمی جمهوری فرانسه می باشد، تکلم می کنند. همچنین لازم به ذکر است که اغلب مردم فرانسه مسیحی کاتولیک می باشد، یعنی حدود 88 درصد کل جمعیت و بقیه مردم (حدود 12 درصد) را نیز مسلمان و مسیحیان پروتستان تشکیل می دهد. البته باید بدانید که حدودا 1 درصد از قوم یهود نیز در این کشور زندگی می کنند. نکته جالب در رابطه با مردم این کشور این است که تمامی آن ها با وجود تفاوت در نژاد و دین به یکدیگر احترام می گذارند.

 

فرانسه

شهر های مهم فرانسه

با اینکه فرانسه کشور بسیار توریستی و پر گردشگری می باشد اما قبل از سفر به آن باید همه چیز درباره فرانسه را بدانید تا در هنگام سفر با تور فرانسه مشکلی نداشته باشید. اگر بخواهید همه چیز درباره فرانسه را بدانید باید اطلاعاتی در زمینه آب و هوای این کشور نیز داشته باشید. آب و هوای فرانسه به طور کلی معتدل است و گردشگران تور فرانسه می توانند چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان را در این کشور تجربه کنند. در قسمت جنوبی فرانسه آب و هوای معتدل مدیترانه ای ، در قسمت غرب و شمال غربی آب و هوای سرد همراه با بارش برف و باران ، در قسمت شمال شرقی آب و هوای کوهستانی با وزش باد و در قسمت جنوب غربی آن آب و هوای گرم و مرطوبی حاکم است. کشور فرانسه با داشتن بیش از 80 نوع منطقه و جاذبه گردشگری توانسته سالیانه چند هزار گردشگر را به خود جذب کند که این امر به چرخه ی صنعتی این کشور کمک چشمگیری کرده است. البته لازم به ذکر است که فرانسه با دارا بودن صنایع فلزی، ماشین الات، هواپیما سازی، کشاورزی ( گندم، جو، سیب زمینی، چغندرو ...)، دامپروری ( پرورش گوسفند، خوک، گاو و ...) به طور کلی کشور ثروتمندی محسوب می شود و صنعت گردشگری تنها بخش کوچکی از درآمد این کشور را تأمین می کند. گردشگران تور فرانسه هنگام سفر به این کشور می توانند از جاذبه های گردشگری بی نظیر آن دیدن کنند. برخی از بهترین جاذبه های موجود در فرانسه می توان به موزه لوور، برج ایفل، کاخ ورسای، قصر تویلری و غیره اشاره کرد. اگر قصد سفر با تور فرانسه را دارید باید بدانید که این شهر های مهم بسیاری دارد که عبارتند از پاریس، مارسی، بوردو، بورژ، لیون، لیل و غیره اما توجه داشته باشید اغلب گردشگران شهر های پاریس و مارسی را برای گردشگ در میان تمامی شهر های مهم فرانسه انتخاب می کنند. پاریس به عنوان پایتخت کشور فرانسه شناخته می شود و یکی از بهترین و زیباترین شهر های دنیا به شمار می آید. اغلب جاذبه های معروف فرانسه نیز در این شهر قرار دارند.

 

بهترین زمان سفر به فرانسه - برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین زمان سفر به فرانسه شما میتوانید بر روی لینک کلیک کنید.

 

فرانسه

 

از آنجایی که قرار است در این مقاله همه چیز در باره فرانسه را بیان کنیم باید متذکر شویم که این کشور از نظر فرهنگی به 8 قسمت مختلف تقسیم می شود که قسمت های آن به شرح زیر می باشند:

- شمال فرانسه: این قسمت در طی جنگ جهانی دوم خسارت های بسیاری دیده است.

- ایل دو فرانس: به پاینخت و مناطق اطراف آن در مجموع ایل دو فرانس گفته می شود.

- شمال شرقی فرانسه: مردم ساکن در این منطقه دارای فرهنگی به خصوص هستند که از ادغام فرهنگ فرانسوی  و فرهنگ اروپایی به ویژه آلمانی پدید آمده است.

- غرب بزرگ: مردم این بخش از کشور فرانسه اغلب به کشاورزی مشغول اند و غرب بزرگ در واقع قطب کشاورزی فرانسه به شمار می آید.

- فرانسه مرکزی: این منطقه نیز کشاورزان بسیاری را در خود جای داده است و از روستا ها و قلعه های تاریخی موجود در آن می توان به قدمت زیاد منطقه پی برد.

- جنوب غربی فرانسه: این منطقه دارای سواحل بسیار زیبا و نزدیک به اسپانیا می باشد.

- جنوب شرقی فرانسه: این منطقه یکی از مهم ترین مناطق کشور فرانسه می باشد و پس از پاریس توریستی ترین بخش کشور محسوب می شود و علت این امر وجود شهر مارسی در آن می باشد.

 

فستیوال های فرانسه

همانطور که پیش تر اشاره کردیم جمعیت فرانسه دارای ادیان و فرهنگ های متفاوتی می باشد و مدیریت صحیح این موضوع باعث شده است که فرهنگ این کشور هر لحظه در حال رشد باشد. همچنین لازم به ذکر است که امروز کشور فرانسه نقش بسیار مهمی در هنرهایی نظیر مد، فیلم سازی و آشپزی دارد. اگر قصد سفر با تور فرانسه را دارید باید بدانید که حکومت جمهوری می باشد و قانون اساسی این کشور با نتیجه رفراندومی که در تاریخ 4 اکتبر سال 1958 برگزار شد، به رسمیت شناخته شده است. از آنجایی که فرانسه یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد برای سفر به آن گردشگران باید ویزای شینگن دریافت کنند. خوب است بدانید با در دست داشتن ویزای شینگن می توانید به برخی از کشور های اروپایی نظیر اتریش، بلژیک، چک، دانمارک و غیره نیز سفر کنید. از دیگر نکاتی که در مقاله همه چیز درباره فرانسه باید ذکر کنیم می توان به تلفن و اینترنت کشور فرانسه اشاره کرد. کد کشور فرانسه 0033 بوده و شماره های آن نیز 10 رقمی می باشد، همچنین لازم به ذکر است که خطوط اینترنتی این کشور بر مبنای فناوری +ADSL2 می باشد که سرعتی معادل 28 مگابایت بر ثانیه دارد. همانطور که می دانید یکی از دلایل توریستی بودن کشور فرانسه جاذبه های گردشگری متعددی است که در آن وجود دارد اما باید بدانید که بسیاری از گردشگران تنها با هدف شرکت در جشنواره ها و فستیوال هایی که در فرانسه برگزاری می شود به این کشور سفر می کنند. اگر قصد سفر با تور فرانسه و شرکت در فستیوال های این کشور را دارید باید بدانید که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از جشنواره فیلم کن، جشنواره روز باستیل، جشنواره روز موسیقی، فستیوال اونیون، جشنواره نیس، فستیوال راک ان سن، فستیوال محله ای تابستانی، فستیوال کراژی اورانژ و غیره. 

 

برترین تفریحات فرانسه - شما میتوانید برای آشنایی بیشتر با تفریحات کشور زیبای فرانسه روی لینک کلیک کنید.

 

فرانسه

 

هزینه های سفر به فرانسه

یکی دیگر از نکاتی که لازم است در مقاله همه چیز درباره فرانسه ذکر شود هزینه های سفر به این کشور می باشد. گردشگران تور فرانسه هنگام سفر به این کشور باید توجه داشته باشند که فرانسه کشور نسبتاً گرانی می باشد و ما در ادامه اطلاعاتی کلی در رابطه با هزینه های سفر به ان کشور بسیار لوکس را در اختیار گردشگران تور فرانسه قرار می دهیم. برای اقامت در شهر های کشور فرانسه گردشگران می توانند هتل ها یا هاستل های موجود در شهر را انتخاب کنند، لازم به ذکر است هزینه اقامت در هتل های نسبتاً لوکس برای هر فرد به ازای یک شب بین 160 تا 200 یورو متغیر است. گردشکران تور فرانسه برای صرفه جویی در هزینه های سفر خود می توانند در هاستل ها اقامت کرده و به ازای هر شب هزینه ای بین 15 تا 40 یورو پرداخت کنند.
رستوران های فرانسه معمولا دارای منوی گران قیمتی هستند و به طور مثال برای صرف یک وعده غذایی در رستوران های این کشور باید حدود 40 یورو هزینه کنید، برای مدیریت هزینه های سفر به فرانسه بهترین روش تهیه مواد اولیه و پخت غذا می باشد. همچنین باید بدانید که بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور نیز رایگان نمی باشد و برای ورود به اغلب آن ها باید هزینه ای بین 9 تا 20 یورو پرداخن کنید. بنابراین همانطور که مشاهده کردید فرانسه کشور گرانی است و اگر بودجه کمی برای سفر در نظر گرفته اید این کشور مناسب شما نمی باشد. اگر بخواهیم به همه چیز درباره فرانسه اشاره کنیم لازم است متذکر شویم که مهم ترین نماد هر کشور پرچم آن می باشد و پرچم کشور فرانسه شامل رنگ های آبی، سفید و قرمز است که به ترتیب و به صورت عمودی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. خوب است بدانید یکی دیگر از مهم ترین نماد های کشور فرانسه برج ایفل می باشد. در این مقاله اطلاعات جامعی در رابطه با شهر های این کشور، آب و هوا، موقعیت مکانی، هزینه سفر، جاذبه های گردشگری، مردم و غیره را در اختیار گردشگران تور فرانسه قرار دهیم. به طور کلی همه چیز درباره فرانسه را بیان کردیم و امیدواریم که این مقاله در سفر با تور فرانسه گردشگران را یاری کنند. همانطور که می دانید در این مقاله سعی کردیم همه چیز درباره فرانسه را بیان کنیم بنابراین امیدواریم با مطالعه آن همه چیز درباره فرانسه را دریابید.

 

سوالات متداول همه چیز درباره فرانسه

1- جمعیت کشور فرانسه ؟

پاسخ : فرانسه بالغ بر 69 میلیون نفر جمعیت دارد و دومین کشور پر جمعیت اتحادیه اروپا می باشد.


2- بهترین شهر کشور فرانسه ؟

پاسخ : پاریس به عنوان پایتخت کشور فرانسه شناخته می شود و یکی از بهترین و زیباترین شهر های دنیا به شمار می آید. اغلب جاذبه های معروف فرانسه نیز در این شهر قرار دارند .


3- نماد کشور فرانسه چیست ؟

پاسخ : اگر بخواهیم به همه چیز درباره فرانسه اشاره کنیم لازم است متذکر شویم که مهم ترین نماد هر کشور پرچم آن می باشد و پرچم کشور فرانسه شامل رنگ های آبی، سفید و قرمز است که به ترتیب و به صورت عمودی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. خوب است بدانید یکی دیگر از مهم ترین نماد های کشور فرانسه برج ایفل می باشد.


4- شرایط آب و هوای فرانسه چگونه است ؟

پاسخ : آب و هوای فرانسه به طور کلی معتدل است و گردشگران تور فرانسه می توانند چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان را در این کشور تجربه کنند.


نظرات مردم درباره همه چیز درباره فرانسه

س 25 خرداد 99
0
فرانسه یه کشور عالی من ایفل رو خیلی دوست دارم
عباس شکوری 10 خرداد 99
1

هروخت اسم فرانسه و پاریس رو میشنوم ناخوداگاه عین بید به خودم میلرزم و یاد اون هموطنانم میوفتم که رفتن پای برج ایفل قلیون چاق کردن و کشیدن :))

وطنم پاره تنم :))

یلدا قربانی 30 اردیبهشت 99
0

سلام خوبید
دوستان کسی اینجا هس فرانسه زندگی کنه؟ من باید امسال برای یه کاری برم پاریس و چند هفته باید اونجا باشم و دنبال یه جا واسه موندن میگردم که ارزون باشه هتل ها خیلی گرونن یعنی کم کم 70 یورو 100 یورو واسه هر شب میگیرن. میخواستم بدونم اونجا هاستل یا مسافرخونه میشناسین که ارزون باشه؟ امکاناتش اصلا برام مهم نیست فقط تمیز باشه

دریا آذر 1 خرداد 99
0
یه سری جاها هست كه دانشجوییه ولی فقط ميشه خوابيد يه اتاق بيشتر نيست امکانات هم نداره یعنی تلويزيون اينا نداره ولی خیلی خیلی ارزونه حتی از هاستل هم ارزونتره من خودم نرفتم ولی دوستم یه ماه فکر کنم اونجا بود يه لول از مسافرخونه پایین تره ولی میشه گفت تمیز و به صرفه س
بهار 18 فروردین 99
3
سلام فرانسه کشوری بسیار زیباست ولی به نظرم راجع بهش خیلی اغراقانه گفتند شهر پاریس از نظر فرهنگ و آدابش و اینکه از هر قوم و ملیتی در اون بسیار داره مثل تهران خودمونه و خیابان شانزه لیزه هم باز بسیار اغراقانه مورد تبلیغ قرار گرفته خیابان ولیعصر خودمون بسیار زیباتره در کل کشور خوب و قشنگی هست اما نه آنقدری که در تصور ماست .
سعید رضایی 17 اسفند 98
7
با اینکه فرانسه و مخصوصا پاریس قطب گردشگری جهان محسوب میشه و هر ساله کلی گردشگر رو میزبانی میکنه اما رفتار آدماش زیاد جالب نیست و توی ذوقتون میخوره شدیدا خیلی سرد رفتار میکنن و بسیار هم مغرور هستن خیلی این موضوع بده و کاش همچین جاذبه گردشگری تو ایران بودو مهمان نوازی ایرانی هارو هم داشت اون موقع شاید این آمار ها خیلی بیشتر هم میشد. خلاصه اگر شما هم قصد سفر به این شهر رو دارید روی آدماش زیاد حساب باز نکنید و حسابی هم مواظب جیبتون باشید چون دزد زیاد هست توی فرانسه معمولا امیدوارم بهتون خوش بگذره
عطیه مسلمی 11 دی 98
2

سلام دوستای گلم من توی سفری که همین چند ماه پیش به پاریس داشتم از قیمت لوازم حمل و نقل عمومیش که انقد گرون بود واقعا تعجب کردم حتی الانم که بهش فکر می کنم باورم نمیشه. مثلا قیمت اتوبوس 1.9 دلار (35000 تومن)، قیمت تاکسی 5.58 دلار (103000 تومن)، بلیت تراموا یا مترو 1.9 دلار و بلیت یک روزه قایق حدود 17 دلار (315000 تومن) بود. فکر می کنم کشور خودمون حداقل توی این یه زمینه خوبه و باید خداروشکر کنیم.

دلارام 7 مهر 98
0

سلام دوستان شما اصطلاحات مهم فرانسوی رو بلدید؟ من ماه آینده میخوام برم فرانسه واسه تفریح، ولی دوس دارم یه سری اصطلاحاتشو یاد بگیریم شاید لازم بشه. البته چندتاشونو بلدما مثلا Bonjour میشه سلام، تشکرم که هممون میدونیم میشه Merci ، عذرخواهی ام میشه Pardon، لطفا میشه S'il vous plait و خداحافظی ام Au Revoir میشه.

ملیکا زرعکانی 1 مهر 98
0

من همیشه فکر میکردم اسپانیا بزرگترین شهر اروپاست ولی ظاهرا فرانسه هست یه نکته جالب دیگ که من پارسار توی سفرم متوجه شدم اینه که حتی بلندترین نقطه اروپا ام توی فرانسه قرار داره و اسمشم مونت بلانک هست شاید باورتون نشه ولی ارتفاع این منطقه ۴۸۰۰ متره!!!

MelikaArghashi 13 مرداد 98
6
کسی هست رفته باشه فرانسه یا اطلاعاتی درمورد اداب و شخصیتشون بدونه؟
علی 24 تیر 98
3
سلام، الان هزینه سفر به فرانسه چقدره؟ من عاشق پاریسم این شهر واقعا بی نظیره
ایمان نعمتی 24 تیر 98
2
با سلام کاربر گرامی جهت اطلاع از قیمت تور های این کشور می توانید به صفحه " تور فرانسه و یا تور پاریس " مراجعه فرمایید.
آرمین میرکرمی 10 خرداد 98
0

ما با تور رفته بودیم فرانسه، تورلیدر ما میگفت موزه لووری که انقد الان باشکوه و خوشگل ساخته شده، یه زمانی قرار بوده قلعه باشه و با این نیت ساخته شده ولی بعدها شده موزه لوور. حتی برج ایفلم واسه یه نمایشگاه جهانی ساخته شده بود که قرار بوده 2 سال بعدش خراب بشه ولی الان میشه گفت محبوب ترین جای دیدنی دنیاست.

حسین زاده 12 اردیبهشت 98
0

سلام از چه راه هایی میشه به فرانسه مهاجرت کرد؟

ادمین 24 خرداد 98
0

با سلام

کاربر عزیز به طور کلی برای مهاجرت به هر کشوری یک راه غیر قانونی (پناهندگی) و 5 راه قانونی وجود دارد که شامل مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد می باشد.

ممنون از همراهی شما با لحظه آخر

بهار 30 مهر 97
0

از اونجایی که این شهر به شهر عشق معروفه هر وقت که میری برج ایفل کلی زوج میبینی که دارن عکس میگیرن، به نظرم یکی از قشنگ ترین جاهای دنیا که عشقو یادآوری میکنه همین برج ایفل فرانسه هست. من سالها پیش رفته بودم ولی عکسایی که دارم میبینم خیلی خوشگل تر شده توی این چند ساله. اما اگه نرفتید بهتون توصیه می کنم که حتما برید، کلی عاشقش میشید.

Hakimeh 27 تیر 97
5
بسیار عااالی از مطالب مفیدتون راجب کشور زیبای فرانسه👌😍
فرید سلیمی 3 خرداد 97
0

کی گفته اخه هوای فرانسه معتدله هر فصل سال بری خوبه؟ اتفاقا برای سفر به فرانسه خیلی باید دقت کنی فصل مناسب بری.. چون مثلا تو عید اروپا کلا هواش سرده نه تنها فرانسه بلکه کشورهای اطراف مثل ایتالیا و اسپانیا هم سردن معمولا هم تو این فصل سال بارندگی زیاده یعنی اگر بهار و عید بری فرانسه همش باید لباس مناسب تنت باشه تو بارون و اذیت میشی..

راضیه عطایی 29 اردیبهشت 97
0

فرانسه دیگه همه میدونن چقد توریست داره ما هم خودمون قسمت نشده بریم ولی دوستان خیلی از محیطش تعریف میکنن ایشالا قسمت شه بعد کرونا یه سفر بریم برج ایفلو خیلی دوس دارم از نزدیک ببینم. مخصوصا یه بار دوس دارم بیرون از مملکت خودمون یه ورزشگاه برم بازی نیمارم ببینم تو ایران که نمیزارن بریم ببینیم ما خانوما

یوسفی 18 اسفند 96
0

رستوران های فرانسه خیلی گرونن حقیقتا باید اونجا یه رستوران مناسب و ارزون قیمت پیدا کنید وگرنه هزینه های سفر از دستتون در میره ... La Résidence و Café du Coin و CheZaline و Miznon چنتا غذاخوری ارزون تو پاریس هستش که غذاهاش خوبه و قیمتشون هم مناسبه 👌🏻👌🏻

ایرانی 11 بهمن 96
16
فرانسه و نظم!!!! یکی از بی نظمترین کشورهای اروپا فرانسه است در اروپا کشور بانظم میخواهید آلمان انگلیس سوییس سوئد فرانسه اصلا منظم نیست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر