همه چیز درباره فرانسه

📅 بروزرسانی : ۶ آذر ۱۴۰۱ بازدید : 19071

فرانسه یکی از بهترین کشورهای اروپایی می باشد و سالانه گردشگران بسیاری از کشور های مختلف از جمله ایران به کشور فرانسه سفر می کنند از این رو قصد داریم در این مقاله همه چیز درباره فرانسه را بیان کنیم تا ضمن آشنایی بیشتر با این کشور، بتوانید اطلاعات خوب و دسته اولی از این مقصد توریستی و جذاب به دست آورید پس در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا همه چیز درباره کشور فرانسه را بدانید. 

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

🔰 پایتخت فرانسه کجاست؟
🔰 مساحت و جمعیت فرانسه چقدر است؟
🔰 زبان و مذهب مردم فرانسه چیست؟
🔰 درباره فرهنگ و آداب و رسوم مردم فرانسه
🔰 شهر های مهم فرانسه
🔰 فستیوال های فرانسه
🔰 هزینه های سفر به فرانسه
🔰 اقتصاد فرانسه
🔰 آب و هوای فرانسه
🔰 سوغات و صنایع دستی کشور فرانسه

 

فرانسه در کدام قاره است

 

فرانسه کشور بسیار زیبایی می باشد که در جنوب غربی قاره اروپا قرار گرفته است، می توان گفت که فرانسه با دارا بودن مساحتی غالب بر 643 کیلومتر مربع، بزرگ ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ قاره اروپا محسوب می شود. لازم به ذکر است که فرانسه در همسایگی کشورهای مهمی همچون المان، سوئیس، ایتالیا، بلژیک و غیره واقع شده است.  کشور فرانسه با توجه به وسعت و موقعیت مکانی ای که دارد، دارای متنوع ترین وضعیت آب و هوایی می باشد و گردشگران می توانند انواع دشت ها، کوهستان ها، سواحل و رشته کوه های مرتفع را مشاهده کنند. خوب است بدانید که تنها سه کشور وجود دارد که از سواحل آن ها به دریای اطلس و برخی دیگر نیز به دریای مدیترانه راه دارند، یکی از این سه کشور فرانسه است و این  امر نشان دهنده وسعت زیاد این کشور می باشد. فرانسه بالغ بر 69 میلیون نفر جمعیت دارد و دومین کشور پر جمعیت اتحادیه اروپا می باشد. خوب است بدانید که مردم این کشور اغلب به زبان فرانسوی که زبان رسمی جمهوری فرانسه می باشد، تکلم می کنند. همچنین لازم به ذکر است که اغلب مردم فرانسه مسیحی کاتولیک می باشد، یعنی حدود 88 درصد کل جمعیت و بقیه مردم (حدود 12 درصد) را نیز مسلمان و مسیحیان پروتستان تشکیل می دهد. البته باید بدانید که حدودا 1 درصد از قوم یهود نیز در این کشور زندگی می کنند. نکته جالب در رابطه با مردم این کشور این است که تمامی آن ها با وجود تفاوت در نژاد و دین به یکدیگر احترام می گذارند.

پایتخت فرانسه

پاریس به عنوان پایتخت فرانسه، اصلی‌ترین شهر این کشور است که مرکز اصلی مبادلات تجاری، فرهنگی و حتی سیاسی است. پاریس که یکی از شهرستان‌های بخش ایل-دو-فرانس است، یکی از برجسته‌ترین شهرهای جهان در زمینه اقتصاد، مُد، پوشاک، اقتصاد، فرهنگ، تحصیلات، گردشگری و حتی علم است. پاریس به عنوان بزرگ‌ترین شهر اقتصادی اروپا شناخته شده و همچنین پنجمین شهر جهان، از نظر سطح تولیدات ناخالص داخلی است.
پاریس به تنهایی 25 درصد از تولیدات ناخالص کشور فرانسه را به خود اختصاص داده است. جمعیت پاریس با احتساب حومه آن، نزدیک به 12 میلیون نفر است. این شهر که یکی از پٌر جمعیت‌ترین شهرهای اروپا به شمار می‌رود، از دیرباز تاکنون مقصد توریست‌های بسیاری بوده و سالانه بیش از 45 میلیون توریست از این شهر زیبا دیدن می‌کنند. بد نیست بدانید که پاریس با دارا بودن بیش از 48 هزار درخت، سبزترین پایتخت اروپا لقب گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر معرفی کامل شهر پاریس را می توانید در لینک آبی رنگ بخوانید. 👉

 

برج ایفل در پاریس

 

پایتخت کشورها - اطلاعات مربوط به پایتخت کشورها 

 

پرچم کشور فرانسه

پرچم فرانسه از سه رنگ آبی، سفید و قرمز متشکل شده است که نماد خاصی را برای این کشور دارد. رنگ آبی نماد آزادی و در افسانه های فرانسه شنل مارتین مقدس، رنگ سفید نماد برابری شاهان فرانسوی و رنگ قرمز نماد برادری را نشان می دهد. این پرچم در انقلاب ماه جولای 1830 توسط فردی به نام شاه فلیپ مطرح شد؛ اما در سال 1849 در جمهوری دوم این طرح با خط عمودی به رسمیت شناخته شد.

مساحت و جمعیت فرانسه

لقب فرانسه کشور شش ضلعی است؛ این کشور پهناور با وسعت 550 هزار کیلومتر مربع، وسیع‌ترین کشور در اروپای غربی بوده و نزدیک به یک پنجم از مساحت اتحادیه اروپا را در اختیار دارد. برای مقایسه بد نیست بدانید که مساحت فرانسه در حدود یک سوم ایران است. این کشور از شمال شرقی، شرق و جنوب غربی، دارای مرزهای مشترک با کشورهایی نظیر بلژیک، لوکزامبورگ، ایتالیا، آلمان، اسپانیا و موناکو است.
فرانسه 22 امین کشور پُر جمعیت جهان بوده،  جمعیت فرانسه در سال 2020 چیزی نزدیک به 65.2 میلیون نفر بود. 81.5 درصد از کل جمعیت کشور فرانسه در مناطق شهری سکونت داشته و میانگین سنی این مردم 42.3 سال است. امید به زندگی نیز برای مردان 80.4 سال و برای زنان هم 85.8 سال است.

فرانسه در کدام قاره قرار دارد؟

کشور فرانسه در قاره اروپا قرار گرفته است و براساس مساحت آن فرانسه بزرگترین کشور اروپای غربی اتحادیه اروپا است که در این قاره قرار گرفته است. فرانسه سومین کشور بزرگ در قاره اروپا به حساب می‌آید و جمعیت آن بیشتر از 67.2 میلیون نفر است که با این جمعیت در رتبه دوم کشورهای پرجمعیت پس از آلمان قرار گرفته است. 
 

 

پرچم سه رنگ کشور فرانسه

 

جغرافیا کشور فرانسه

کشور فرانسه از لحاظ موقعیت جغرافیایی در اروپای غربی واقع شده است؛ اما قسمتی از آن را می توان در آمریکای جنوبی، کارائیب و اقیانوس هند پیدا کرد. در نقشه جهان این کشور با اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه هم مرز محسوب می شوند.

همسایگان فرانسه

کشور فرانسه هم مانند تمامی کشورهای دنیا از لحاظ جغرافیایی با کشورهایی همسایه محسوب می شود که در زیر به آن ها اشاره کرده:

 • سوئیس
 • بلژیک
 • لوکزامبورگ
 • آلمان
 • ایتالیا
 • موناکو
 • آندورا
 • اسپانیا

قوانین فرانسه

در کشور فرانسه هم مانند بسیاری از کشورهای دیگر قوانینی وجود دارد که در این قسمت قصد داریم به برخی از این قوانین اشاره کنیم:

مالیات در فرانسه

مالیاتی که در این کشور هرساله توسط پارلمان فرانسه تعیین میشود، متفاوت است و این تفاوت در نوع دریافت مالیات هم صدق می کند. برای پرداخت مالیات مردمان باید به اداره جات و مراکز دولتی مراجعه داشته باشند. این اداره جات فرانسوی از 3 نوع نهاد تشکیل شده اند که عبارت اند از:

 • دولت ملی
 • دولت محلی
 • انجمن تامین اجتماعی

در این کشور مالیات های گوناگونی دریافت می شود؛ مانند: مالیات بر ثروت، مالیات بر درآمد، مالیات های اجتماعی، مالیات محلی، مالیات شرکت، مالیات حرفه ای و ...

 

قوانین کشور فرانسه

 

قوانین در بخش مدنی

قوانینی که کشور فرانسه دنبال می کند، می توان به قانون دموکرات روز و قانون بخش مدنی اشاره داشت که از قانون بخش مدنی فقط کشور آلمان و این کشور پیروی می کند.

قانون بخش مدنی به این معناست که سیستم های حقوقی این کشور از حقوق روم معروف به قانون مدنی پیروی می کند که از قانون عمومی متمایز به حساب می آید.

رانندگی در قوانین این کشور

کشور فرانسه از جمله کشورهایی محسوب می شود که قوانین محکمی برای رانندگان در نظر گرفته است. برخی از این قوانین عبارت اند از:

 • استفاده از کاپشن ایمنی برای موتور سواران
 • استفاده از هدست برای جواب دادن تماس های تلفنی غیرقانونی است.
 • حد الکل افرادی که کمتر از 3 سال تجربه رانندگی را دارند باید 0.2 گرم لیتر باشد و برای باقی افراد، 0.5 مجاز است.

برای رانندگی کردن در این کشور رانندگان باید گواهینامه معتبری از کشور اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا را داشته باشند؛ همچنین وجود برچسب GB بر روی ماشین الزامی است. مدارک لازم برای رانندگی در کشور فرانسه:

 • گذرنامه
 • اسناد بیمه
 • دارای گواهی V5C
 • گواهینامه رانندگی

قوانین ازدواج

سن ازدواجی 18 سالگی در این کشور قانونی محسوب می شود و برای افرادی که زیر سن 18 سال را دارند و خواهان ازدواج هستند باید رضایت والدین را جلب نمایند؛ همچنین برای معتبر بودن ازدواج باید هر دو نفر در ازدواج حضور داشته باشند.

از دیگر قوانین که در این کشور برای ازدواج وجود دارد، میتوان به اقامت 40 روزه قبل از ازدواج اشاره داشت که خود یا شریک زندگیتان باید قبل از ازدواج اقامت 40 روزه را در این کشور داشته باشید و از این رو بتوانید این اقامت را ثابت کنند؛ همچنین لازم به ذکر است بدانید که قوانین کشور فرانسه برای ازدواج از قانون مدنی پیروی می کند.

 

مراسم ازدواج در فرانسه

 

قانون پناهندگی در این کشور

این کشور برخلاف برخی از کشورهای اروپایی و آمریکایی همواره پذیرای پناهندگان بوده و این امر تا به امروز ادامه دارد؛ اما این امر می تواند فقط برای افرادی که موجب آزار و اذیت کشورشان قرار گرفته باشند صدق شود و برای افرادی که پرونده جرمی نظیر قتل را دارند، رد شود.

متقاضیان پناهندگی باید در خاک این کشور یا در گذرگاه مرزی که به این کشور متصل می شود، حضور داشته باشند تا بتوانند درخواست پناهنگی خود را ثبت نمایند. از این رو می توانید به سفارتخانه ها یا کنسولگری های فرانسه مراجعه داشته باشید تا بتوانید درخواست ویزای پناهندگی کنید.

زبان و مذهب مردم فرانسه

زبان رسمی مردم فرانسه، فرانسوی است. زبان فرانسوی نوعی زبان هند و اروپایی از خانواده زبان‌های رومی بوده که امروزه به عنوان زبان اصلی بیش از 136 میلیون نفر از مردم جهان شناخته می‌شود. افزون بر فرانسه، بخش‌هایی از آفریقای شمالی و مرکزی نیز به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. چیزی نزدیک به 200 میلیون نفر در سراسر جهان، زبان فرانسوی را به عنوان زبان دوم انتخاب کرده و با آن صحبت می‌کنند. افزون بر فرانسه، نزدیک به 29 کشور دیگر به این زبان سخن می گویند. زبان فرانسوی ماحصل تغییرات بومیان این کشور، در زبان لاتین است. زبان فرانسوی، زبان رسمی و اصلی بیش از 88 درصد از مردمان این کشور بوده و تعداد کمی از مردم در مناطق خاص نیز به زبان‌های فنلاندی، عربی و ایتالیایی صحبت می‌کنند.
روز ملی این کشور 14 ژوئیه بوده و حاکمیت این کشور به همراه بخش اعظم جمعیت فرانسه، از دین مسیحیت کاتولیک پیروی می‌کنند. با این وجود تعداد زیادی از مردم و مهاجران، با دین‌های مسیحیت پروتستان، یهودی و مسلمان در این کشور مشغول به زندگی هستند. دین رسمی کشور فرانسه کاتولیک می باشد چراکه 88 درصد از مردم این کشور از آن تبعیت می کنند.

نژاد مردم فرانسه

امروزه کشور فرانسه مهد تلاقی فرهنگ و نژادهای گوناگون است. مردم فرانسه خود متشکل از چندین گروه قومی متفاوت هستند که حتی در زمان انقلاب بزرگ فرانسه، تنها نیمی از مردم این کشور قادر به صحبت با زبان فرانسوی بودند. یک درصد از جمعیت این کشور را مردمان متعلق به دین یهود شکل می‌دهند. می‌توان گفت که نژاد مردم این کشور ترکیبی از اقوام گل‌ها، ژرمن‌ها، سلت ها و فرانک‌ها است.

 

عکس کشور فرانسه

 

فرهنگ و آداب و رسوم مردم فرانسه

فرانسه را می‌توان کشوری پیشرو در زمینه جای دادن فرهنگ‌های گوناگون در جهان دانست که شهر پاریس نیز پرچمدار شهرهای این کشور، در این زمینه است. فرانسه از قرن هفدهم میلادی مرکز فرهنگی دنیا بوده و علاقه مردم این کشور به تئاتر، سینما، رستوران‌ها، آثار هنری و مواردی از این دست زبان زد است. در فرانسه مدرن، زندگی مردم و قوم‌های گوناگون کاملاً پذیرفته شده و حتی از این مسئله برای ترکیب دستورهای آشپزی گوناگون نیز استفاده شده است.
مردم فرانسه به غذا اهمیت فراوان داده و آشپزی در این کشور بسیار مهم قلمداد می‌شود. آشپزی فرانسوی با دقت بسیار، یکی از مدرن‌ترین آشپزی‌های جهان است که در آن به جزئیات توجه فراوانی شده است. طبق آداب و رسوم فرانسه، آشپزی در مناطق گوناگون وابسته به محصولات و مواد اولیه مرسوم در آن منطقه است. مردم فرانسه در زمینه وقت شناسی بسیار سخت گیر هستند؛ حتی در مهمانی‌های رسمی نیز نیازمند پیروی از قوانینی خاص هستید که از جمله آنها می‌توان به ارسال گل پیش از ورود اشاره کرد.

 

جاهای دیدنی پاریس - رمانتیک ترین مکان های گردشگری دنیا در پاریس + تصاویر


در فرهنگ مردم این کشور، اهمیت به لباس حتی لباس‌های راحتی بسیار رایج است. لباس رسمی مردم این کشور که به منظور حضور در مراسمات و یا مهمانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، با دقت فراوانی انتخاب شده و آنها در این زمینه با مردمان دیگر بخش‌های اروپا بسیار متفاوت هستند. فرانسه و خصوصاً شهر پاریس، مهد مد و فشن هستند. در این کشور شاهد برندهایی بسیار معروف در این زمینه هستیم که از جمله آنها می‌توان به دیور، شنل، لویی و هرمس اشاره کرد.
همچنین این کشور میزبان چندین برند معتبر جهانی در زمینه عطر و ادکلن است که بدون شک شما نیز از این مسئله آگاه هستید. فرانسوی‌ها دارای آداب و رسوم خاص هستند. به عنوان مثال، برای دادن گل به شخصی دیگر بهتر است که عددی فرد (به جز عدد 13) را انتخاب کرده و باید در نظر داشته باشید که انتخاب گل‌ها، بر اساس سن طرف مقابل باشد.
مردم فرانسه در زمینه اعتقادات دینی خود، ملت و دولت تعصب داشته و از این رو بسیار مشهور هستند. مردم فرانسه اکثر نظرات منفی به دولت و حکومت را توهین تلقی کرده و بهتر است که اگر در نقش گردشگر وارد این کشور می‌شوید، از صحبت‌های منفی سیاسی پرهیز کنید.

 

فرهنگ و آداب و رسوم فرانسه

 

شهر های مهم فرانسه

با اینکه فرانسه کشور بسیار توریستی و پر گردشگری می باشد اما قبل از سفر به آن باید همه چیز درباره فرانسه را بدانید تا در هنگام سفر با تور فرانسه مشکلی نداشته باشید. اگر بخواهید همه چیز درباره فرانسه را بدانید باید اطلاعاتی در زمینه آب و هوای این کشور نیز داشته باشید. آب و هوای فرانسه به طور کلی معتدل است و گردشگران تور فرانسه می توانند چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان را در این کشور تجربه کنند. در قسمت جنوبی فرانسه آب و هوای معتدل مدیترانه ای ، در قسمت غرب و شمال غربی آب و هوای سرد همراه با بارش برف و باران ، در قسمت شمال شرقی آب و هوای کوهستانی با وزش باد و در قسمت جنوب غربی آن آب و هوای گرم و مرطوبی حاکم است. کشور فرانسه با داشتن بیش از 80 نوع منطقه و جاذبه گردشگری توانسته سالیانه چند هزار گردشگر را به خود جذب کند که این امر به چرخه ی صنعتی این کشور کمک چشمگیری کرده است. البته لازم به ذکر است که فرانسه با دارا بودن صنایع فلزی، ماشین الات، هواپیما سازی، کشاورزی ( گندم، جو، سیب زمینی، چغندرو ...)، دامپروری ( پرورش گوسفند، خوک، گاو و ...) به طور کلی کشور ثروتمندی محسوب می شود و صنعت گردشگری تنها بخش کوچکی از درآمد این کشور را تأمین می کند. گردشگران تور فرانسه هنگام سفر به این کشور می توانند از جاذبه های گردشگری بی نظیر آن دیدن کنند. برخی از بهترین جاذبه های موجود در فرانسه می توان به موزه لوور، برج ایفل، کاخ ورسای، قصر تویلری و غیره اشاره کرد. اگر قصد سفر با تور فرانسه را دارید باید بدانید که این شهر های مهم بسیاری دارد که عبارتند از پاریس، مارسی، بوردو، بورژ، لیون، لیل و غیره اما توجه داشته باشید اغلب گردشگران شهر های پاریس و مارسی را برای گردشگ در میان تمامی شهر های مهم فرانسه انتخاب می کنند. پاریس به عنوان پایتخت کشور فرانسه شناخته می شود و یکی از بهترین و زیباترین شهر های دنیا به شمار می آید. اغلب جاذبه های معروف فرانسه نیز در این شهر قرار دارند.

 

نمای شهر پاریس

 

موزه لوور - یکی از معروف ترین موزه های جهان و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهر پاریس

 

از آنجایی که قرار است در این مقاله همه چیز در باره فرانسه را بیان کنیم باید متذکر شویم که این کشور از نظر فرهنگی به 8 قسمت مختلف تقسیم می شود که قسمت های آن به شرح زیر می باشند:

 • شمال فرانسه: این قسمت در طی جنگ جهانی دوم خسارت های بسیاری دیده است.
 • ایل دو فرانس: به پاینخت و مناطق اطراف آن در مجموع ایل دو فرانس گفته می شود.
 • شمال شرقی فرانسه: مردم ساکن در این منطقه دارای فرهنگی به خصوص هستند که از ادغام فرهنگ فرانسوی  و فرهنگ اروپایی به ویژه آلمانی پدید آمده است.
 • غرب بزرگ: مردم این بخش از کشور فرانسه اغلب به کشاورزی مشغول اند و غرب بزرگ در واقع قطب کشاورزی فرانسه به شمار می آید.
 • فرانسه مرکزی: این منطقه نیز کشاورزان بسیاری را در خود جای داده است و از روستا ها و قلعه های تاریخی موجود در آن می توان به قدمت زیاد منطقه پی برد.
 • جنوب غربی فرانسه: این منطقه دارای سواحل بسیار زیبا و نزدیک به اسپانیا می باشد.
 • جنوب شرقی فرانسه: این منطقه یکی از مهم ترین مناطق کشور فرانسه می باشد و پس از پاریس توریستی ترین بخش کشور محسوب می شود و علت این امر وجود شهر مارسی در آن می باشد.

فستیوال های فرانسه

همانطور که پیش تر اشاره کردیم جمعیت فرانسه دارای ادیان و فرهنگ های متفاوتی می باشد و مدیریت صحیح این موضوع باعث شده است که فرهنگ این کشور هر لحظه در حال رشد باشد. همچنین لازم به ذکر است که امروز کشور فرانسه نقش بسیار مهمی در هنرهایی نظیر مد، فیلم سازی و آشپزی دارد. اگر قصد سفر با تور فرانسه را دارید باید بدانید که حکومت جمهوری می باشد و قانون اساسی این کشور با نتیجه رفراندومی که در تاریخ 4 اکتبر سال 1958 برگزار شد، به رسمیت شناخته شده است. از آنجایی که فرانسه یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد برای سفر به آن گردشگران باید ویزای شینگن دریافت کنند. خوب است بدانید با در دست داشتن ویزای شینگن می توانید به برخی از کشور های اروپایی نظیر اتریش، بلژیک، چک، دانمارک و غیره نیز سفر کنید. از دیگر نکاتی که در مقاله همه چیز درباره فرانسه باید ذکر کنیم می توان به تلفن و اینترنت کشور فرانسه اشاره کرد. کد کشور فرانسه 0033 بوده و شماره های آن نیز 10 رقمی می باشد، همچنین لازم به ذکر است که خطوط اینترنتی این کشور بر مبنای فناوری +ADSL2 می باشد که سرعتی معادل 28 مگابایت بر ثانیه دارد. همانطور که می دانید یکی از دلایل توریستی بودن کشور فرانسه جاذبه های گردشگری متعددی است که در آن وجود دارد اما باید بدانید که بسیاری از گردشگران تنها با هدف شرکت در جشنواره ها و فستیوال هایی که در فرانسه برگزاری می شود به این کشور سفر می کنند. اگر قصد سفر با تور فرانسه و شرکت در فستیوال های این کشور را دارید باید بدانید که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از جشنواره فیلم کن، جشنواره روز باستیل، جشنواره روز موسیقی، فستیوال اونیون، جشنواره نیس، فستیوال راک ان سن، فستیوال محله ای تابستانی، فستیوال کراژی اورانژ و غیره. 

 

برگزاری فستیوال در فرانسه

 

 

برج ایفلمشهور ترین برج تاریخی دنیا  و پر بازدید ترین جاذبه گردشگری جهان

 

هزینه های سفر به فرانسه

یکی دیگر از نکاتی که لازم است در مقاله همه چیز درباره فرانسه ذکر شود هزینه های سفر به این کشور می باشد. گردشگران تور فرانسه هنگام سفر به این کشور باید توجه داشته باشند که فرانسه کشور نسبتاً گرانی می باشد و ما در ادامه اطلاعاتی کلی در رابطه با هزینه های سفر به ان کشور بسیار لوکس را در اختیار گردشگران تور فرانسه قرار می دهیم. برای اقامت در شهر های کشور فرانسه گردشگران می توانند هتل ها یا هاستل های موجود در شهر را انتخاب کنند، لازم به ذکر است هزینه اقامت در هتل های نسبتاً لوکس برای هر فرد به ازای یک شب بین 160 تا 200 یورو متغیر است. گردشکران تور فرانسه برای صرفه جویی در هزینه های سفر خود می توانند در هاستل ها اقامت کرده و به ازای هر شب هزینه ای بین 15 تا 40 یورو پرداخت کنند.
رستوران های فرانسه معمولا دارای منوی گران قیمتی هستند و به طور مثال برای صرف یک وعده غذایی در رستوران های این کشور باید حدود 40 یورو هزینه کنید، برای مدیریت هزینه های سفر به فرانسه بهترین روش تهیه مواد اولیه و پخت غذا می باشد. همچنین باید بدانید که بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور نیز رایگان نمی باشد و برای ورود به اغلب آن ها باید هزینه ای بین 9 تا 20 یورو پرداخن کنید. بنابراین همانطور که مشاهده کردید فرانسه کشور گرانی است و اگر بودجه کمی برای سفر در نظر گرفته اید این کشور مناسب شما نمی باشد. اگر بخواهیم به همه چیز درباره فرانسه اشاره کنیم لازم است متذکر شویم که مهم ترین نماد هر کشور پرچم آن می باشد و پرچم کشور فرانسه شامل رنگ های آبی، سفید و قرمز است که به ترتیب و به صورت عمودی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. خوب است بدانید یکی دیگر از مهم ترین نماد های کشور فرانسه برج ایفل می باشد. در این مقاله اطلاعات جامعی در رابطه با شهر های این کشور، آب و هوا، موقعیت مکانی، هزینه سفر، جاذبه های گردشگری، مردم و غیره را در اختیار گردشگران تور فرانسه قرار دهیم. به طور کلی همه چیز درباره فرانسه را بیان کردیم و امیدواریم که این مقاله در سفر با تور فرانسه گردشگران را یاری کنند. همانطور که می دانید در این مقاله سعی کردیم همه چیز درباره فرانسه را بیان کنیم بنابراین امیدواریم با مطالعه آن همه چیز درباره فرانسه را دریابید.

 

کشور فرانسه چگونه کشوری است

 

اقتصاد فرانسه

واحد پول فرانسه یورو است. دست کم در 300 سال گذشته، فرانسه جزو کشورهای قدرتمند از نظر فرهنگ و اقتصاد بوده است. دولت این کشور در کمپانی‌های مشهور بسیاری سهامدار بوده و یا در صورت لزوم از آنها حمایت می‌کند. به عنوان مثال می‌توان به کمپانی خودروسازی رنو اشاره کرد. بسیاری از شرکت‌های بزرگ و موسسه‌های بیمه و حتی بانک‌های فرانسه توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند.
شرکت ایرباس که از بزرگ‌ترین سازندگان هواپیما در جهان به شمار می‌رود، متعلق به کشور فرانسه بوده و در زمینه اشتغال زایی و کسب درآمد، دست کمی از شرکت‌های خودروسازی مطرح این کشور ندارد. از جمله مهم‌ترین صنایع فرانسه که در بخش اقتصاد این کشور تأثیر فراوانی دارند می‌توان به صنایع خودرو سازی، هواپیماسازی، نظامی، منسوجات و البسه، لوازم آرایش و عطر، الکترونیک، ماشین آلات، فلزکاری، پتروشیمی و کشتی سازی اشاره کرد.
صنعت توریست نیز همه ساله پول‌های هنگفتی را به این کشور سرازیر می‌کند؛ همه ساله بیش از 7 میلیون گردشگر از برج ایفل دیدن کرده و بیش از 12 میلیون نفر برای بازدید از موزه و کاخ لوور مراجعه می‌کنند. برای مثال می‌توان گفت که شهر پاریس به تنهایی نزدیک به 533 میلیارد یورو از تولید ناخالص ملی را به نام خود ثبت کرده است. دورنمای اقتصاد فرانسه بسیار پویا بوده و نرخ تورم در این کشور چندان زیاد نیست.

آب و هوای فرانسه

فرانسه دارای جو آب و هوایی بسیار متفاوتی است؛ به طوری که با سفر از یک شهر به شهر دیگر، شاهد تغییرات آب و هوایی نسبتاً گسترده خواهیم بود. می‌توان گفت که این تنوع آب و هوایی در نوع خود کم نظیر است. اگر به دنبال آب و هوای خنک و معتدل هستید، بهتر است که  قسمت‌های شمالی و شمال شرقی کشور فرانسه را انتخاب کنید.
قسمت‌های غربی فرانسه از آب و هوای اقیانوسی بهره برده و در نتیجه تابستان‌هایی گرم و زمستان‌هایی معتدل دارد. قسمت جنوبی این کشور نیز دارای اکوسیستم آب و هوایی مدیترانه‌ای است. بارش برف در پاریس به ندرت صورت گرفته و حتی بخش اعظم بارش‌های باران نیز به صورت نم نم است. خشک‌ترین بخش از خاک فرانسه را می‌توان در سواحل مدیترانه‌ای جستجو کرد. همچنین در ماه مه، فرانسه خشک‌ترین ماه خود را سپری می‌کند. در بخش اعظم خاک فرانسه، خبری از تابستان‌های گرم و طاقت فرسا نیست. یکی از دلایل حضور متعدد توریست‌ها در این فصل نیز همین مسئله است.
همچنین در اکثر شهرهای فرانسه، خبری از زمستان‌هایی سرد با بارش سنگین برف نبوده و در یک دید کلی، می‌توان گفت که غالب بخش‌های این کشور از آب و هوایی معتدل بهره می‌برند.

 

آب و هوای فرانسه

 

سوغات و صنایع دستی کشور فرانسه

بزرگ‌ترین سوغاتی‌هایی که می‌توان از فرانسه تهیه کرد، انواع البسه، عطر و ادکلن های برندهای معتبر، لوازم آرایش و کیف و کفش است. فرانسه مملو از موزه و مراکز تاریخی و فرهنگی است که بسیاری از آنها، دارای تندیس و مجسمه‌های کوچک هستند که می‌توانند به عنوان یادگاری و یا سوغاتی خریداری شوند. عروسک‌های دیزنی فرانسه نیز به عنوان یکی از معروف‌ترین عروسک‌های جهان، نظر گردشگران را به خود جلب می‌کنند.
شیرینی ماکارون یکی از سوغاتی‌های خاص فرانسه است که به ماکرون پاریسی نیز مشهور است. این شیرینی که البته ظاهر بسیاری زیبایی هم دارد، بسیار خوش طعم بوده و در تهیه آن از انواع اسانس‌ها نظیر اسانس چایی نیز استفاده می‌شود. به طور کلی، انواع شیرینی و خوراکی‌های فرانسه را می‌توان در زمره محصولات و صنایع دستی خاص این کشور قرار داد.
آثار هنری، نقاشی‌های نقاشان معروف، آثار تجسمی هنرمندان مدرن معاصر و مواردی از این دست نیز می‌توانند جزو سوغات و خریدهای شما از این کشور باشند.

نقشه فرانسه

در ادامه مطلب می توانید نقشه کشور فرانسه را مشاهده نمایید.

 

نقشه کشور فرانسه

 

کلام آخر

در این مقاله سعی شد هر آنچه که نیاز است درباره کشور فرانسه بدانید را توصیف کنیم، اگر نکته ای وجود دارد که بهتر است به این صفحه اضافه شود، ممنون میشویم آن را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. 

گزارش مشکل

سوالات متداول همه چیز درباره فرانسه

پاریس به عنوان پایتخت کشور فرانسه شناخته می شود و یکی از بهترین و زیباترین شهر های دنیا به شمار می آید. اغلب جاذبه های معروف فرانسه نیز در این شهر قرار دارند .

اگر بخواهیم به همه چیز درباره فرانسه اشاره کنیم لازم است متذکر شویم که مهم ترین نماد هر کشور پرچم آن می باشد و پرچم کشور فرانسه شامل رنگ های آبی، سفید و قرمز است که به ترتیب و به صورت عمودی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. خوب است بدانید یکی دیگر از مهم ترین نمادهای کشور فرانسه برج ایفل می باشد.

آب و هوای کشور فرانسه به طور کلی معتدل است و گردشگران تور فرانسه می توانند چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان را در این کشور تجربه کنند.

فرانسه بالغ بر 69 میلیون نفر جمعیت دارد و دومین کشور پر جمعیت اتحادیه اروپا می باشد.
نظرات کاربران درباره همه چیز درباره فرانسه
Hakimeh تیر 1397
26 نفر پسندیدند
بسیار عااالی از مطالب مفیدتون راجب کشور زیبای فرانسه👌😍

lahzeakhar.com/tourism-Guide-Full-information/75-%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87

امتیاز 5 از 5 | از بین 198 کاربران به همه چیز درباره فرانسه