تیمارستان متروکه

📅 انتشار : 1396/12/16 📅 بروزرسانی : 1396/12/16 بازدید : 2007
 
 
ایتالیا کشوری توریستی است و سالانه افراد زیادی با تور ایتالیا به این کشور زیبا سفر می کنند. تیمارستان متروکه در شهر پارما در کشور ایتالیا واقع شده است و در گذشته بیماران روانی بسیاری در آن بستری بوده اند این تیمارستان به مدت نسبتاٌ زیادی به حال خود رها شده بود تا اینکه یک هنرمند برزیلی به نام هربرت باگلیون (Herbert baglion) پس از بازدید از این تیمارستان متروکه تصمیم گرفت نقاشی هایی مفهومی و شبح مانندی را بر روی دیوار های این تیمارستان بکشد و بعد ها نام این پروژه را 1000 سایه نامید.
نقاشی های این نقاش به گفته خود او از روح بیماران روانی این تیمارستان الهام گرفته شده است و بیان گر درد و رنجی می باشد که آن ها در طول سال ها متمادی متحمل شده اند. این نقاشی ها تیمارستان متروکه را به یک گالری نقاشی تبدیل کرده اند و اغلب گردشگران تور ایتالیا از این گالری دیدن می کنند. دیدن نقاشی های هربرت باگلیون (Herbert baglion) حس ترس توام با ناراحتی را در بازدید کنندگان ایجاد می کند و بازدید از این تیمارستان متروکه می تواند تجربه ای منحصر به فرد باشد. ویلچر های رها شده در راهرو های پر پیچ و خم، نقاشی اشباح بر روی دیوار ها و همچنین فضای نیمه تاریک این تیمارستان حس ترس و وحشت زیادی را به تمام بازدید کنندگان خود القا می کند و به همین دلیل این تیمارستان در لیست مخوف ترین جاذبه های گردشگری جهان قرار گرفته است. هربرت باگلیون (Herbert baglion) با هنر خود توانسته یک مکان فراموش شده و متروکه را به جاذبه گردشگری تبدیل کند، از این رو پروژه 1000 سایه حائز اهمیت زیادی برای دولت ایتالیا می باشد.
اگر با تور ایتالیا به این کشور سفر می کنید بازدید از این گالری ترسناک را فراموش نکنید چرا که با قدم زدن در راه رو های پر پیچ و خم و تاریک تیمارستان متروکه و فکر کردن به این که روزگاری بیمارانی در این مکان بستری بوده اند حس عجیبی در شما به وجود خواهد آورد. هنر به کار رفته شده در دیوار های ترسناک این مجموعه مناظره عجیبی به بیمارستان روانی بخشده است که فقط در این تیمارستان متروکه می توانید ببینید و در کل دنیا جاذبه ای با این خصوصیات وجود ندارد.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به تیمارستان متروکه