فستیوالی از جنس برف و یخ

بی شک یکی از محبوب ترین و جذاب ترین فستیوال هایی که در جهان برگزار می شود، فستیوالی از جنس برف و یخ می باشد. اما ما در این مقاله قصد داریم معروف ترین آن ها یعنی فستیوالی از جنس برف و یخ که در کشور چین برگزار می شود را برای شما گردشگران عزیز معرفی نموده و اطلاعاتی جالب درباره این فستیوال بین المللی در اختیارتان قرار دهیم.

همان طور که برای عموم مردم جهان روشن است، سه فستیوال برفی مهم و معروف به نام های فستیوال برفی ساپورو ژاپن، فستیوالی از جنس برف و یخ هاربین در چین و کارناوال زمستانی کبک کانادا، هر ساله در سراسر جهان در حال برگزاری بوده که گردشگران بسیاری را برای تماشای آثار هنری حیرت انگیز برفی به خود جذب می کنند. جشنواره برف و یخ چین نیز که یکی از محبوب ترین این فستیوال ها به شمار می رود، به رسم هر ساله در اواخر ماه دسامبر در شهر هاربین برگزار می شود. لازم به ذکر است شهر توریستی و معروف هاربین ابتدا تنها یک بندر کوچک ماهیگیری بوده، با گذشت زمان و تاسیس خط آهن از ولادی وستوک در روسیه، در سال 1896 میلادی بندر هاربین را به یکی از بین المللی ترین و توریست پذیر ترین شهر های چین تبدیل کرد. با این وجود شهر هاربین، از سال 1985 میلادی، همزمان با پایه گذاری جشنواره برف و یخ رونق بالایی در زمینه جذب گردشگر داخلی و خارجی پیدا کرد.
همان طور که پیش از این ذکر کردیم این فستیوال دیدنی اواخر دسامبر آغاز شده و حدودا یک ماه، تا زمان آب شدن مجسمه های یخی، به طول می انجامد. از رسم و رسومات و تاریخچه این جشن بین المللی که بگذریم به آثار هنری یخی ساخته شده توسط هنرمندان چینی می رسیم. مجسمه و آثار هنری یخی با طرح های مختلف، زیبا و خلاقانه در ابعاد گوناگون، توسط صد ها هنرمند طی چند هفته ساخته می شود و این منطقه را به دنیای مجسمه های یخی زیبا تبدیل می کند.

گفتنی است در یک ماهی که جشنواره برف و یخ در حال برگزاری است، دمای هوای هاربین، شهری که در شمال شرقی چین و در ایالت هیلونگ ‌ژیانگ قرار دارد، حدود 40- درجه سانتی گراد است. این شهر سرد ترین شهر چینی بوده و حتی از شهر ولادی وستک نیز در این ماه سرد تر می باشد. از مجسمه ها و آثار خلاقانه یخی ساخته شده توسط هنرمندان می توان به اشکال منظره، انسان، اشیا و یا فانوس‌های یخی معروف فستیوال اشاره کرد.
گردشگران تور چین در این جشنواره به غیر از تماشای مجسمه های یخی می توانید به یخ نوردی یا اسکی نیز بپردازید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره فستیوالی از جنس برف و یخ

شادی 22 آبان 97
3
چقدر فستیوالی از جنس برف و یخ تندیس ها و مجسمه های زیبا و ماهرانه ای درست می کنند واقعا عالیه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما