امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به غاری رو به دنیای دیگر

غاری رو به دنیای دیگر

غار سون دونگ (Hang Son Doong) معروف به غاری رو به دنیای دیگر، غاری است در پارک ملی فونگ نهاکه بانگ واقع در جمهوری سوسیالیستی ویتنام، کشوری در جنوب شرقی آسیا.

همان طور که می دانیم غار ها یکی از خارق العاده ترین و اسرار آمیز ترین شگفتی های خلقت هستند که کشف آن ها مسرت بخش جامعه گردشگران دنیا و تماشای آن ها از لذت بخش ترین کار هایی است که یک انسان در طول حیات خویش انجام داده است. در ادامه قصد داریم توصیفی از غار سون دونگ که با داشتن طول 5 کیلو متر لقب بزرگ ترین غار جهان را به خود اختصاص داده است، در اختیار شما قرار دهیم. غار سون دونگ که حدودا در سال 1991 میلادی توسط فرد بومی کشور ویتنام به نام هو کان کشف شده است، به حدی بزرگ و پهناور است که برای وارد شدن به درون غار باید از دهانه عمودی آن که ارتفاعی به اندازه یک ساختمان بلند یا آسمان خراشی 40 طبقه عبور کرد. پس از رسیدن به درون غار گویی به غاری رو به دنیای دیگر وارد شده ایم. دنیایی پر از شگفتی ها و پدیده های ریز و درشت محسور کننده. از جمله این شگفتی ها می توان به این موارد اشاره کرد:
وجود رود زیر زمینی و پر شتابی که درون غار جریان داشته و صدای سوت مانند ترسناک آن به خارج از غار هم می رسد. جالب است بدانید این صدا تا قبل از کشف غار، مردمانی که از نزدیکی غار عبور می کردند را به وحشت می انداخت. آبشار زیر زمینی در دل غار که از ارتفاعی بلند به سطح پایینی غار می رسد و صدایی مهیب همانند صدای عبور قطاری درون غار، ایجاد می کند. پوشش گیاهی و رشد انواع مختلف گیاهان در برخی مناطق غار که گویی جنگلی در غار ایجاد کرده اند و سرسبزی و طراوت را به آن بخشیده اند. همچنین جالب است بدانید که غار سون دونگ در دل جنگل های انبوه 3 میلیون ساله واقع شده است و باعث شده دهانه غار توسط گیاهان زیبا و سبز و همچنین سنگ های ورودی غار توسط خزه ها پوشش داده شوند و فضایی رویایی را ایجاد کنند.

از دیگر پدیده های به تازه کشف شده این غار، موجودات زنده ای مانند میمون ها، خفاش ها، پردندگان و مار ها هستند که غار اسرار آمیز سون دونگ را برای زندگی برگزیده اند. دیواره های غار شگفت انگیز سون دونگ از سنگ ها، استلاگمیت های بلند و تنومند، سنگ های بزرگ و لغزان در مسیر عبور غار، ستون های عظیم الجثه از جنس رسوبات کربنات کلسیم و همچنین حوضچه های خشک شده خاکی رنگی که دانه های مروارید قهوه ای رنگی را در دل خود جای داده اند.

غار سون دونگ، غاری رو به دنیای دیگر است که با وجود صعب العبور بودن منطقه و همچنین داخل غار، گردشگران بسیاری را از جای جای دنیا به سمت خود جذب کرده است. کشف این غار از سال 1991 تا سال 2009 مسکوت مانده بود. اما از سال 2009 به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری تور ویتنام تبدیل شده و همچنین در سال 2011 مجله نشنال جئوگرافیک در اولین شماره به معرفی بزرگ ترین غار دنیا یعنی غار هانگ سون دونگ در ویتنام پرداخت. غاری رو به دنیای دیگر نامی برازنده برای غار سون دونگ است که هر فردی با دیدن عکس های گرفته شده از غار مشتاق بازدید آن می شود.

نظرات مردم درباره غاری رو به دنیای دیگر

بهنام 22 آبان 97
4
ممنون میشم اگر در مورد غاری رو به دنیای دیگر عکس های بیش تری بزارید
درج نظر