امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی

شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی

شهر ممنوعه منطقه ای است که در پایتخت کشور چین یعنی شهر پکن واقع شده است و از جمله مناطق گردشگری این شهر محسوب می شود. سالانه تعداد زیادی از گردشگران تور چین از شهر ممنوعه که بزرگترین مجموعه معماری چوبی این کشور است بازدید می کنند.
شهر ممنوعه در سال 1406 میلادی به دستور جو دی یکی از امپراطور های سلسله مینگ ساخته شد که لازم به ذکر است ساخت این شهر ممنوعه حدود 14 سال به طول انجامید و معماری این مجموعه بزرگ نشان از هنر و هوش چینی ها می باشد، تمام بنا های شهر ممنوعه از چوب ساخته شده اند و روی دیوار ها نقاشی هایی از اتفاقات مهم و نمادین کشور چین وجود دارد. 
در گذشته فقط خانواده سلطنتی اجازه ورود به این شهر را داشتند به همین علت این مجموعه در میان مردم عادی شهر ممنوعه نام گرفت و امروزه هم به همین نام در دنیا شناخته می شود.
این مجموعه در زمینی مستطیل شکل و مساحتی غالب بر 72 هکتار واقع شده است و دیوار های 10 متری که در اطراف آن وجود دارند از این شهر ممنوعه  محافظت می کنند.
اگر قصد سفر با تور چین و بازدید از این شهر را دارید باید بدانید شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی جهان می باشد که شامل قصر ها، اتاق ها (حدود 5 هزار اتاق) و کاخ های بسیاری بوده و سه قصر مشهور و قدیمی چین یعنی قصره تای حه، قصر جون حه و قصر بایو حه را در خود جای داده است.
در معماری بی نظیر این شهر ممنوعه به نماد ها و فرهنگ چین توجه بسیاری شده است به طور مثال استفاده از رنگ زرد (نشان مقام امپراطور) برای سقف کاخ ها یا استفاده زیاد از رنگ قرمز (در فرهنگ چینی نشان از شادی و سر زندگی می باشد) در بنا های این شهر که هر کدام بیان گر مفاهیم خاصی هستند همچنین شما هنگام بازدید از شهر ممنوعه خواهید دید که تصاویر زیادی از اژدها بر روی دیوار قصر ها و کاخ های این شهر وجود دارد که علت این امر اعتقاد چینی های باستان به جایگاه ویژه اژدها بوده است.
سلسله های مینگ و چینگ بیش از 550 سال در این شهر ممنوعه سکونت داشتند و بر مردم حکومت می کردند. 
در گذشته شهر ممنوعه به دلیل سکونت امپراطور ها در آن حائز اهمیت زیادی بودی و دور تا دور آن خندق هایی با عرض تقریبا 50 متر برای محافظت از شهر حفر شده است.
شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی دارای دو بخش داخلی و خارجی است که بخش داخلی که شامل سه قصر تای حه، جون حه و بایو حه می باشد در گذشته مخصوص برگزاری جشن ها و مراسم خاص بوده است.
اغلب گردشگران تور چین در سفر خود از این شهر ممنوعه بازدید می کنند.

نظرات مردم درباره شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی

فاطمه 30 دی 97
2
این شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی همون قصری نیست که جومونگ توش زندگی میکرد؟
آوین 22 آبان 97
2
با بازدید از شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی شک نکنید مجذوبش می شوید و خوشتون میاد
درج نظر