صومعه های متئورا

یکی از قدیمی ترین کشور های جهان که تاریخی پر بار و غنی دارد ، یونان است . در بخش های مختلف این کشور می توانید بناهای مختلفی را پیدا کنید که هر کدام متعلق به چند سال قبل از میلاد مسیح می باشند و هر کدام از آن ها تاریخچه غنی دارند .

 یونان کشوری است که معبد های باستانی زیادی دارد اما مکان هایی که کمتر در این کشور دیده می شود، کلیسا ها و صومعه ها هستند. بعد از صومعه های کوه آتوس، صومعه های متئورا بزرگ ترین و مهم ترین مجموعه صومعه های یونان را دارد. این صومعه ها در قرن چهاردهم ساخته شده است.این صومعه ها محلی برای عبادت کشیش های مسیحی بوده است و دارای ویژگی های زیبا و منحصر به فردی هستند. صومعه های متئورا در میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده اند و از مهمترین آثار تاریخی، توریستی و فرهنگی یونان به شمار می آید که هر ساله گردشگران زیادی با تور یونان از این مکان مقدس دیدن می کنند.
صومعه های متئورا، از 6 صومعه تشکیل می شوند که عبارت اند از:
1. صومعه مقدس متئورای کبیر: بزرگترین صومعه متئورا که امروزه به عنوان موزه از آن استفاده می شود.
2. صومعه مقدس وارلام : بعد از صومعه متئورای کبیر، بزرگترین صومعه این مجموعه به شمار می رود که اکنون به موزه تبدیل شده است.
3. صومعه مقدس روسانو : که به افتخار سنت باربارا ساخته شد.
4. صومعه مقدس سنت نیکلاس آناپوساس : اولین صومعه ای که در مسیر متئورا با آن مواجه خواهید شد.
5. صومعه مقدس سنت استفان : یکی از صومعه هایی که به دلیل پله های زیاد دسترسی به آن دشوار است.
6. صومعه مقدس ترینیتی : بازدیدکنندگان این صومعه باید از دره ای عبور کنند و از صخره ها بالا بروند تا به ورودی این صومعه برسند که یکی از دشوارترین و غیر قابل دسترس ترین صومعه ها به شمار می رود.

صومعه های متئورا از قدرتمند ترین نمونه های تحول معماری به شمار می آیند که روی ماسه سنگ طبیعی و ستون‌هایی سنگی ساخته شده اند. این صومعه ها در حدود 400 متر بالاتر از دره پنیس (Peneas) و شهر کوچک کالام باکا (Kalambaka) در دشت تسالی، در بالای قله غیرقابل دسترسی واقع شده اند، ساکنان این منطقه برای پایین آمدن از این صومعه‌ها در اکثر مواقع دچار مشکل ‌اند. یکی از عجیب ترین دیدنی های یونان، دشت تسالی می باشد، در آن صخره های عجیب و غریبی وجود دارد که در آن ها صومعه های متئورا (Meteora Monasteries) به چشم می خورد. متئورا در سال 1988 در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌است. برای رفتن به این صومعه ها لازم است با هواپیماهای تفریحی به آن جا سفر کنید تا بتوانید از این صومعه ها بازدید کنید. در داخل صومعه های متئورا، شمع، مجسمه های مذهبی، نقاشی های دیواری بیزانس را مشاهده خواهید کرد. ساعات بازدید هر کدام از این 6 صومعه متغیر است و برای بازدید ازهمه آن ها باید یک روز کامل، وقت بگذارید. 

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره صومعه های متئورا

لاله 22 آبان 97
0
صومعه های متئورا به اضافه طبیعت اطرافش فوق العاده زیباست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما