امتیاز 5 از 5 | از بین 1186امتیاز دهنده به تور یونان

تور یونان

در ادامه صفحه تور یونان می توانید لیستی از به روز ترین تورهای یونان آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

یونان از کشورهای جنوب شرقی قاره اروپا و در محل اشتراک سه قاره آفریقا، آسیا و اروپا قرار گرفته است. این کشور مرزهای مشترک زیادی دارد به طور مثال از قسمت شرقی کشور با ترکیه و از سوی شمال این کشور با مقدونیه آلبانی و بلغارستان هم مرز می باشد. این کشور به زبان پارسی، یونان خوانده می شود که علت آن به خاطر منطقه ای به نام ایونیا واقع در آسیا صغیر می باشد. به طور کلی یونان به واسطه میراث فرهنگی، آثار تاریخی و تمدن چند هزار ساله در بین گردشگران تور یونان شهرت دارد.
یونان امروزه با توجه به پیشرفت های چشمگیری که داشته است جزء اعضای اتحادیه اروپا به شمار می رود. گردشگران تور یونان بهتر است بدانند که آتن پایتخت این کشور و شهرهای هراکلیون، پاتراس و سالونیک از شهرهای بزرگ یونان به حساب می آید. جمعیت مردم این کشور بین 10 تا 11 میلیون نفر می باشند که تنها 3 درصد از کل جمعیت مسلمان هستند و مابقی مسیحی ارتودوکس می باشند. گردشگران تور یونان جالب است بدانید که زبان رسمی کشور یونانی است ولی به علت توریستی بودن این کشور به زبان های انگلیسی و فرانسه نیز تا حدودی تسلط دارند.
از مناطق دیدنی و جاذبه های گردشگری این کشور برای آشنایی گردشگران تور یونان می توان به آکروپلیس، موزه باستان شناسی، معبد پوزئیدون، پایریس، پلاگا، تپه لیکاوتوس، میدان سینتاگما، آگورا، موزه آکروپلیس، موزه بناکی، آمفی تئاتر دایونیسیس و ... اشاره کرد. تقریبا تمامی آثار باستانی ، اماکن تفریحی و دیدنی در مرکز شهر یونان قرار دارند که کار گردشگران تور یونان را بسیار راحت کرده اند و با فاصله کم بدون هزینه تاکسی، اتوبوس، مترو ... می توانید چندین جاذبه گردشگری را تماشا کنید و لذت ببرید. یونان یک کشور بسیار زیبا با انواع تفریحات آبی، آثار باستانی، رستوران های مجلل، هتل های چند ستاره مقصد مناسبی برای گردشگران خارجی می باشد.

آتن پایتخت یونان مهد تمدن غرب شهری می باشد که مدت 3000 سال نام خود را یونانی که به معنای عقل و خرد می باشد برگرفته است. این کشور در جنوب شرقی اروپا و همچنین جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده است.
قابل توجه گردشگران تور یونان ، این کشور از قسمت شرق با ترکیه و از قسمت شمال با مقدونیه ، آلبانی و بلغارستان دارای مرز مشترک می باشد و همچنین از سمت جنوب و شرق به واسطه ی دریای اژه و از سمت غرب توسط دریای یونان محصور شده است. گردشگران تور یونان مطلع باشند که این کشور دارای 6000 جزیره است که حدود 227 تای آن مورد استفاده و مردم در آن زندگی می کنند دیگر جزایر توسط ثروتمندان جهان خریداری و شخصی می باشد.
مسافران تور یونان توجه داشته باشند که این کشور متصل به سه قاره ی اروپا ، آفریقا و آسیا می باشد که وارثان یونان باستان امپراتوری بیزانس و همچنین حدود 4 قرن زیر سلطه ی ترکان عثمانی بوده است.
کشور یونان به دلیل مردمان با فرهنگ ، تاریخ غنی ، جاذبه های گردشگری تاریخی متعدد و با تفریحات فراوانی که دارند سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان می باشند و بیش تر مردم این کشور باستانی مسیحی می باشند.
مسافران عزیز تور یونان توجه کنند که بیش تر در آمد اقتثادی این کشور صنعت گردشگری آن می باشد و دیگر منابع اصلی اقتصادی این کشور وجود دریا هایی است که این کشور را احاطه کرده و حدود 70 درصد ماهی های مورد نیاز مردم را تامین می کند.
به طور کلی مسافران تور یونان بدانند که آب و هوای این کشور مدیترانه ای و دارای زمستان های معتدل همچنین تابستان های گرم و خشک نیز می باشد.تابستان ها در این کشور حدود 30 درجه سانتی گراد و زمستان های نسبتا سردی دارد.

قابل توجه مسافران عزیز تور یونان ، چنان چه قصد سفر به یونان را دارید بهترین پرواز های این کشور ایرلاین ماهان و ایرلاین آژین نیز می باشد که به صورت مستقیم از تهران به شهر آتن یونان را دارد.در ادامه گردشگران تور یونان را با ساعت پرواز ، روز پرواز و مدت زمان پرواز از تهران به آتن بیش تر آشنا خواهیم کرد.
هواپیمایی ماهان ایر
پرواز های رفت : قابل توجه مسارفان تور یونان ، هفته ای سه پرواز در روز های یکشنبه ، سه شنبه و جمعه در ساعت 11:30 از فرودگاه امام خمینی ایران به سمت فرودگاه آتن با مدت زمان پرواز 3 ساعت و 25 دقیقه ای انجام می گردد.
پرواز های برگشت : مسافران تور یونان که قصد بازگشت دارند در روز های های یکشنبه ، سه شنبه و جمعه در ساعت 18:15 از فرودگاه آتن یونان به سمت فرودگاه امام خمینی ایران پرواز دارد و مدت زمان پرواز آن 3 ساعت و 25 دقیقه می باشد.
هواپیمایی آژین
پرواز های رفت : مسافران تور یونان چنان چه قصد دارند با ایرلاین آژین پرواز کنند در سه روز در هفته در روز های یکشنبه ، سه شنبه و پنجشنبه در ساعت 02:00 از فرودگاهامام خمینی ایران به سمت فرودگاه آتن یونان با مدت زمان پرواز 3 ساعت و 25 دقیقه ای انجام می پذیرد.
پرواز های برگشت : مسافران تور یونان در پرواز برگشتی خود می توانند در روز های شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه در ساعت 08:15 از فرودگاه آتن یونان به سمت فرودگاه امام خمینی ایران پرواز داشته باشند.
ساعت و روز های پروازی دو ایرلاین بالا ممکن است به دلایل مختلف شامل تغییراتی گردد پس بهتر است قب�� از اقدام سایت ایرلاین مورد نظر را مشاهده نمایید تا از روز و ساعت پروازی آن مطمئن شوید ، هزینه ی بلیت هواپیما هم در روز ها و ماه های مختلف متغیر می باشد.

برای سفر به هر کشوری قطعا آب و هوای آن منطقه بسیار مهم و حائز اهمیت است. برای کسانی که تور یونان را مقصد سفر خود قرار داده اند باید بگوییم دو فصل بهار و پاییز با توجه به داشتن آب و هوایی خنک و مطلوب مخصوصا در ماه های اکتبر، سپتامبر و ژوئیه . گردشگران تور یونان بهتر است بدانند که در زمان هایی که مسافرین کمتری به کشور یونان سفر می کنند تعداد محدودی از جزایر گردشگری آن به حالت نیمه تعطیل در می آیند و در این بازه زمانی اگر در یونان باشید تقریبا برخی از جاذبه های گردشگری اش را از دست خواهید داد، پس توجه داشته باشید که در سفر با تور یونان از عید پاک تا اواخر ماه ژوئیه بهترین زمان سفر از نظر آب و هوایی مطلوب است.
فصل گردشگران خارجی در یونان از اواخر ژوئیه تا اوایل آگوست می باشد که در این مدت کشور بسیار شلوغ و مملو از گردشگر و مسافر است . در این دو ماه آگوست و ژوئیه هوا بسیار گرم و داغ بوده که مناسب برای تفریحات آبی و ساحلی می باشد. اگر بخواهیم آب و هوای یونان را دسته بندی کنیم می توان به سه دسته معتدل، آلپی و مدیترانه ای تقسیم کرد. بخش هایی از کشور که در ارتفاعات و نزدیک کوهستان قرار دارند آب و هوایی سرد و به اصطلاح آلپی دارد. در نزدیکی سواحل آب و هوایی شرجی و مدیترانه ای حاکم است و در مرکز کشور آب و هوایی مطلوب و معتدل وجود دارد.
اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی برای گردشگران عزیز تور یونان انجام دهیم ، این کشور در فصل تابستان نه بسیار داغ و طاقت فرسا می شود و نه در زمستان یخ بندان و بوران . به طور کلی ما به گردشگران عزیز تور یونان فصل خاصی را برای سفر پیشنهاد نمی کنیم زیرا که این خود شما هستید که بنا بر سلایق خودتان و همسفرتان زمان سفر را انتخاب می کنید.

آخرین نظرات ثبت شده
دیبا 24 شهریور 1397
3
تور یونان عالیه. انگار توی تاریخ سفر کردی اما در عین حال داری از تفریحات روز دنیا لذت می بری
فربد 24 شهریور 1397
3
تور یونان منو یاد مناظر بسیار زیبایی که در شمال کشورمون داریم انداخت.
هامان 13 آذر 1397
4
ممنون میشم اگر یه مقداری در مورد هزینه تور یونان بیش تر توضیح بدید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری