غار کریستالی در جهان

همان طور که می دانیم در جهان عجایب و پدیده های متعددی وجود دارد که قدرت خالق آن را به نمایش می گذارد، یکی از این پدیده ها که در کشور مکزیک، کشوری در آمریکای شمالی واقع است، غار کریستالی می باشد. غار کریستالی در جهان منحصر به فرد بوده و دیدن آن برای گردشگران تور مکزیک بسیار جذاب خواهد بود.
 از دیگر نام های این غار می توان به غار کریستالی، غار بلور و غار نایکا اشاره کرد. نام های بلور و کریستال که از وجود بلور و کریستال های موجود در این غار نشات می گیرد، اما نام نایکا برگرفته شده از وجود این غار در میان کوه های نایکا می باشد.
عده ای از زمین شناسان و دانشمندان هنگامی که در حال کشف بیابان های چی هوآهوآن بودند، به ورودی غاری برخورد کرده و غار کریستالی و حیرت انگیز مکزیک، بزرگترین غار کریستالی در جهان را یافتند. 
غار بلور یا غار کریستال 300 متر (980 فوت) زیر زمین بیابان های چی هوآهوآن، در ایالت چی هوآهوآ قرار دارد.
وقتی از دور و ارتفاعات به غار کریستال نگاه می کنیم نعل اسبی را در میان بیابان های چی هوآهوآن و در دل کوه های نایکا می بینیم که درون آن دنیایی از بلور های غول آسا، برنده و تنومند وجود دارد. 
با لحظه آخر همراه باشید تا شما را به داخل غار کریستالی برده و از شگفتی های آن برایتان صحبت کنیم.
دمای هوای غار کریستالی در جهان حدود 58 درجه سانتی گراد بوده و بسیار گرم است. همچنین نمی توان از رطوبت بسیار بالای آن چشم پوشید، رطوبت هوا در غار کریستالی بین 90 تا 99 درصد متغیر است. دمای بالای هوا و همچنین رطوبت بسیار زیاد آن باعث شده افراد بدون در نظر گرفتن تمهیدات امنیتی و بدون داشتن داشتن لباس مخصوص، بیش از 15-10 دقیقه در آن دوام نیاورند و به سرعت از غار خارج شوند، چون در غیر این صورت در درون غار کباب خواهند شد. جالب است بدانید حتی افراد با داشتن لباس های مخصوص، حداکثر حدود 45 دقیقه درون غار دوام می آورند.
با این وجود از عکس های این غار در میابیم که تعدادی به داخل غار نفوذ کرده و شگفتی های آن را کشف کرده است، اما لازم به ذکر است که کشف آن به دلیل صعب العبور بودن آن به طول انجامیده است.

درون غار مملو از کریستال های سفید رنگی است که بزرگی آن به ۱۱ متر ارتفاع، 4 متر قطر و حدود 60 تن می رسد. برای توصیف بزرگی کریستال های درون غار همین بس که بدانید افراد ایستاده در کنار برخی از کریستال ها به اندازه یک انگشت انسان به نظر می رسند. جنس بلور ‌های شفاف این غار، از کوارتز یا در کوهی است.
غار کریستالی در جهان که از نادر ترین جاذبه های دیدنی دنیا و همچنین تور مکزیک است، تنها چند دهه از کشف از آن می گذرد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز غار کریستالی در جهان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری