کوهی که از آن تخم مرغ می روید

📅 بروزرسانی : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ بازدید : 1129

جالب توجه است که بدانید، دلیل رویش این سنگ های تخم مرغی شکل،نا معلوم است و جغرافی دانان و زمین شناسان بسیاری به منظور تحقیق برای پی بردن به این مسئله، مجبور بودند به این منطقه کوهستانی و تقریباً‌ ناشناخته است، سفر کنند که باز هم نتیجه ای به عمل نیامد. این صخره ها، صاف نیستند و سنگ هایی که از آن بیرون می آید سنگ هایی گرد و بیضی شکل و شبیه به تخم مرغ هستند. بنا به گفته بومیان این منطقه، حدود 30 سال طول می کشد که این سنگ ها به طور کامل از صخره جدا شوند و سنگ های جدیدی به جای آن ها برویند. خروج سنگ های تخم مرغی شکل از دل صخره، پدیده ای اعجاب انگیز است که اگر خوش شانس باشید می توانید یکی از این سنگ ها را به عنوان یادگاری با خود بیاورید. مردمان بومی که در این منطقه زندگی می کنند، این سنگ ها را «تخم مرغ خدایان» می نامند و جالب اینجاست که هر یک از 125 خانوار ساکن در آن منطقه یکی از سنگ های تخم مرغی شکل که پس از 30 سال از کوه جدا می شود را در خانه نگه داری می کنند و اغلب آن ها بر این باورند که این سنگ های تخم مرغی شکل برای آن ها خوش یمن است. اگر با تور چین به این منطقه سفر کنید، می توانید از کوهی که از آن تخم مرغ می روید بازدید کنید و از آن محیط لذت ببرید.

بررسی زمین شناسان و جغرافی دانان به این نتیجه رسید که اگرچه اکثر بخش های این کوه از سنگ های سخت تشکیل شده است، اما این سنگ های تخم مرغی شکل از سنگ های آهکی نرم تر شکل گرفته اند که به راحتی فرسایش می یابند. با این حال،‌ هنوز کسی توضیحی در رابطه با شکل بیضی و دایره اب این سنگ های تخم مرغی شکل ندارد. در سال های اخیر این کوه که از آن به عنوان کوهی که از آن تخم مرغ می روید یاد می شود، تبدیل به یک جاذبه گردشگری شده که مردم برای بازدید از آن به این منطقه می روند. نکته جالب تر این است که، خیلی از آن سنگ ها از حالا پیش فروش شده اند تا وقتی افتادند به فرد خاصی برسند. ناگفته نماند که امروزه حدود 70 سنگ در کوه چان دایا وجود دارد و برخی از سنگ هایی که در آستانه جدا شدن از صخره هستند هم توسط افراد سودجو دزدیده می شود.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/22198-%DA%A9%D9%88%D9%87%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%86-%D8%AA%D8%AE%D9%85-%D9%85%D8%B1%D8%BA-%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF-

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به کوهی که از آن تخم مرغ می روید