امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به پارک مفاخر گورستانی که جاذبه شد

پارک مفاخر گورستانی که جاذبه شد

باکو یکی از مقاصد گردشگری مناسب و ایده آل برای گردشگران می باشد که با توجه به جاذبه های دیدنی و همچنین جاذبه های تفریحی طرفداران خاص خودش را دارد.در این قسمت از لحظه آخر گردشگران عزیز را با پارک مفاخر گورستانی که جاذبه شد بیش تر آشنا خواهیم کرد.پارک مفاخر در باکو یکی از پارک ها و جاذبه های دیدنی باکو به شمار می رود که نه تنها تفریحی نیست بلکه قبرستانی برای چهره های برجسته آذربایجان می باشد به همین دلیل لقب پارک مفاخر گورستانی که جاذبه شد را به آن لقب دادند.
در این پارک بالای مزار هر شخصیتی مجسمه ی آن ها هم نصب شده که در این میان بزرگ ترین مجسمه این پارک متعلق به حیدر علی اف رئیس جمهور سابق آذربایجان می باشد که همیشه تحت حفاظت دو سرباز در کنارش است و نمی گذارند بازدید کنندگان به آن نزدیک شوند.در پارک مفاخر شخصیت های مهم و قابل احترامی دفن شده اند که هر سال به ترتیب مراسم های یاد بود متعددی ترتیب می دهند که از نظر گردشگران بسیار جذاب می باشد.
یکی از تفریحات و سرگرمی های پارک مفاخر قدم زدن در فضای سر سبز ، بازدید از مجسمه ها و مقبره های مختلف و همچنین عکس برداری از آن ها نیز می باشد.
گردشگران عزیز تور باکو می توانند در فصل بهار و تابستان که آب و هوای مناسب تری دارد سفر کنند و حداقل سه ساعت از زمان خود را برای بازدید از پارک مفاخر بگذارند.
بازدید کنندگان عزیز می توانند به وسیله ی تاکسی ، خودرو و اتوبوس های درون شهری خود را به این پارک برسانند و بدون هیچ گونه ورودی و تهیه بلیط از پارک دیدن کنند و نهایت لذت را ببرند.


درج نظر