با شهر آلاچاتی آشنا شوید

گردشگرانی که شهر آلاچاتی را انتخاب می کنند همگی به دنبال مکانی آرامش بخش به دور از زندگی شهری پر هیاهو هستند.در شهر آلاچاتی خانه های تاریخی و سنگی ، کافه ها و رستوران های بین راهی ، کوچه ها و خیابان های باریک ، بیش از 70 هتل و مسافر خانه همه و همه آن را به مکانی بی نظیر برای سفر و وقت گذراندن تبدیل کرده است.در ادامه با ما همراه باشید تا با شهر آلاچاتی آشنا شوید.

شهر زیبای آلاچاتی ازمیر زمانی که کارگران یونانی به این منطقه آمدند تا مزارع را از مارالایاها تخلیه کنند در سال 1850 بنیان گذاری شد.در نهایت به این صورت شد که خانواده های آنان از این شهر خوششان آمد و در همان جا مشغول به باغداری ، دامداری و کشاورزی کردند.همچنین در ابتدا نام این شهر Agrilia نام گذاری شده بود.
اما چندی بعد که شکل شهر تغییر کرد مسلمانان ترکیه از بالکان به این شهر آمده و در آن جا ساکن شدند و در نهایت یونانی ها این شهر را ترک کردند و به این صورت شد که مسلمانان ترکیه نام آن را به آلاچاتی تغییر دادند.شهر آلاچاتی سالیان سال فراموش شده بود به همین دلیل بکر بودن و زیبایی خود را حفظ کرده است.

شهر آلاچاتی تا به امروز در حال پیشرفت بوده است و سال به سال بر تعداد گردشگران آن افزوده می شود به همین دلیل همواره در حال ساخت و سازهای مختلف است تا بتوانند امکانات خدماتی و رفاهی متفاوتی به گردشگران عرضه کنند.

آب و هوای شهر آلاچاتی همانند شهر ازمیر ترکیه آب و هوای معتدل و گرمی دارد.تابستان ها در این شهر شاهد بارش کم و زمستان این بارش ها به نسبت افزایش یافته و رفته رفته آب و هوای آن خنک تر می شود.به طور کلی میانگین دمای هوا در شهر آلاچاتی ترکیه 17 درجه سانتی گراد می باشد.

اگر می خواهید با با شهر آلاچاتی آشنا شوید بدانید که کسانی به این شهر سفر می کنند که به موج سواری علاقه مند هستند، به شما هم اگر علاقه دارید سفر به این شهر را پیشنهاد می کنیم.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز با شهر آلاچاتی آشنا شوید
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری