امتیاز 5 از 5 | از بین 107 امتیاز دهنده به سوغات باکو

سوغات باکو

تمامی افراد در سفر های خود به نقاط مختلف یادگاری ها و یا اجناس مخصوص آن شهر ‏را خریداری می کنند ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با سوغات باکو در ‏اختیار گردشگران تور باکو و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم.‏
شهر باکو یکی از شهر های توریستی و زیبای جمهوری آذربایجان می باشد که همواره ‏مورد توجه گردشگران ایرانی بوده است و سالانه افراد زیادی با تور باکو به این شهر سفر ‏می کنند اگر شما نیز قصد سفر به باکو را دارید در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با ‏سوغات باکو آشنا کنیم. 
آهن ربا های تزئینی: 
آهن ربا های تزئینی یکی از بهترین سوغات باکو محسوب می شوند چرا که این آهن ربا ‏ها به نماد ها و تصاویر جاذبه های گردشگری تور باکو مزین شده اند و بهترین گزینه ‏برای هدیه به دوستان و همچنین یادگاری از شهر باکو می باشد. 
گردشگران می توانند این آهن ربا ها را در شکل های مختلف از فروشگاه های سوغات ‏باکو تهیه کرده و با خود به عنوان سوغاتی به ایران بیاورند.‏
کلاه و روسری های باکو: 
از دیگر سوغات باکو می توان به کلاه ها و روسری های باکویی اشاره کرد اگر از ‏علاقمندان به صنایع دستی و اجناس سنتی هستید خرید کلاه و روسری از شهر باکو ‏بهترین انتخاب برای شما می باشد. در شهر باکو می توانید انواع مختلفی از روسری های ‏ابریشمی و منقش به طرح های رنگارنگ را تهیه کنید خوب است بدانید نام این روسری ‏ها کلاقیی (‏kelagayi‏) می باشد. 
گردشگران تور باکو باید توجه داشته باشند اغلب این روسری ها با نقش بوته تزئین ‏شده است چرا که بوته نماد آتش در آذربایجان می باشد و آتش برای مردم این کشور ‏بسیار ارزشمند و نشان محافظت از ارواح شیطانی است. 
به طور کلی اگر می خواهید از بین سوغات باکو اصیل ترین آن ها را انتخاب کنید ‏روسری و کلاه های ابریشمی بهترین گزینه برای شما می باشد. 
ظروف سفالی: 
یکی از بهترین و زیبا ترین سوغات باکو ظروف سفالی می باشند. در تمام خانه های شهر ‏باکو حتما یک ظرف سفالی منقش به طرح ها زیبا وجود دارد و نماد خانه باکویی به ‏حساب می آید. 
اگر به فروشگاه های سوغات باکو بروید از دیدن زیبایی ظروف سفالی حیرت زده شده و ‏حتما تعدادی از آن ها را خریداری کرده و با خود به عنوان سوغاتی به ایران می آورید. 
نقاشی های نفتی (‏neft painting‏): 
نفت یکی از مهمترین منابع طبیعی موجود در کشور جمهوری آذربایجان می باشد به ‏طوری که محل اصلی در آمد این کشور محسوب می شود. این محصول علاوه بر صنعت ‏اقتصاد در صنعت هنر هم وارد شده است و تعدادی از هنرمندان باکویی سبکی جالب و ‏جدید را در نقاشی ابداع کرده اند که نقاشی روی بوم با نفت خام می باشد البته خوب ‏است بدانید که از ترکیب رنگ های گیاهی نیز در این نقاشی های خاص استفاده می ‏شود  
اگر قصد سفر به این شهر و تهیه سوغات باکو را دارید نقاشی های نفتی یکی از منحصر ‏به فرد ترین گزینه ها می باشد چرا که این تابلو ها را تنها در باکو می توان یافت. 
استکان های رنگی (‏Armudu Glass‏): 
به عقیده بسیاری از گردشگران یکی از بهترین و زیبا ترین سوغات باکو استکان های ‏رنگی می باشند. این استکان های زیبا از ارزشمند ترین صنایع دستی شهر باکو به شمار ‏می آیند و نمادی از فرهنگ غنی این کشور هستند. 
استکان های رنگی باکو در جنس های مختلف نظیر شیشه، چینی و یا حتی نقره ساخته ‏می شوند و به همین جهت قیمت های بسیار متفاوتی دارند. 
بسیاری از گردشگران تور باکو در سفر خود به این شهر از این استکان ها خریداری کرده و ‏به عنوان یادگاری با خود به ایران می آورند. 
فرش دست باف: 
اگر از اهالی شهر باکو در رابطه با سوغات باکو سوال کنید اولین موردی که به شما ‏پیشنهاد می کنند فرش های دست بافت می باشد. 
فرش های دست باف از قدیمی ترین سوغات باکو به شمار می آیند و گردشگران تور باکو ‏می توانند فرش های بسیار زیبایی را با قیمتی ارزان تر از سایر شهر ها از فروشگاه های ‏متعدد موجود در سطح شهر باکو خریداری کنند. 
البته اگر از میان تمامی سوغات باکو فرش دست باف را انتخاب کرده اید خوب است ‏بدانید بهترین و معروف ترین برند فرش در آذربایجان آذرخاچا (‏azerkhalcha‏) نام دارد. 
تخته نرد: 
یکی دیگر از بهترین سوغات باکو تخته نرد می باشد. اگر از علاقمندان به بازی تخته نرد ‏هستید باید بدانید که بهترین تخته نرد های دست ساز جهان را می توانید از شهر باکو ‏خریداری کنید. 
تخته نرد های باکو همگی با طرح های سنتی باکو تزئین شده اند و زیبایی آن ها نظر ‏هر بیننده ای را به خود جلب می کند. 
گردشگران تور باکو هنگام خرید سوغات باکو باید توجه داشته باشند که فروشگاه های ‏متعددی در این شهر برای خرید سوغاتی وجود دارد و اجناس هر یک از آن ها از نظر ‏کیفیت و قیمت با یکدیگر متفاوت اند و لازم به ذکر است که بهترین سوغاتی فروشی ‏های این شهر در قسمت ایچری شهر (‏Icheri sheher‏) ارگ باکو قرار دارند. 
امیدواریم این مقاله در سفر با تور باکو و خرید سوغات باکو برایتان مفید واقع شود. 

نظرات مردم درباره سوغات باکو

حسین 29 آبان 96
3
کل سوغات باکو بی نظیر هست
مینا 29 آبان 96
0
من از سوغات باکو لیوان کمر باریک خریدم خیلی قشنگن هر کی دیده خوشش اومده
درج نظر