حذف روادید گرجستان برای کشورهای خلیج فارس

 

مقامات دولت در گرجستان اعلام کردند که از این پس تمامی مسافران تور گرجستان از کشورهای عضو شورای همکاری‌های منطقه خلیج فارس می توانند به مدت 90 روز بدون ویزا از این کشور دیدارکنند.

به گزارش عرب نیوزسفیر گرجستان در ریاض با اعلام این مطلب یادآور شد که از این پس مسافران و گردشگران کشورهای منطقه خلیج فارس تنها با گذرنامه هایشان می‌توانند همانند مسافران اروپایی و امریکایی آزادانه از گرجستان دیدارکنند. این آزادی سفر به مدت 90 روز اعتبار دارد.

وی دربیان دلایل اتخاذ این تصمیم گفت که شهروندان این کشورها برای ما اهمیت بسیاری دارند و کشرو گرجستان کشوری است صلحجو و با مدارا که همواره پذیرای انواع گروه های قومی و مذاهب گوناگون بوده است.

کشور گرجستان دارای صنعت گردشگری روبه رشدی است که سالانه بیش از 6 میلیون گردشگررا بخود جذب می کند. سال گذشته نیز بیش از 6000 گردشگری فقط از کشور سعودی به این کشور سفر کردند.

سفیر گرجستان در عربستان یادآور شد که کشورش قصد دارد فرصت تبادل دوجانبه گردشگر را در سطح عالی میان دو کشور گرجستان وعربستان ایجاد کند.

کشور گرجستان در جدول شاخص‌های جهانی از نظر آسان گیری در کار وکسب تجاری ، درردیف نهم جدول است . درفوربز نیز این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورها برای کسب و کار معرفی شده است. 9درصد از مردم این کشور مسلمان هستند.

به گفته مقامات گرجستان این کشور نه تنها از نظر سیاسی روابط خوبی با کشورهای منطقه خلیج فارس دارد بلکه علاقمند به همکاری‌های تجاری در زمینه های مختلفی از کشاورزی و گردشگری گرفته تا حمل و نقل با کشورهای یادشده نیز هست.منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما